St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Meteorologové varují před sněhem. Komplikace byly u hranic s Německem

Jakub Bartoš3 minuty čtení14. 4. 2023, 8:09 · akt. 15:10
Meteorologové varují před sněhem. Komplikace byly u hranic s Německem
Meteorologové varují před sněhem. Komplikace byly u hranic s Německem

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před deštěm a sněhem. Ráno řešili policisté komplikace mezi Vimperkem a hraničním přechodem Strážný na Prachaticku, před osmou hodinou ranní bylo ale už místo průjezdné. Řidiči by měli být na silnicích opatrní.

„Zima zřejmě ještě neskončila a nová sněhová pokrývka může zejména ve vyšších polohách komplikovat dopravu,“ varovalo Ředitelství silnic a dálnic pro Jihočeský kraj na svém twitterovém účtu. 

Sníh ráno komplikoval dopravu mezi Vimperkem a Strážným. Policisté vyjížděli před pátou hodinou ranní k dopravní nehodě, která se stala na silnici I/4 v obci Kubova Huť. V tuto dobu tam byla vrstva sněhu. 

Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neznámý řidič přesně nezjištěného vozidla, které jelo ve směru Horní Vltavice – Kubova Huť. Při vyhýbání se uvízlým kamionům najel do protisměru, kde v tu chvíli, ve směru od Vimperka, jelo osobní vozidlo Škoda Octavia, a toto vytlačil mimo komunikaci. Při tomto manévru došlo k utržení zpětného zrcátka u vozidla Škoda a dále k povalení dopravní značky. Neznámý řidič pokračoval bez zastavení dál v jízdě, a proto po něm policisté nyní pátrají, popsala policejní mluvčí Martina Joklová

„Nyní už je silnice kompletně průjezdná. Dopravní nehoda se stala na průtahu přes Týn nad Vltavou před mostem přes Vltavu ve směru od Hluboké nad Vltavou,“ sdělil Budějcké Drbně před osmou hodinou ranní policejní mluvčí Milan Bajcura. V té době policie neřešila nehody související s počasím. Během odpoledne policie také upozorňovala na komplikace v dopravě na dálnici D3 u obce Ševětín, kde na silnici stékala voda z přilehlých polí. „Kvůli tomu je zde snížená rychlost na 80 kilometrů v hodiněa je uzavřen pravý jízdní pruh v obou směrech,“ popsal Bajcura.

Výstraha před sněhem skončí na jihu Čech v dopoledních hodinách. V případě deště platí nízký stupeň nebezpečí v Jihočeském kraji do sobotního rána. 

Dnes bude na jihu Čech zataženo s deštěm. Nejvyšší denní teploty budou od tří do šesti stupňů Celsia. Podobně bude vypadat sobota. „Zataženo až oblačno. Místy déšť nebo přeháňky, ráno srážky četnější a trvalejší. Ráno v polohách nad 500 metrů, během dne nad 1000 metrů srážky smíšené nebo sněhové,“ uvedla k sobotní předpovědi Eva Plášilová z českobudějovické pobočky ČHMÚ. 

Pršet má také v neděli, ale v průběhu dne bude déšť ustávat. Teploty se dostanou až k 12 stupňům Celsia, přidala Plášilová. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Písečané mohou ovlivnit, co se změní. Do participativního rozpočtu míří 18 projektůSpolečnost

Písečané mohou ovlivnit, co se změní. Do participativního rozpočtu míří 18 projektů

Co by podle vás měli v Písku opravit nebo oživit? Odpověď mohou obyvatelé města znovu ovlivnit prostřednictvím participativního rozpočtu. Do jeho pátého ročníku dorazilo 18 návrhů, od úprav veřejných prostranství přes nové herní a odpočinkové prvky.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.