St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Dopis pro Ježíška skončil v Polsku. Přání chtějí nálezci malému Tomáškovi splnit

RRedakce1 minuta čtení10. 12. 2017, 14:51
Balónky s přáním, které našli v Polsku
Balónky s přáním, které našli v Polsku · Foto: Facebook Caro Mark

Asi každé dítě zná ty předvánoční povinnosti. Naučit se básničku pro Mikuláše, alespoň čtrnáct dní před 5. prosincem sekat latinu a napsat dopis Ježíškovi. Minimálně tu poslední část splnil i malý Tomášek Slavík. Svá přání poslal při rozsvícení stromku v Sezimově Ústí přivázaná na baloncích. Ty sice nedorazily k Ježíškovi, i tak se ale Tomáškovy sny pravděpodobně splní.

Milý Ježíšku! Chci, aby tyhle Vánoce byly nezapomenutelné,“ začal Tomášek svůj dopis, který žluté balonky donesly až do 530 kilometrů vzdálené Poznaně. Tady je našla trojice polských obyvatel, kteří v lese venčili psa. Po přečtení dopisu se rozhodli malého chlapce vypátrat a jeho přání mu splnit. Kromě nezapomenutelných Vános si Tomášek přál také auto na ovládání, lego a sladkosti pro bráchu.


I díky všemocnému internetu se podařilo Tomáška Slavíka najít. Bydlí v Sezimové Ústí na Táborsku. Jeho maminka na celou akci reagovala velice překvapeně. „Je to neuvěřitelné. Při rozsvícení stromečku Tomáš vypustil balonky a vůbec nás nenapadlo, že doletí až do Polska,“  řekla k celému příběhu. Synovi prý bude muset oznámit, co se s jeho přáním stalo. Pokud by to nezjistil sám, řekl by mu to podle paní Slavíkové určitě někdo jiný.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupinyZprávy

Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupiny

Situace se na transfuzním oddělení českobudějovické nemocnice dál zhoršuje. Zatímco ještě nedávno chyběla většina krevních skupin, nyní nemocnice upozorňuje na vážný nedostatek krve všech krevních skupin. Zdravotníci proto znovu vyzývají dárce, aby odběr neodkládali.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple