čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Žánrový Anděl zamířil na jih Čech! Významné ocenění získali táborští Kalle

Live from the Room. Tak se jmenuje deska táborské kapely Kalle, která hned po vydání zaujala nejednoho fanouška, jenž si libuje v alternativní muzice. Že se jedná o nahrávku, která určitě stojí za pozornost, se potvrdilo i v úterý večer na vyhlášení žánrových cen Anděl. Kalle zvítězili v kategorii Alternativní hudba.

Kalle tvoří dva muzikanti - Veronika Buriánková a David Zeman. Zajímavostí je, že oba působí i v kapele Nod Nod, která byla taktéž nominována, a to v kategorii Punk & Hard Core. Nod Nod zároveň letos zabodovali v anketě Břitva.

Aby těch zajímavostí nebylo málo, vítězná deska Live from the Room byla natočena na čtyřstopý rekordér v obýváku, jak muzikanti sami uvádějí. Nahrávka, ačkoliv se nese v poklidném duchu, tak zní živelně, bez zbytečných příkras.

Undergroundovost podtrhuje i fakt, že deska vyšla na kazetách. Ačkoliv se může zdát, že je tento nosič již mrtvý, není tomu tak. Stále existuje plno labelů, kteří se vydávání MC věnují. V poslední letech se dokonce mluví o menším vzestupu tohoto formátu. Sběratelé LP desek pak mohli zaplesat letos v únoru, kdy album vyšlo na „asfaltu“.

Kromě zmíněných Nod Nod byli letos do žánrového Anděla z jihu Čech nominováni ještě Master´s Hammer, kteří byli v kategorii Hard & Heavy favorizováni. Cenu nakonec ale získali další veteráni tuzemské metalové scény - klatovští Asmodeus.

Štítky Kalle, Anděl, muzika, hudba, Alternativní hudba, cena, ocenění, Veronika Buriánková, David Zeman

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.