Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

Táborsko

Tábor připravuje rekonstrukci střechy zimního stadionu

Tábor připravuje rekonstrukci střechy zimního stadionu, což bude stát přibližně 15 milionů korun. Oprava je nutná kvůli stavu střechy a také proto, že město na ní chce instalovat fotovoltaickou elektrárnu.

Kvůli opravě trati nepojedou do půlky června vlaky mezi Táborem a Bechyní

Mezi Táborem a Bechyní začala oprava železniční trati, místo vlaků jezdí mezi oběma jihočeskými městy autobusy. Výluka na první elektrifikované trati v někdejším Rakousku-Uhersku potrvá do 14. června. Správa železnic (SŽ) uvedla, že poprvé...

Dnes odpoledne došlo u Chýnova na Táborsku k vážné dopravní nehodě. Řidič osobního automobilu se střetl s motocyklistkou, která pravděpodobně nepřizpůsobila jízdu svých schopnostem. Na místě záchranáři ošetřili dva zraněné, z toho jednoho těžce.

Táborské husitské muzeu představuje osobnost Jana Žižky od narození po smrt

Husitské muzeum v Táboře tento týden zahájilo velkou výstavu k výročí 600 let od úmrtí Jana Žižky. Připravovali ji sedm měsíců a rozkládá se ve všech sálech Staré táborské radnice. Návštěvník bude sledovat život hejtmana Žižky od narození až po...

Dnes odpoledne došlo na Táborsku k tragické dopravní nehodě. U obce Roudná se srazilo osobní auto s cyklistou. Ten podle informací od policie zemřel.

Na Táborsku zemřel řidič osobního auta. Při předjíždění se srazil s jiným vozem

Při tragické nehodě zemřel dnes odpoledne na Táborsku jednasedmdesátiletý řidič. Podle policie měl při předjíždění narazit v protisměru do osobního auta. Utrpěl vážná zranění, kterým po neúspěšné resuscitaci následně podlehl.

Zahradníci začali sázet nové vrby na hráz táborské vodní nádrže Jordán

Zahradníci začali sázet nové vrby na hráz táborské vodní nádrže Jordán. Staré vrby nechalo město vykácet při opravě lávky pro pěší podél hráze. Jde o rychle rostoucí stromy, které by brzy měly zmohutnět.

Obviněný v kauze krádeže Porsche má další problém. Několikrát vykradl dům na Vltavotýnsku

Na začátku dubna informovali jihočeští policisté o případu ukradeného luxusního automobilu, který zloději převezli z Německa až na Táborsko. Jeden z pachatelů se měl podle nich dopustit další trestné činnosti, a to vykradení domu na Vltavotýnsku....

Táborská zoo postaví nový ptačí dům, v němž budou zimovat papoušci

Táborská zoologická zahrada postaví nový ptačí dům, v němž budou zimovat papoušci. Nyní je zoo musí po podzimu odvážet na jiné místo mimo areál, kde mají vyhovující podmínky. Výstavba bude stát miliony korun.

Na stezce ke kostelu se objevil plot. Máme dost výkalů a nepořádku, říká majitelka

Rozhodnutí oplotit si vlastní pozemek vyvolalo vlnu reakcí mezi obyvateli Tábora a okolních obcí. Ti byli zvyklí vyrážet k poutnímu kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech, řada z nich však nevěděla, že trasa vede přes soukromý pozemek. Kvůli...

Táborsko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.