Nepřipoutaný muž jel v obci rychlostí 167 kilometrů za hodinu

Písečtí policisté o víkendu zastavili devětadvacetiletého řidiče, který ve vesnici Malé Nepodřice výrazně překročil povolenou rychlost. Radar hlídce ukázala hodnotu 167 kilometrů v hodině. Muž u sebe navíc neměl řidičský průkaz. Teď mu hrozí zákaz řízení až na jeden rok.
Policisté muže chytili v sobotu 9. října odpoledne. „Krátce po 15. hodině jel vesnicí Malé Nepodřice řidič, který si silnici zřejmě spletl se závodním okruhem. Šlapal na plyn tak zběsile, že obcí projížděl rychlostí, která se rozhodně neblíží té povolené. Na obrazovce radaru policisté viděli rychlost 167 kilometrů v hodině, a to v místě, kde je povolená padesátka,“ informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.
Hlídka vozidlo značky Audi zastavila. Seděl v něm devětadvacetiletý řidič. „Ten zásadně překročil povolenou rychlost, ale neměl u sebe ani řidičský průkaz a „zelenou kartu“. Za jízdy nebyl připoután. V autě ještě vezl dva spolujezdce,“ zmínila mluvčí.
Policisté případ po zpracování předají správnímu orgánu k dalšímu projednání. „Za takovéto porušení předpisů obecně hrozí několikatisícová pokuta a zákaz řízení až na jeden rok,“ dodala Čuřínová Ingrišová.










Diskuze
2Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Komentování je jen pro přihlášené