St 12. 8. 2026Klára
Společnost

V Písku chtějí vybudovat novou dětskou stezku na Živec, nabídne herní i vzdělávací prvky

Tomáš Souček1 minuta čtení14. 8. 2024, 11:00
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. · Foto: Se svolením města Frýdlant

Město Písek zamýšlí vybudovat novou lesní stezku pro děti, která by vedla od Vodáka k Živci. Na stezce by se nacházely různé balanční a herní prvky, edukativní vybavení a informační tabule.

Plánovanou stezkou by měl děti provázet skřítek Pimon, duch Píseckých hor. Město ji chce vybudovat za pomoci dotace Státního zemědělského intervenčního fondu, která by mohla pokrýt až 100 procent nákladů.

„Projekt byl již doporučen k financování. Nyní musíme předložit aktualizovaný formulář a přílohy. Na jaře příštího roku bychom se měli dozvědět, zda jsme dotaci získali. Pokud ano, mohli bychom se pustit do stavby stezky, která by mohla být dokončena do konce roku 2025,“ řekl místostarosta Josef Soumar (Piráti).

Na lesní stezce by děti, dle zástupců města, mohly překonávat drobné lesní překážky a prolézačky, nebo hledat skřítkovy kamarády, kteří by byli ukryti na stromech či mezi nimi. „Na stezce by byly zvoleny dřevěné prvky, které zapadnou do lesního prostředí a nebudou působit rušivě,“ poznamenal místostarosta.

Stezka by podle něj odvedla část lidí z asfaltové silnice, která na Živec vede. „Pro děti bude interaktivní trasa vedoucí lesem rozhodně atraktivnější,“ věří Soumar. Město počítá i s doplněním stezky o mobiliář. O stezku by se staraly Lesy města Písku, které udržují i další podobné stezky umístěné v příměstských lesích.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook