skoky na lyžích
Ostatní sportyČeské skoky na lyžích jsou v útlumu. Úspěchy z minulých dob se už asi opakovat nebudou, říká trenér Jakub Jiroutek
Začátkem příštího roku uplyne 30 let od debutu Jakuba Jiroutka ve světovém poháru ve skocích na lyžích. V lednu 1994 získal při svém prvním závodě v Liberci body za 26. místo. Dnes, v jeho šestačtyřiceti letech, je jeho jméno spjato především s italskou reprezentací, které od roku 2009 předává zkušenosti. Proč je tento kdysi populární sport v tuzemsku na okraji zájmu a jak je těžké se skoky na lyžích uživit? Nejen o tom se rozpovídal v dalším díle rozhovorového seriálu Bez servítků.
SportJihočeši ze Soči: U zlaté radosti byl osobně i Matura
Desátý den zimních olympijských her se česká výprava konečně dočkala. První zlato pro Česko získala Eva Samková a závod snowboardistek sledoval mezi diváky i Jan Matura. Další příspěvky Jihočechů si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.
Život a stylDoskočí si krumlovský rodák Matura pro medaili?
Skokan na lyžích Jan Matura má v současnosti z českých skokanů nejlepší formu a v Soči by měl plnit roli lídra týmu. Českokrumlovský rodák žijící v Liberci se chystá na svou třetí olympiádu a Budějcké Drbně přislíbil, že se pokusí podělit o své postřehy a dojmy přímo z dějiště her.








