Rallye Český Krumlov 2017 ovládl Kopecký. Druhý skončil Pech

První etapu ovládl vcelku jasně favorit Jan Kopecký, když vyhrál šest ze sedmi rychlostních zkoušek a jednou byl druhý. V celkovém pořadí byl před zahájením druhé etapy na prvním místě s náskokem více než půl minuty. Druhou etapu ovládl stejně suveréním způsobem a nakonec tak může opět slavit celkové vítězství.

RZ 8 - Kohout 1

Jak první etapa skončila, tak druhá začala. Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 byl opět nejrychlejší a jeho náskok v celkovém pořadí se navýšil už na 39 vteřin. Druhý zůstával Václav Pech (Ford Fiesta R5), třetí Jan Dohnal (Ford Focus WRC) a čtvrtý Miroslav Jakeš (Ford Fiesta R5). Na pátém místě vystřídal Černého Vojtěch Štajf (Škoda Fabia R5).

RZ 9 - Malonty 1

Na devátém měřeném úseku zaostal Václav Pech za prvním Kopeckým o dalších téměř 11 vteřin. Celkový rozdíl mezi prvníma dvěma jezdci je tak už 49,8 vteřiny. Na celkově třetí místo se posunuje Jakeš, který v této rychlostní zkoušce zajel druhý nejrychlejší čas (o 8,8 vteřin pomalejší než Kopecký). Na čtvrtou pozici tak padá Jan Dohnal. Na pátou příčku se vrací Černý, Štajf je šestý.

RZ 10 - Birell Rallye Arena České Budějovice 2

V desáté rychlostní zkoušce opět zvítězil Jan Kopecký. Václav Pech byl o šest desetin pomalejší a jeho celková ztráta tak dělá 50,4 vteřiny. Třetí zůstává Miroslav Jakeš, který už zaostává o za vedoucím Kopeckým o minutu a sedmnáct vteřin. Tato rychlostní zkouška se vůbec nepovedla Janu Dohnalovi, který byl více než o 18 vteřin pomalejší než Kopecký a stálo ho to dvě pozice v celkovém pořadí.

10. Vlček / Žáková +2:58,6

Posádka Roman Odložilík / Martin Tureček po desáté RZ odstoupilo ze závodu vinou zdravotních problémů.

RZ 11 - Kohout 2

Ani jedenáctý měřený úsek žádné velké drama na předních pozicích nepřinesl. Kopecký byl opět nejrychlejší. Navýšil svůj už tak velký náskok od další dvě a půl vteřiny. Jakeš je stále třetí, ale na druhou pozici v této rychlostní zkoušce lehce ztratil. Černý zůstává čtvrtý. Tentokrát se jízda nepovedla Štajfovi, který padl na šestou pozici. Pátou příčku si vyjel Jan Dohnal.

RZ 12 - Malonty 2

I v této rychlostní zkoušce navýšil Kopecký svůj náskok. Celkově už téměř na minutu před druhým Pechem (+58,7). Na dalších předních místech se mnoho neměnilo. Jen pátou příčku si vzal Štajf zpět od Dohnala.

RZ 13 - Rožmberk 1

Jan Kopecký vyhrál i tuto rychlostní zkoušku. Náskok před Václavem Pechem navýšil o dalších pět vteřin. Celkově je tak první už o minutu čtyři vteřiny a čtyři desetiny. Třetí zůstává Jakeš, čtvrtý Černý a na pátém místě je stále Štajf.

RZ 14 - Lipno 1

Ani po čtrnácté rychlostní zkoušce nikdo nedokázal sesadit Kopeckého z první pozice a jeho náskok narůstá. Celkově druhý Pech na něj ztrácí už více než minutu a patnáct vteřin. V této rychlostní zkoušce zajel druhý nejrychlejší čas Jan Černý, který se tak posouvá na celkově třetí příčku. Čtvrtý je Jakeš a pátý Štajf.

RZ 15 - Rožmberk 2

I na patnáctém měřeném úseku byl nejrychlejší Kopecký. Svému pronásledovateli Václavu Pechovi odskočil o dalších necelých šest vteřin. Druhý nejlepší čas rychlostní zkoušky zajel Miroslav Jakeš, ale celkové pořadí na předních pozicích zůstává stejné. Jen Jarosław Szeja předskočil Dohnala a posunul se na šesté místo.

RZ 16 - Lipno 2

Poslední rychlostní zkouška už nic moc nezměnila. Jan Kopecký uhájil své vedení a obhajuje tak vítězství v Rally Český Krumlov. Druhý končí Václav Pech, třetí Miroslav Jakeš.

Jan Kopecký se svou Škodou Fabia R5 vyhrál 15 ze šestnácti rychlostních zkoušek. Přemožitele našel jen v té první, kde ho na budějckém výstavišti předčil o čtyři desetiny vteřiny Jan Dohnal, který nakonec skončil celkově šestý. Jinak byl Jan Kopecký suveréní.