úterý 26. května 2020 Filip

Zloděj z deseti objektů ukradl věci za téměř 70 tisíc korun, hrozí mu až osm let ve vězení

Policisté z Jindřichova Hradce dopadli zloděje, který se během měsíce vloupal do deseti objektů, ze kterých ukradl všechno, co mu přišlo pod ruce. Obviněný muž je ve vazbě a o jeho dalším trestu rozhodne soud. Hrozí mu až osm let ve vězení.

Zloděje, který se v období od 15. března do 14. dubna měl vloupat do deseti rekreačních objektů, zadržel psovod na základě oznámení od místního občana. Muž bral všechno, na co narazil. 

Ukradl elektrické nářadí a zahradnické pomůcky, sekačky nebo pily. Nepohrdl ani pánským jízdním kolem, vysavačem či kuchyňskými spotřebiči. V obytných částech objektů měl také sníst jídlo.

„Celkem svým jednáním měl způsobit škodu na odcizených věcech ve výši nejméně 67 700 korun a na poškozených věcech škodu ve výši nejméně 17 300 korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová. Některé ukradené věci se policistům podařilo zajistit a budou vráceny zpět majitelům. 

Policejní komisař podezřelého muže obvinil a podal podnět k jeho vzetí do vazby. Soud podnět akceptoval a vazba byla na muže uvalena. O jeho dalším trestu rozhodne soud. V případě odsouzení hrozí muži až osm let ve vězení.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, zloděj, Jindřichohradecko, vazba, soud, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.