Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Čtvrtá formace Motoru uhasila brněnskou Kometu

Odčinit porážky z domácích střetnutí s Pardubicemi a Libercem se pokusil budějcký HC Mountfield v utkání 23. kola Tipsport extraligy ledního hokeje proti Kometě Brno. Podle divácké návštěvy v porovnání se zápasem Dynama bylo patrné, že většina sportovních příznivců z jižních Čech dala přednost návštěvě Budvar arény, přestože utkání bylo vysíláno v přímém přenosu na televizních obrazovkách. U ledu nesměla chybět ani Budějcká Drbna!

Lépe začali hosté, kteří nejprve Dlouhým netrefili odkrytou branku, a poté Balej nastřelil tyčku klece stojící za Jakubem Kovářem. Z ničeho nic však udeřilo v 16. minutě na druhé straně. Nenápadnou akci zakončil Tomáš Mertl střelou z ostrého úhlu, kterou přesně trefil skulinku mezi tyčkou a pravým betonem finského gólmana Komety Sasu Hoviho a Mountfield šel do vedení. Jelikož další příležitosti Kometa nevyužila – Dlouhý přitom opět rozezvonil brankovou konstrukci – do šatny šli domácí jako šťastnější celek.

Úvod druhé části hry opět patřil hokejistům z jihomoravské metropole, kteří byli tentokrát úspěšní. Recept na zlepšení bídných přesilovek Českobudějovičtí nenašli, a tak byli při vlastní početní výhodě náležitě potrestáni. Hubáček využil zaváhání domácích při rozehrávce, přihrál na levý kruh volnému Róbertovi Petrovickému a ten v čase 20:23 přesným projektilem rozvlnil síťku Kovářovy branky.

Urputný hokejový boj bez vážnějších možností ke skórování pokračoval i v dalších minutách. Přesně po půlhodině hry se však stav zápasu přeci jen změnil. Jak se později ukázalo, další zteč agilní trojice Tomáš Mertl, Roman Pšurný a David Kuchejda rozhodla o vítězi. Posledně jmenovaný útočník čtvrtého útoku Mountfieldu dostal perfektní nahrávku od Pšurného a bez větších obtíží překonal bezmocného Hoviho. Domácí hokejisté mohli v dalších minutách prostřední třetiny svůj náskok zvýšit, všechny vypracované možnosti však zahodili.

Ve třetí periodě bylo k vidění opět několik šancí, dva pokusy Kotalíka a ani střela Pšurného ale bohužel za zády finské gólmanské opory Brna neskončily. Skvělé představení čtvrté formace Výborného mužstva mohl korunovat ve 49. minutě znovu Mertl, který se hned po návratu z trestné lavice dostal k puku, ale při nájezdu s Bičánkem v patách Hoviho branku přestřelil.

Půl minuty před koncem při hře Komety bez brankáře mohl skórovat Langhammer, svoji žabičku však poslal jen těsně vedle prázdné branky hostů. Během závěrečného drtivého tlaku svěřenců trenéra Zdeňka Venery mohl Mountfield děkovat Bohu, jelikož puk po jedné z dorážek už byl za zády Kováře, ten ho ale stačil včas zalehnout a pojistil svému mužstvu velmi cenné tři body.

Zajímá vás, co řekli po zápase s Kometou Brno hráči úspěšné čtvrté pětky Mountfieldu? Sledujte v následujících dnech články z pera Budějcké Drbny!

HC Mountfield – HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Mertl (Kuchejda), 30. Kuchejda (Pšurný, Mertl) – 21. Petrovický (Hubáček). Rozhodčí: Husička, Minář – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. V oslabení: 0:1. Diváci:4283.

HC Mountfield: Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Pletka (9. Sailer), Langhammer, Podlešák - Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, Pšurný. Trenér František Výborný.

HC Kometa Brno: Hovi – Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec – Balej, Petrovický, Pospíšil – Jar. Svoboda, Dlouhý, Čermák – Jak. Svoboda, Divíšek, Hubáček – Jankovič, Koreis, Zohorna. Trenér Zdeněk Venera.

Štítky Mountfield Hradec Králové, HC Kometa Brno, HC Dynamo Pardubice, Madeta Motor České Budějovice, Tomáš Mertl, Drbna.cz, Extraliga ledního hokeje, Bílí Tygři Liberec, Budvar aréna, Jakub Kovář