čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Jindřichův Hradec chystá záchytnou stanici pro opuštěná zvířata

V Jindřichově Hradci by měla vzniknout záchytná stanice pro opuštěná zvířata. Informovalo o tom vedení města. V areálu mají být mimo jiné venkovní kotce pro psy a kočky.

Radní tento týden schválili návrh zadání veřejné zakázky na projektovou dokumentaci záchytné stanice. Ty by se měla postarat o opuštěná žvířata. 

„Předpokládá se vybudování venkovních kotců pro šest až deset psů, buňky pro karanténu psů, buňky pro karanténu koček a buňky pro umístění 10 až 15 koček po karanténě na pozemku města u areálu Služeb města Jindřichův Hradec na Jiráskově předměstí,“ informovala mluvčí města Eliška Čermáková.

Veterináři odebrali desítky jorkšírských teriérů. Žili ve výkalech, v chovu byli i mrtví psi

Státní veterinární správa (SVS) informovala o zabavení téměř 50 jorkšírských teriérů. Zvířata žila v nevhodných podmínkách na Jindřichohradecku. Kromě jiného neměli k dispozici vodu ani krmivo, v chovu byli také dva uhynulí dospělí psi a dvě...

Součástí areálu musí být také prostor pro uskladnění krmiv, čistících prostředků nebo místo pro obsluhu. Projekt bude zahrnovat i vybudování kanalizace či zavedení elektřiny. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 247 900 korun bez DPH,“ dodala Čermáková. 

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky jindřichův hradec, zvířata, stanice, město, investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.