St 12. 8. 2026Klára
Společnost
Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Hospic sv. Jana N. Neumanna zve na tradiční setkání a zábavný program

PR článekRRedakce2 minuty čtení25. 8. 2024, 9:50
Společně pro hospic aneb více než jen radost
Společně pro hospic aneb více než jen radost

Prožijte konec prázdninového času s akcemi v Hospici sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. I tento rok jsou pro návštěvníky připraveny tradiční setkání na podporu hospicového zařízení.

Přímo v srdci hospicového areálu v Prachaticích můžete 29. srpna od 16:00 shlédnou pohádku Víti Marčíka, tentokrát o Sněhurce a sedmi trpaslících. Hned následující den od 17:00 areál poskytne prostor vystoupení nejstarší dechovce v Jižních Čechách, kapele Babouci. Obě akce jsou přístupné veřejnosti za dobrovolný příspěvek a zároveň tato kulturní setkání poskytují možnost nahlédnout do hospicové péče.

Hospicová péče stále ještě vzbuzuje strach či respekt veřejnosti. Hospic sv. Jana N. Neumanna se snaží o budování vztahu s veřejností a tohoto vztahu si velmi cení. Již mnohokrát se potvrdilo, že příznivci za hospicem stojí a že akce v areálu hospice fungují jako spojující prvek. Hospicový areál je totiž místem, kde se mohou potkat zdraví a nemocní, mladí a staří.

Hospic je ostrovem bezpečí a úcty k umírajícímu, něžné, laskavé a erudované péče, kterou pacientovi pečující personál věnuje až do přirozeného konce. Hospic je také místem, kde lidé mohou odcházet z tohoto světa bez bolesti na těle i na duši a s vděčností za život, který mohli prožít.

Z dopisu pozůstalých:

„Vážený pane řediteli a všichni zaměstnanci Hospice sv. Jana N. Neumanna! O maminku u vás bylo vždy vzorně postaráno, dokázali jste jí ulevit od bolestí, sestřičky si s ní povídaly, dokonce jí ostříhaly a učesaly. Když bylo hezky, byli jsme s maminkou ve Vašem krásném parku, na koncertě Babouků a dalších akcích.

V zimě jsme viděli na pokoji čerta a Mikuláše, za oknem sněhuláka nebo na Vánoce děti zpívat koledy. Dvakrát jsme mohli v salonku celá rodina oslavit s maminkou její narozeniny.

Nyní v době bolesti z jejího odchodu si ani na všechno nevzpomenu. Jezdili jsme k vám „jako domů“, protože jsme sestřičky i pány ošetřovatele už znali. Obdivujeme, jak se o své pacienty staráte, s jakou péčí, osobním nasazením a lidskostí. Vaše práce má hluboký smysl, pomáháte tím celým rodinám, které se o své nemocné blízké postarat nedokážou. Zbývá jen znovu všem moc poděkovat. Děkujeme, děkujeme.“

Hospic sv. Jana N. Neumanna se těší na setkání i společné sdílení.

Více na stránkách zařízení.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook