Počasí dnes-1,2 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Začínajícím podnikatelům pomůže s rozjezdem firmy start-upový program IDeaSTART

PR článek

Máte zajímavý nápad? Vyvinuli jste inovativní technologii a chcete si založit vlastní firmu? Nebo již máte firmu založenou, ale potřebujete pomoci s jejím rozjezdem? Nově mohou začínající podnikatelé v Jihočeském kraji využít start-upový program IDeaSTART!

V roce 2015 vzniklo v České republice, dle údajů společnosti Bisnode, 26 953 nových firem. Jedná se o kapitálové společnosti, tedy společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti. V Jihočeském kraji bylo založeno 825 firem, což jsou ale pouhá tři procenta z celorepublikového počtu. Největší podíl připadá samozřejmě na Prahu. Jsou ovšem i kraje, jako například Jihomoravský či Moravskoslezský, které jsou v počtu nově vzniklých firem před ostatními regiony značně vepředu. „Založit firmu je přitom v posledních letech z administrativního hlediska stále jednodušší,“ sdělila Dana Feferlová, zástupkyně ředitele Jihočeské hospodářské komory. „Důležité je ale vytvořit v regionu takové prostředí, kde by tyto takzvané start-upy získaly na jednom místě informace, kontakty a přehled o finančních prostředcích, které budou při rozjezdu potřebovat.“

Pomocnou ruku začínajícím podnikatelům nově nabídne Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání, která ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou připravila osmdesátihodinový vzdělávací a tréninkový kurz. „Účelem programu IDeaSTART je posunout projekty začínajících firem z pouhého nápadu blíže k realizaci a jejich následnému rozvoji. Začínající podnikatelé budou moci načerpat znalosti a diskutovat svůj záměr s řadou odborníků z oblasti přípravy strategie firmy, volby vhodného business modelu až po účinnou prezentaci svých produktů a služeb zákazníkům“ uvedla Michaela Novotná, ředitelka Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání.

Díky podpoře Jihočeského kraje proběhne start-upový program již na podzim tohoto roku a pro účastníky bude zcela zdarma. Zahájení programu IDeaSTART je plánováno na začátek listopadu a zájemci se mohou přihlásit na email ratajova@jaip.cz či telefon 385 310 032.

„Je obecně známo, že podíl start-upů, které přežijí kritické období na počátku podnikání a odrazí se k růstu, je velice nízký. Věříme, že program IDeaSTART pomůže začínajícím firmám vylepšit jejich bilanci a odstartovat do světa businessu,“ doplnila závěrem Dana Feferlová. 

Štítky Jihočeský kraj, Jihočeská hospodářská komora, podnikání, Bisnode, Česko, Praha, Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Začínajícím podnikatelům pomůže s rozjezdem firmy start-upový program IDeaSTART  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.