neděle 24. října 2021 Nina

Jakub Bartoš

Jakub Bartoš » Články

V Mazelově na Českobudějovicku zasahuje několik jednotek hasičů u požáru skladu sena. Objekt je kompletně zničený, předběžná škoda je více než půl milionu korun. Hasiči budou na místě celou noc.

Strážníci v Písku budou nově chytat a kastrovat toulavé kočky i na podzim

Město Písek se rozhodlo, že bude odchytávat a kastrovat toulavé kočky i na podzim. Zvířata budou odchytávat strážníci městské policie. Obyvatelé by měli svou kočku viditelně označit, například barevným obojkem, vyzvala radnice.

Sleva na pobyt v Budějovicích bude platit až do konce roku

Českobudějovičtí radní schválili některé změny, které se týkají slevových voucherů pro návštěvníky krajského města. Platit budou až do konce prosince. Mění se i potřebná délka pobytu pro jejich získání. Cílem je podpořit návštěvnost v podzimních...

Musíme proměnit každou velkou šanci, říká Hora před zápasem se Slavií

Fotbalisté českobudějovického Dynama se v posledních zápasech rozstříleli, což platí i pro Jakuba Horu. Ten si zatím připsal dvě branky a obě byly vítězné. Teď se těší na zápas s pražskou Slavií, se kterou v minulosti slavil ligový titul. Nedělní...

Půjčoval si peníze, i když je nemohl splatit. Dluhy přesahují sto tisíc korun

Dluh v hodnotě více než 129 tisíc korun způsobil muž z Českého Krumlova. Od nejrůznějších společností si půjčoval peníze a do smluv vyplňoval falešné údaje. Jedenašedesátiletého muže teď stíhá policie.

V karanténě je na jihu Čech více než stovka tříd. Ve školách přibývají nemocní

Ze středy na čtvrtek přibylo v Jihočeském kraji 313 nových případů lidí s nemocí covid-19. Takový přírůstek byl v regionu letos naposledy 20. dubna. Většina škol, kde roste počet případů, bude příští týden zavřená.

Ve státech vás lidé zastavují na ulici a děkují, říká voják po prestižním kurzu

Nadpraporčík Zdeněk Chvosta z 25. protiletadlového raketového pluku absolvoval prestižní kurz vyšších praporčíků amerického letectva. Získané poznatky by nyní rád využil ve prospěch strakonického útvaru.

U hranic otevřeli lékařský dům. Pro pacienty z Česka péče hrazená není

S velkou slávou se v polovině října otevřel nový zdravotní dům v rakouském Gmündu, který přímo sousedí s městem České Velenice. Pro případné klienty z Česka je tu ale jeden háček – zařízení nemá smlouvy s českými pojišťovnami.

Stát může dokončit výkup pozemků pro stavbu dálnice u Kaplice

Stát může pokračovat ve vykupování pozemků pro úsek dálnice D3 Kaplice nádraží - Nažidla. Informoval o tom generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl. Zhotovitel se má hledat v létě příštího roku.

Někteří školáci na jihu Čech budou mít delší volno. Krajská hygienická stanice (KHS) Jihočeského kraje navrhla, aby se prodloužily podzimní prázdniny o dva dny. Děti by tak byly doma týden, čímž by se zbrzdilo šíření covidu-19.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.