středa 21. října 2020 Brigita

Jihočeský kraj hledá dobrovolníky do sociálních zařízení

Současný vývoj a šíření covidu má čím dál větší dopad i na oblast sociálních služeb. Blíží se totiž doba, kdy bude třeba posílit zaměstnance sociálních zařízení a pomoci jim s péčí o jejich klienty. Jihočeský kraj proto vytvořil databázi těch, kteří jsou ochotni vypomoci.

Lidé se mohou hlásit na pozice pečovatelů a ošetřovatelů, ale i jako výpomoc v kuchyni, prádelně nebo při uklízení. Možností je také hlídání dětí zaměstnanců.

„Pomoc můžete poskytnout jako personální záloha přímo v sociálních zařízeních na dohodu nebo jako dobrovolníci. Na práci, kde by byl kontakt s pozitivní osobou na COVID-19, bude vždy brán v potaz váš souhlas/nesouhlas," uvedla Hana Brožková z kanceláře hejtmanky.

Přihlašování probíhá prostřednictvím formuláře, ve kterém zájemci vyplní základní informace nutné k zařazení do databáze.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo11 čtenářů

Štítky Jihočeský kraj, dobrovolníci, sociální zařízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Blanka Černá

Reaguji na pana Buriánka ....je smutné ,že hodnotíte situaci a asi nevíte nic o neziskových organizacích.Přihlaste se k dobrovolnické činnosti a potom můžete hodnotit ...

sobota, 3. října 2020, 23:07

Josef Buriánek

Já vám poradím kde vezmete lidi.Co tak neziskovky fláká se tam plno velice dobře placení zaměstnanci tak by mohli konečně dělat něco užitečného.

čtvrtek, 1. října 2020, 21:00

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.