neděle 4. prosince 2022 Barbora

Vyhledávání

Nalezené články: "ciferník"

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Tak se dělal marketing

Vážení přátelé českobudějovické historie, dnes bych vám chtěl představit jeden z posledních nákupů Milana Bindera. Zakoupil do své sbírky budějovických artefaktů školní hodiny, a to pravé Hardtmuthovské! O tomto ale později.

Černé věže se ujali řemeslníci. Chystají ji na otevření

Nový nástřik, umytý strop nebo oprava vnitřní věžičky. To všechno se v uplynulých dnech dělo na jedné z nejvýraznějších dominant Českých Budějovic. Uzavření Černé věže a pěkné počasí využili řemeslníci k drobným opravám, aby byla věž, hned jak to...

Hodiny na Černé věži po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Ciferník na Černé věži dostane po čtyřiceti letech nový nádech

První ciferník namalovaný na Černé věži je z roku 1608. Poslední obnovou prošel před čtyřiceti lety a je potřeba se na něj znovu podívat. Nový nátěr bude v černé barvě. Hodiny během nátěru fungovat nepřestanou.

DRBNA HISTORIČKA: Budějcká Černá věž zblízka

Se čtvrtkem je zde další díl oblíbeného seriálu Drbna historička. Historik Jan Schinko se tentokrát věnuje Černé věži. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé České Budějovice a nejbližší okolí.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "ciferník"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "ciferník"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.