St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Počet Čechů na Facebooku stoupl o pět procent na 5,1 milionu

ČTK1 minuta čtení1. 10. 2018, 9:23
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. · Foto: Pixabay.com

Počet uživatelů sociální sítě Facebook v Česku za poslední rok vzrostl o pět procent na 5,1 milionu lidí. To odpovídá zhruba dvěma třetinám tuzemských uživatelů internetu. Vyplývá to z tiskové zprávy Facebooku.

Dvě třetiny českých uživatelů internetu používají Facebook alespoň jednou měsíčně a na 80 procent z nich je nějakým způsobem propojeno s malými a středními podniky či živnostníky. Facebook proto poprvé přivezl do Česka svůj vzdělávací program Boost your Business, který malým a středním firmám mimo jiné pomáhá v zahraniční expanzi.

„Tři pětiny malých a středních firem vnímají své podnikání i nejbližší budoucnost pozitivně a čtyři pětiny pravidelně využívají digitální platformy k firemní prezentaci a komunikaci se zákazníky. Pouze desetina malých firem a živnostníků ale komunikuje či prodává přes hranice," uvedla dále firma v tiskové zprávě.

V celé České republice se nachází více než 1,4 milionu malých a středních firem, které tvoří 38 procent z celkového hrubého domácího produktu. Podle zástupců Facebooku je možné výrazně zvýšit podíl expandujících malých firem i jejich digitální dovednosti.

České firmy jsou podle dat Facebooku propojené globálně s až 51 miliony lidí, především ze zemí jako Slovensko, Polsko, Německo, Velká Británie a Itálie, u kterých je tak největší příležitost k přeshraničnímu prodeji a růstu.

Celosvětově používá Facebook alespoň jednou za měsíc více než 2,2 miliardy lidí a více než 1,4 miliardy osob jej využívá každý den. Miliarda lidí používá i Instagram a více než 400 milionů novou platformu Stories.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook