čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Sýr z Lidlu obsahoval verotoxiny způsobující průjmy. Řetězec potravinu stáhl z regálů

Státní veterinární správa varuje před sýrem brie prodávaném v Lidlu. Obsahovat totiž může nebezpečný verotoxin, který odhalil laboratorní rozbor v jedné testované šarži. Verotoxiny produkované bakterií E.coli mohou být původcem průjmových onemocnění. Nebezpečné mohou být zejména pro rizikové skupiny mezi něž patři malé děti, senioři, či těhotné ženy.

Stahování výrobků z regálů se týká pouze výrobku „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g s datem spotřeby 31.10.2020 a identifikační značkou DE BW 331 EG výrobce JERMI Käsewerk GmbH.

Zásilku problematické šarže sýra v celkovém množství přesahujícím 200 kilogramů přijala ve dnech 1. a 2. října postupně čtyři logistická střediska společnosti Lidl. Státní veterinární správa případ aktuálně došetřuje.

„V České republice v prodejnách řetězce Lidl se v průběhu října prodával sýr brie od francouzského výrobce, v němž byla zjištěna přítomnost verotoxinu, který je škodlivý pro lidské zdraví,“ potvrdil Petr Vorlíček ze Státní veterinární správy.

Zákazníci, kteří produkt před jeho stažením z prodeje zakoupili, by jej neměli v žádném případě konzumovat a mohou jej vrátit v místě prodeje. 

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto SVS

Štítky Lidl, SVS, sýr, brie, nákaza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Sunshine Bracha

Vše je špatně nastavené. Potravina v obchodě má být úplně čistá bez,konzervantů, chemie a přidaných látek a pesticidů. Nyní je 90 % vsech potravin v obchodech kontaminovano...jídlo je první krok jak udržet tělo zdravé, to je to první co by se melo změnit, jinak vymření.

neděle, 1. listopadu 2020, 07:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.