Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Jihočeský kraj v letošním roce opraví přes 153 kilometrů silnic druhých a třetích tříd

RRedakce2 minuty čtení21. 5. 2017, 13:56
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Více než 153 kilometrů na celkem 72 úsecích silnic II. a III. tříd opraví v letošním roce Jihočeský kraj. Rozsáhlá akce si vyžádá náklady ve výši necelých 280 milionů korun. Státní fond dopravní infrastruktury přispěje částkou 225,8 milionu korun, zbytek peněz doplatí kraj ze svého rozpočtu.

„Většina schválených projektů již má vybraného zhotovitele stavby a na vybraných úsecích se pracuje tak, aby byly v provozu do konce července tohoto roku,“ uvedl 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že jedny z nejdelších silničních úseků budou opravovány na českokrumlovsku. Komfortnější cestování tak čeká řidiče například na silnici ve směru  Hodslavský vrch-Malšín, nebo Bělá-Cetviny. Oba úseky svou délkou přesahují šest kilometrů. Na českobudějovicku se bude podle vicehejtmana Knota opravovat celkem třináct silničních úseků. Nejdelší z nich měří na trase Nová ves - Lipanovice - Dobčice více než pět kilometrů.

Po opravených silnicích se projedou také řidiči v okrese Jindřichův Hradec, kde se opravuje celkem čtrnáct silničních úseků. Nejdelší je přes šest kilometrů dlouhý úsek silnice ve směru Kardašova Řečice – Višňové. Jen o půl kilometru kratší je úsek silnice Stachy - Zadov a III/14516 Zadov, který se bude opravovat na prachaticku. Strakonické řidiče potěší, že z celkem dvanácti opravovaných úseků hned dva měří téměř šest kilometrů. Jde o trasy od hranic kraje přes Mačice, Vojnice až do Tážovic, nebo silnice č. III/17221 přes křižovatku č. III/17220 a Strašice až ke křižovatce č. III/17222.

V okrese Písek bude opraveno jedenáct úseků silnic v celkové délce dvacet tři kilometrů a zkrátka nepřijdou ani na táborsku, kde se bude opravovat deset silničních úseků, z nichž nejdelší, od hranic s okresem Jindřichův Hradec až do Tříklásovic měří téměř čtyři kilometry.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook