St 12. 8. 2026Klára

Industrial Technology Research Institute

Jihočeští vědci vyvíjejí autonomní systém pro záchranu srnčat při senosečiVzdělání

Jihočeští vědci vyvíjejí autonomní systém pro záchranu srnčat při senoseči

Vědci z Jihočeské univerzity vyvíjejí autonomní letecký systém, který by mohl výrazně zefektivnit záchranu srnčích mláďat před senosečí. Cílem projektu není vytvořit další dron ovládaný pilotem, ale inteligentní systém schopný samostatně monitorovat rozsáhlé plochy, vyhledávat zvěř a rozhodovat o dalším postupu bez zásahu člověka.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatkyDoprava

Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatky

Stavba nové křižovatky u budějovického letiště v Plané opět zasahuje do provozu. Na silnici I/3 znovu dopravu řídí semafor, ve vytížených hodinách také pracovníci. Podívejte se, jak to na místě aktuálně vypadá.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook