neděle 12. července 2020 Bořek

Klášter Zlatá Koruna o víkendu nabídne speciální prohlídky exteriérů

K celostátní akci Víkend otevřených zahrad se 13. a 14. června připojí také Klášter Zlatá Koruna. Návštěvníci se tak mohou těšit na speciální komentované prohlídky exteriérů kláštera, které začnou vždy ve 13 hodin.

„Návštěvníci budou mít možnost poznat i ta zákoutí kláštera a jeho okolí, na která při běžných prohlídkách nezbývá čas. Zároveň se dozví o některých zvláštních zlatokorunských stromech a nedochovaných klášterních zahradách, které jsou zachyceny na takzvaném Matzově plánu z roku 1787,“ uvedla mluvčí památkářů Jitka Skořepová a dodala: „Cisterciácký řád přinesl i velké poznatky ve vodohospodářstí, proto zazní zajímavosti o vodních cestách a stavbách zdejšího kláštera. Zlatá Koruna je také proslulá slunečními hodinami, dokonce se umístila jako druhá v žebříčku míst s největší koncentrací slunečních hodin na jednom místě v České republice. Nebudou chybět ani informace o takzvaném předklášteří - domky řemeslníků, kteří pro klášter pracovali.“

Kapacita šedesátiminutové prohlídky je maximálně 50 osob, proto je možná lepší se předem rezervovat, a to na mailu boucek.jan@npu.cz.

A když už budete ve Zlaté Koruně, můžete také navštívit výstavu s názvem Naše podivuhodné příběhy, jejíž vernisáž se uskuteční v sobotu od 10 hodin. Autory výstavy v prostorách opatství jsou žáci ZUŠ Český Krumlov.

Foto: commons.wikimedia.org

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.