Kdy doprava zkolabuje? Uzavřena bude Žižkova i Čechova

Budějčáky čeká od příštího týdne další dopravní omezení, které se protáhnou až do listopadu letošního roku. Řidiči by si tedy měli obalit nervy. Kromě Čechovy ulice bude uzavřena i Žižkova třída ze Senovážného náměstí.
Z důvodu rekonstrukce bude od 25. června uzavřena Čechova ulice od mostu přes Mlýnskou stoku po křižovatku s Mánesovou ulicí. Od 2. července se stavební technika navíc objeví i v další části Čechovy ulice, konkrétně v úseku od křižovatky s ulicí Mánesova po budovu bývalých Pozemních staveb a poté až k Žižkově třídě, dále také v Žižkově třídě v úseku od křižovatky s ulicí Čechova po Senovážné náměstí.
„Drobné stavební práce se budou realizovat také na Senovážném náměstí před budovou Domu služeb z důvodu přesunutí zastávky MHD od PVT,“ přibližuje náměstek primátora Kamil Calta s tím, že kompletní obnova obou ulic zahrnuje vybudování nové vozovky, chodníků, kanalizace, vodovodního řadu, veřejného osvětlení i přeložky parovodu.
Obnova Čechovy ulice vyjde na 28,8 milionu korun, oprava Žižkovy třídy pak na 21,4 milionu. Stavební úpravy obou ulic jsou spolufinancovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Rekonstrukce Čechovy ulice bude realizována v období červen až prosinec 2012 a ulice bude vždy po etapách oboustranně uzavřena pro vjezd motorových vozidel.
„Svoz komunálního odpadu bude zajišťovat zhotovitel stavby EUROVIA CS ve spolupráci s firmou .A.S.A., svozové dny se nemění,“ řekla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová a dodala, že průchodnost obyvatel bude zajištěna po celou dobu stavby. V případě potřeby bude umožněn zásah složek integrovaného záchranného systému.
Přehled uzavírek
-
Čechova ulice – 1. etapa (od mostu přes Mlýnskou stoku po křižovatku s Mánesovou) od 25. června.
Objízdná trasa bude vyznačena ulicemi Mánesova, Dukelská a Havlíčkova. -
Čechova ulice – 2. etapa (od křižovatky s Mánesovou po Žižkovu) od 2. července.
Informace k objízdné trase město zveřejní po vydání povolení uzavírky, nejspíš ve středu 20. června -
Žižkova třída – od 2. července do listopadu 2012 bude ulice oboustranně uzavřena.
Trasy linek MHD budou po dobu výstavby odkloněny na Rudolfovskou třídu, respektive Mánesovu ulici. Změní se také uspořádání zastávek MHD v přednádražním prostoru.
Dopravní opatření v MHD po dobu uzavírky a veškeré další informace najdete zde.









