St 12. 8. 2026Klára
Českokrumlovsko

Na Českokrumlovsku havaroval kamion. Hasiči řidiče vyprošťovali desítky minut

Ffrantiseklinduska1 minuta čtení5. 8. 2022, 14:02
Na Českokrumlovsku havaroval kamion. Hasiči řidiče vyprošťovali desítky minut
Na Českokrumlovsku havaroval kamion. Hasiči řidiče vyprošťovali desítky minut · Foto: HZS Jihočeského kraje

U dopravní nehody kamionu museli dnes zasahovat hasiči z Křemže. Mezi Novou Vsí a Brlohem na Českokrumlovsku se převrátil nákladní automobil převážející štěrk, narazil do stromu, kde se zaklínil. Hasiči museli rozřezávat střechu kabiny a řidiče vyprostili až po čtyřiceti minutách.

Ke složité dopravní nehodě dnes kolem půl deváté dopoledne vyrážela hasičská jendotka z Křemže. Mezi Novou Vsí a Brlohem se převrátil nákladní automobil, který vezl štěrk. Narazil do stromu a řidič zůstal zaklíněný uvnitř kabiny. Po vyprštění ho záchranáři museli transporotvat do českobudějovické nemocnice vrtulníkem.

„U řidiče došlo k středně težkým poraněním v oblasti hlavy, po vyproštění byl následně transportován Leteckou záchrannou službou do Českobudějovické nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Během celého vyprošťování, které v těchto podmínkách zabralo 40 minut, řidič s hasiči komunikoval a byl v péči Zdravotní záchranné služby,“ informovala mluvčí hasičů Vendula Matějů a doplnila, že hasiči poté zachytávali vytékající provozní kapaliny do nádob a sorbentem zlikvidovali skvrny na vozovce. Zabránili tak znečištění životního prostředí. K události vyrazila také specializovaná firma, která kamion musela vracet na kola.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook