24. dubna 2026
Tradiční akce zaměřená na přírodu a ornitologii nabídne dvoudenní program. V pátek odpoledne se koná přednáška „O vlcích a lidech“, která se věnuje návratu vlků do krajiny a jejich soužití s člověkem. Přednášejí zoolog Národního parku Šumava Jan Mokrý a zooložka Agentury ochrany přírody ČR Hana Bednářová. V sobotu ráno navazuje terénní ornitologická vycházka „Vítání ptačího zpěvu“ u Husinecké přehrady pod vedením odborníků. Sraz je na Hrašově louce na parkovišti pod borovicemi, přičemž kvůli uzavírce hráze je nutný příjezd ze směru od Husince. Po skončení akce následuje společné opékání, účastníci si zajišťují občerstvení sami. Doporučeno je vzít si dalekohled.
24. dubna 2026
Dálkový pochod krajinou Trhovosvinenska nabídne i letos dvě trasy o délce přibližně 50 a 100 kilometrů. Tradiční akce je určena zkušeným i rekreačním turistům a koná se za každého počasí. Trasy se každý rok obměňují a jejich přesná podoba bývá zveřejněna krátce před startem.
25. dubna 2026
Divadelní představení „Láska, sex a žárlivost“ v podání LA divadla nabídne komediální pohled na partnerské vztahy a jejich úskalí. V inscenaci se představí například František Skopal, Daniela Šinkorová, Ladislav Ondřej, Martin Davídek, Kristýna Janáčková a Lucie Vojtová.
1. května 202608:00
Tradiční hudebně-taneční festival se koná u příležitosti oslavy patrona místního kostela svatého Zikmunda. Program probíhá v interiéru kostela i na venkovním pódiu před obecním úřadem a zapojí se do něj zhruba 200 účinkujících. Vystoupí například taneční skupiny, mažoretky, folklorní i moderní soubory nebo hudební kapely různých žánrů. Součástí akce je také doprovodný program v podobě jarmarku a tomboly.
1. května 202613:00
Prvomájová akce pro celou rodinu se koná v areálu přírodovědného muzea nad soutokem Lužnice a Vltavy. Program nabídne koncerty kapel Jiný metro, Epydemye a Doroty Barové v triu. Součástí odpoledne jsou také doprovodné aktivity, například stavba da Vinciho mostů, tvořivé dílny pro děti i dospělé, komentované prohlídky expozic nebo hry a kvízy zaměřené na přírodu. Návštěvníci si mohou vyzkoušet i princip samonosného mostu podle návrhu Leonarda da Vinciho a otestovat jeho nosnost. Akce probíhá v přírodním areálu, který kombinuje prvky muzea, botanické zahrady a zážitkového parku.
6. května 2026
Autorská hudba Dáši Zázvůrkové. V pořadí třetí a zatím nejosobnější album, na kterém Dáša Zázvůrková poprvé vypráví o lásce, se jmenuje Věřím v brzké lepší příští. Pilotním singlem je píseň I Am Woman, pojednávající o síle i ženskosti. „I Am Woman je píseň, která pro mě znamená přerod ve všem. Skvělý text přímo na tělo mi napsala Martina Preissová a já pak odjela s ukulele skoro na měsíc pryč a složila k tomu hudbu. Tenhle song má zvláštní poselství, že i přes to, co člověk prožil - ztrátu, smutek, obrovskou prázdnotu, hledání sebe sama i smyslu, co bude dál - se nikdy nesmí vzdát. Je v tom síla, ženskost a jasný směr. Je to vzkaz, že i když má život někdy tmavé barvy, vždycky se objeví paprsek, který se nakonec prodere ven a začne svítit. Jen si to člověk musí umět přát,” popisuje Dáša. Album Věřím v brzké lepší příští obsahuje 8 písní a má kontinuální příběh. Každá píseň vypráví o jiné životní etapě, s jiným koloritem a s jinými zkušenostmi, ale stále je v hlavní roli láska. „Moje druhá autorská deska Mirákl 9 byly písně věnované různým lidem počínaje ženami či parašutisty až po veslaře.