neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Letní plovárna má zatím hubenou návštěvnost

Od začátku července na letní plovárnu zavítalo 5444 návštěvníků, loni byla návštěvnost ve stejném období více jak dvojnásobná a prodalo se 12 115 vstupenek.

„Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným, tak bych mohl slovy klasika komentovat návštěvnost českobudějovické letní plovárny v porovnání s loňským rokem,“ říká první náměstek pro ekonomiku a majetek města Miroslav Joch (ČSSD).

A tento rozdíl je pochopitelně vidět i na příjmech. „Od 1. července jsme vybrali na vstupném 300 545 korun, loni to bylo 490 941 korun,“ doplnil náměstek primátora pro investice, správu veřejných statků a sportovních zařízení Kamil Calta (TOP 09).

Podle náměstka Miroslava Jocha je největší zájem o celodenní vstupy, konkrétně se jedná o 2332 dospělých a 1038 dětí. Po páté hodině odpolední se pak přišlo vykoupat 509 dospělých a 140 dětí. 1425 vstupů bylo na permanentky. Skladba návštěvníků byla podobná i v loňské roce, kdy taktéž největší část návštěvníků využila celodenní vstupenky, řečí čísel šlo o 4635 dospělých a 1755 dětí, po 17. hodině na plovárnu zavítalo na 707 dospělých a 199 dětí. Na permanentky přišlo 4819 návštěvníků.

„Rád bych popřál nejen plovárně, ale také lidem, kteří se celý rok těší na horké letní dny, aby se jich dočkali a mohli se u vody zregenerovat po náročném pracovním roce. Snad se dočkáme příští týden,“ doufá Miroslav Joch.

Napsala Jitka Welzlová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.