pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Žánrová pestrost a hvězdní hosté. To je další ročník hudebního festivalu v Krumlově

PR článek

Letošní 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov opět slibuje nepřekonatelný program se zvučnými jmény. Vyrazit můžete na Ivana Ženatého, Take 6, Dashu a další. Festival začíná už 19.července.

Mimořádnou žánrovou pestrost 28. Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov dokládají jména hvězdných hostů. Z osobností klasické hudby se 31. července představí například houslový virtuos Ivan Ženatý v Maškarním sále v programu Večer s J. S. Bachem – vzácné Guarneriho housle v rukou Mistra. Rokokový Maškární sál na čtvrtém nádvoří českokrumlovského zámku bude 8. srpna hostit také koncert Harmonie dechů, strun a kláves proslulého hornisty Radka Baboráka s kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou a Baborák Ensemble i Gratulační večer k 70. narozeninám houslisty Bohuslava Matouška, jenž se o dva dny dříve představí spolu se svými talentovanými žáky.

Nestárnoucí Lenka Filipová, která si momentálně užívá vydařený hudební comeback, v Pivovarské zahradě nabídne úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, lidové písně, šansony i novinky z alba Oppidium. Výtečná zpěvačka a kytaristka 1. srpna vystoupí se svými hosty a se smyčcovým oktetem Brno Strings. Proslulý vokální sextet Take 6 v Pivovarské zahradě z 16. století zazpívá 20. července. 

Desetinásobní držitelé prestižní ceny Grammy společně se Severočeskou filharmonií Teplice rozezní prostor s výjimečným geniem loci, moderním gospelem s jazzem, soulem, funkem, R&B a popem. Take 6 patří k nejvíce obdivovaným a capella souborům na světě, se svým koncertním programem objeli celou planetu a spolupracovali s řadou umělců, třeba s Rayem Charlesem, Ellou Fitzgerald, Whitney Houston.

Unikátní spojení klasické a lidové arménské hudby s energií rocku a jazzu v Zámecké jízdárně zprostředkuje 2. srpna koncert Songs of Exile – společný projekt souboru The Naghash Ensemble of Armenia a smyčcové sekce Jihočeské filharmonie. Vynikající arménští instrumentalisté hrající na duduk, oud, dhol a klavír spojí síly s filharmoniky, aby pod taktovkou arménsko-amerického skladatele Johna Hodiana představili hudbu založenou na duchovních textech středověkého mystického arménského básníka M’krtiche Naghashe.

Michael Jackson a Broadway

Jedinečným crossoverovým projektem je Michael Jackson. Symphony. Thriller, Black Or White, I Just Can‘t Stop Lovin‘ You… a další legendární hity krále popu zazní 27. července v Pivovarské zahradě live v nových aranžích v podání Dashi, Nadi Wepperové, Dušana Kollára, Dušana Marka, Filharmonie Hradec Králové a Moondance Orchestra Martina Kumžáka.

Sólisté z Broadwaye Capathia Jenkins a Hugh Panaro se spolu s českými zpěváky z Divadla Broadway Michaelou Gemrotovou a Marianem Vojtkem představí 3. srpna v muzikálovém projektu Broadway meets  Broadway.

Závěrečný operní galakoncert s názvem To nejlepší ze světové opery přivede 10. srpna do Pivovarské zahrady Adrianu Kučerovou, Štěpánku Pučálkovou, Borise Prýgla a vynikajícího amerického tenoristu Richarda Troxella. Zpěváky doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského.

Štítky Mezinárodní hudební festival, Český Krumlov, kultura, hudba

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.