pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Jihočeští policisté chystají na začátek prázdnin více kontrol na silnicích

Zvýšené policejní kontroly na silnicích chystají v souvislosti s koncem školního roku a začátkem letních prázdnin jihočeští policisté. Do 17.července potrvá i akce X, která má snížit počet dopravních nehod, uvedla v úterý agentuře Mediafax policejní mluvčí Štěpánka Valentová.

“Toto období je každoročně, co se týká dopravních nehod, velmi rizikové. Souvisí to mimo jiné se zvýšeným pohybem chodců a zejména dětí na ulicích. Proto bude jihočeská policie provádět mimořádné dopravně bezpečnostní opatření,“ prozradila Valentová.

Policisté budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu poblíž škol, autobusových a vlakových nádraží a na dalších rizikových místech, kde řidiči často porušují předpisy a ohrožují pěší.

“Současně bude až do 17. července dopravně bezpečnostní akce s názvem "X", která má za cíl snížit vývoj dopravní nehodovosti na silnicích v souvislosti s prázdninami. Jen během loňského a předloňského léta totiž zahynulo na jihočeských silnicích dohromady více než čtyřicet lidí,“ upozornila mluvčí jihočeské policie.

Například jen za letošní červen zemřelo na silnicích Jihočeského kraje už 10 lidí.

Letošní dopravní akce se zúčastní stovky policistů z dopravních inspektorátů, cizinecké policie a obvodních oddělení jednotlivých územních odborů v rámci celého kraje.

“Hlavními úkoly policistů bude kontrola dodržování stanovené rychlosti v obcích i mimo ni, způsobu jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, telefonování za jízdy, technický stav vozidel a podobně. Hlídky budou stát v místech s vyšším dopravním zatížením a také v turisticky významných oblastech a na rizikových místech z hlediska dopravně bezpečnostní situace,“ dodala Valentová.

Autor: René Kekely Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.