Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Změna hlavní ulice na křižovatce Nerudovy a ulice Františka Hrubína se bude přehodnocovat

RRedakce1 minuta čtení27. 8. 2015, 17:20
Křižovatka Nerudovy a Františka Hrubína
Křižovatka Nerudovy a Františka Hrubína

Mnozí řidiči projíždějící Nerudovkou se jistě diví, proč náhle hlavní ulice zahýbá doprava do ulice Františka Hrubína. Někteří si toho ani nevšimnou a při průjezdu křižovatkou nezpomalí. Vozidla se zde často musí na poslední chvíli vyhýbat střetu, čehož si Budějčáci všimli a upozornili na to radnici, ta se tímto námětem bude zabývat.

„Pokud vím, tak hlavní silnice je takto zavedená od doby, kdy se z Nerudovy nedalo odbočit na Pražskou, když se pak tento výjezd otevřel, značka už tu zůstala. Logické to ale podle mě není,“ říká jeden z chodců, který si nepřeje být jmenován. Na křižovatce vznikají opravdu velice nepřehledné situace, za pár minut, kdy Budějcká Drbna křižovatku sledovala, dávalo hned dvakrát přednost auto jedoucí po hlavní silnici, autu, které pokračovalo dále po Nerudově.

Město ale pro současný stav má vysvětlení. „Přednost se tam ponechala proto, aby se omezila rychlost projíždějících vozidel a také proto, že se tam parkuje v rozhledech v křižovatce. V době, kdy se otevírala Nerudova ulice do Pražské, bylo ponechání stávajícího stavu křižovatky bezpečnější,“ říká vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Mráz.

Brzy by však mohla přijít změna, radnice totiž vyslyšela přání občanů a odbor dopravy a silničního hospodářství se křižovatkou začíná zajímat. Změna by ovšem mohla přinést i jiné nepříjemnosti, zejména pro obyvatele parkující v Nerudově ulici. „Změna přednosti by musela být spojena pravděpodobně s umístěním zákazů stání v místech, kde dnes obyvatelé podélně parkují, což by možná nevyhovovalo obyvatelům Nerudovy ulice,“ uzavírá Ing. Mráz.

Napsal Jaroslav Pešek

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
VP
Vít Profant28. 8. 2015, 11:53
Řidiči mají v první řadě sledovat značky a ne si vynucovat přednost proto, že je to podle nich "logické". Místo změny předosti, která by taky mohla přinést další nehody, tam radši postavte policajty a vybírejte pokuty za nedání přednosti za stávajícího stavu.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook