St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Katovická základka má novou plošinu pro tělesně postižené

RRedakce2 minuty čtení9. 10. 2018, 12:18
Katovická škola má novou bezbariérovou plošinu.
Katovická škola má novou bezbariérovou plošinu. · Foto: Facebook ZŠ a MŠ Katovice

Instalace plošiny pro tělesně postižené udělala tečku za rozsáhlou rekonstrukcí sociálních zařízení na Základní a mateřské škole v Katovicích. Úpravy, které vyšly městys na 2,5 miliónů korun, odstranily bariéry v přízemí školy. Vedle šaten, učeben a jídelny jsou žákům na vozíčku nově přístupné i toalety. Částkou 299 300 korun se na instalaci plošiny podílela Nadace ČEZ.

Plošina a nové úpravy udělaly radost hlavně dvanáctileté Tereze s tělesným postižením. „Terezka už k nám chodila do mateřské školky. Naštěstí v posledních letech se její stav zlepšil, takže chodí už pomocí francouzských holí,“ uvedl ředitel školy Pavel Kohout.

Podle vedení Katovic byla plošina důležitá pro bezbariérové zpřístupnění toalet, které se nachází v mezipodlaží. „Z přízemí na nové bezbariérové toalety je potřeba překonat několik schodů. Pro žáky na vozíčku je to těžko řešitelná situace. Proto jsme rádi, že jsme díky na Nadaci ČEZ mohli plošinu instalovat a zpřístupnit tak všechny důležité části školy,“ poznamenala Šárka Němečková, starostka Katovic.

Plošinu by navíc mohla příští rok využívat další dívka. „V předškolním věku je u nás v mateřské školce holčička, která je také na vozíku. Pokud se rodiče pro naši základní školu rozhodnou, tak jsme připraveni,“ podotkl ředitel.

Téměř tři sta tisíc poskytla Nadace ČEZ katovické základní škole díky projektu EPP-Pomáhej pohybem. Veřejnost potřebné body pro školu nasbírala za necelý týden. K uvolnění částky tak dali uživatelé populární aplikace Nadaci ČEZ zelenou. „Kroky a překonávání schodů bereme jako samozřejmost. Bohužel i pár schodů může být pro někoho nepřekonatelnou překážkou. A je dobře, že lidé si to uvědomují a pomohli škole prostředky získat,“ poznamenal František Lust, člen správní rady Nadace ČEZ.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook