pátek 22. října 2021 Sabina

Jihočeské nemocnice loni hospodařily se ziskem 157 milionů korun

Společnost Jihočeské nemocnice loni hospodařila se ziskem 157 milionů korun. Největší podíl na tom měla českobudějovická nemocnice, která vykázala kladné saldo více než 133 milionů korun. Loňský zisk je výrazně vyšší než v minulých letech.

„Peníze se použily na úhradu ztrát z minulých let a nebo se rozdělily do rezervního a sociálního fondu," řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Podle ní je důvodů růstu zisku několik. „Jde například o slušné úhrady pojišťoven, které se nám loni podařilo vyjednat," uvedla.

Dodala, že i pro letošní rok společnost počítá minimálně s vyrovnaným výsledkem. Podle odhadů by nemocnice dokonce měly hospodařit se ziskem více než 32 milionů korun. „Samozřejmě počítáme i s výraznou mírou investování. Za celou skupinu nemocnic je to částka 1,4 miliardy korun," řekla hejtmanka.

Největší podíl půjde do modernizace českobudějovické nemocnice, dále kraj například počítá s investicí do rekonstrukce některých objektů v českokrumlovské nemocnici. „Celkově také budeme chtít pomoci s opatřeními na energetickou úspory. Některé nemocnice čeká zásadní rekonstrukce v oblasti tepelného hospodářství," uvedla.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky jihočeské nemocnice, správa, hospodářství, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.