pátek 24. ledna 2020 Milena

Rožmberské slavnosti nabídnou dobový vor, provazochodkyni nad Vltavou i originální kelímky

Dobový vor, provazochodkyně, tanečníci, kejklíři i hudební kapely a nejen ty se 27. srpna objeví v Rožmberku nad Vltavou. Na slavnostech Matky Vltavy se pobaví každý, kdo má rád vodu a vše s ní spojené. O sobotním dni se návštěvníci mohou těšit na bohatý program. Večer vystoupí provazochodkyně a přijede i historický vor. Po dobu celé akce navíc lidé dostanou speciální kelímky s obrázkem hradu a rožmberské růže.

Fundované vedení města Rožmberk nad Vltavou si uvědomuje odpadovou zátěž, kterou veřejné akce přinášejí, a proto při akci používá omývatelné kelímky Nicknack. Ty navíc mají originální design hradu Rožmberk s charakteristickou růží. Osvětový projekt Jedu vodu, který chce zlepšit služby a hygienické zázemí Vltavy, dodává na slavnosti vratné kelímky, díky kterým se neznečišťuje okolí, ani dno řeky. Lidé si kelímky většinou odnášejí jako suvenýr a připomínku toho, kde všude o dovolené byli.

Projekt Jedu vodu navíc vyšle na slavnosti harmonikáře a plovoucí občerstvení na dřevěném voru, díky kterému si návštěvníci budou moct pochutnat na přírodních limonádách a míchaných nápojích přímo uprostřed řeky. Rožmberské slavnosti jsou v pořadí již čtvrtou akcí, na které se na Českokrumlovsku ekologické omyvatelné kelímky Nicknack letos objeví. Kelímky už se objevily v Olympijském parku Rio-Lipno 2016, na boršovském divadelním létě a v rámci projektu Jedu vodu.

A jaký bude program slavností? Dopoledne se můžete zúčastnit výroby historického voru u koupaliště v Rožmberku, ve 14 hodin přijede dobový vor s kupci, kejklíři a kapelou k mostu, čímž bude akce oficiálně zahájena. Od 18 hodin se můžete těšit na provazochodkyni, která bude kráčet nad Vltavou. Ostatní si užijí taneční zábavu s kapelou GinFis na náměstí. Všechny děti navíc obdrží dárek od města.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.