Místní akční skupina Blatensko podporuje rozvoj území ve všech 32 obcích od Radomyšle až po Březí

Místní akční skupina (MAS) Blatensko, o.p.s., finančně podporuje investice obcí, zemědělců, nezemědělských podnikatelů i neziskovek. Projekty rozvíjejí vzdělávání, podporují rozvoj komunit a další činnosti, které skupina vyvíjí.
„V Místní akční skupině Blatensko, o.p.s., působím od roku 2007 a dosud jsme administrovali kolem 200 projektů. Projekty jsou opravdu různorodé, kromě podpory místních podnikatelů jsme podpořili například vybavení knihovny, rekonstrukci komunitních center, vybavení sálů, modernizaci dětských hřišť a sportovišť, pořízení hasičských uniforem a podobně. Také pomáháme s administrací v NZÚL a s kotlíkovou dotací,“ sdělila ředitelka MAS Blatensko Vladimíra Kozáková s tím, že všechny tyto projekty zlepšují kvalitu života místních obyvatel, podporují udržitelný rozvoj a posilují komunitní soudržnost.
Rozvoj vzdělávání
Další z aktivit je dvouletý projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání Blatensko IV. Projekt propojuje a spolupracuje s mateřskými, základními a uměleckými školami a pořádá nejrůznější semináře od tematiky dětské psychologie pro rodiče a učitele až po práci s umělou inteligencí.
Animace škol
V programovém období 2014–2020 MAS Blatensko, o.p.s., aktivně podporovala animaci škol a školských zařízení v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Peníze ze 100 procent dotací pomohly s osobnostně-profesním rozvojem pedagogů (další vzdělávání), vzájemným setkáváním a sdílením zkušeností pedagogů, odborně zaměřenými setkáními s rodiči a s financováním personálních posil a modernizací učeben. Díky animaci škol se tak zkvalitnilo vzdělávání v celém regionu.
Veškeré informace o MAS Blatensko najdete na těchto webových stránkách.











