Starý most (Zvornik)
SpolečnostNový most přes Orlík na Písecku postaví za 543 milionů Metrostav
Nový železniční most přes Orlík u Červené nad Vltavou na Písecku postaví firma Metrostav. Odstraní také dosavadní most. Zvítězila v tendru, kdy nejvyšší možná cena byla 543,9 milionu korun bez DPH. Metrostav nabídl 543,6 milionu. Práce začnou v létě, skončí zřejmě v říjnu 2024.
DopravaSpráva železnic hledá, kdo postaví most na Písecku za 543 milionů
Správa železnic (SŽ) vypsala třetí tendr na nový most u Červené nad Vltavou na Písecku. Původní ocelová konstrukce z roku 1889 nevyhovuje, na trati tak nelze využít některé typy vlaků. Vznikne nový železobetonový most, nejvyšší přípustná cena je ve výběrovém řízení 543,9 milionu korun bez DPH. Starý most čeká demolice. Předchozí tendr SŽ zrušila, protože všechny nabídky přesáhly původní limit zakázky 458,4 milionu korun.
KrimiRopná látka unikla z bývalých kasáren přímo do řeky
Od čtvrtečního dopoledne likvidují hasiči ropnou skvrnu, která se objevila kolem 11. hodiny na hladině řeky v Týně nad Vltavou. Vodu pravděpodobně znečistila směs nafty, benzinu a oleje, která unikla kanalizací vedoucí z objektu bývalých kasáren.









