Pomáhat jen tím, že přijdete? Na apríla věnuje IGY za každého zákazníka Arpidě korunu

Až do konce dubna si v pasážích IGY můžete prohlédnout výstavu mapující 30 let Arpidy, centra poskytujícího komplexní koordinovanou pomoc rodinám pečující o děti, mladistvé a dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením.
Na 1. dubna navíc IGY za každého návštěvníka daruje Arpidě korunu jako podporu pro další fungování. „IGY Centrum má standardně velmi vysokou návštěvnost a částka tak určitě nebude zanedbatelná. Každý návštěvník pak jen tím, že přijde, může celkový dar navýšit,“ komentuje marketingová manažerka Šárka Gramanová další z aktivit dlouhodobé podpory centra Arpida.
Centrum Arpida je nestátní nezisková organizace pracující na bázi zapsaného ústavu a obecně prospěšné společnosti. Areál centra ARPIDA byl vybudován bez finanční účasti státu v letech 1990-1993. Odborný provoz byl zahájen v roce 1993. Při naplňování svého poslání účelně propojuje a koordinuje péči v oblasti zdravotní, sociální a výchovně vzdělávací. Zajišťuje tak odbornou činnost detekční, diagnostickou, terapeutickou, rehabilitační, respitní, výchovně vzdělávací, zájmovou, poradenskou, metodickou, posudkovou a preventivní, včetně tzv. rané péče (podpory). Cílem poskytované péče je dosažení, pokud možno optimálního individuálního vývoje každého klienta (uživatel, žák, pacient) ve smyslu jeho maximální možné soběstačnosti a integrace v jeho přirozeném sociálním prostředí a bez omezení přirozeného způsobu rodinného života.











