sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Nejčtenější

GLOSA: Čau lidi! Právě jsem vám zdražil potraviny

Víte, že nebudete mít takový výběr potravin, budou dražší, budete splácet ještě vyšší schodek rozpočtu a asi nám zkomplikují vývoz aut? To vše jsem pro vás za pouhé tři dni tohoto týden zařídil. Čtěte dál, řeknu Vám o tom více.

Tvrdá opatření do března, roušky do léta. Bývalý ministr Prymula předpověděl další vývoj

Tvrdá opatření proti šíření koronaviru budou trvat do března, roušky bychom mohli odložit o letních prázdninách. V rozhovoru pro portál Novinky.cz o tom dnes promluvil poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) a exministr zdravotnictví Roman Prymula.

Opilý řidič nákladního auta havaroval na jihu Čech. Nadýchal skoro dvě promile

Skoro dvě promile nadýchal ve čtvrtek večer řidič nákladního vozu, který s přívěsem projížděl Netolicemi. Na silnici druhé třídy havaroval a jen se štěstím nikomu neublížil. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu teď hrozí přísný trest.

Od února nelze prodávat psa ve zverimexech a na veřejných místech

Od února nebude možné prodávat psy a kočky ve zverimexech nebo na veřejných prostranstvích, chovatelé tří a více fen budou muset vést evidenci. Na nová ustanovení přinesla novela zákona na ochranu zvířat proti týrání.

Další změny v registru očkování i tabulky PES, do restaurace jen s negativním testem

Od pátku se změní systém rezervací termínů pro očkování seniorů starších 80 let na očkování proti covidu-19. Nově registrovaní dostanou SMS s upozorněním až v době, kdy bude na jimi vybraném očkovacím místě volný termín. Jejich pořadí už nebude...

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Otřesy byly cítit i na jihu Čech

Rakousko zasáhlo dnes ráno zemětřesení o síle 4,1 stupně. Epicentrum se mělo nacházet zhruba pět kilometrů od města Admont ve východních Alpách. Otřesy mohli lidé podle ředitele Geofyzikálního ústavu Akademie věd cítit i na jihu Čech.

Kadeřník nebo manikúra až domů? Zakázané to není

Pomoc, potřebuji ostříhat! Tak zní nejeden výkřik na sociálních sítích, kde lidé hledají kadeřníka, který by je přijel ostříhat až domů. Těch, kteří to umí s nůžkami je v Česku poměrně hodně, jen málo z nich má však potřebné povolení vykonávat...

Sundal si roušku a začal plivat v autobuse. Opilý mladík poté napadl jednoho z cestujících

Incident v autobuse linky číslo 9 museli ve čtvrtek večer řešit policisté. Zhruba v osm hodin je přivolali cestující do Dobrovodské ulice v Českých Budějovicích, poté, co je začal napadat osmnáctiletý mladík. Ten v autobuse plival a po upozornění na...

Řidič srazil na křižovatce cyklistu. Policie hledá svědky nehody

Českobudějovičtí policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo na konci minulého týdne na křižovatce ulic Na Sadech a Krajinská. Policie by potřebovala znát další detaily nehody, které by mohly přispět k jejímu vyřešení.

Dva mladíci se vloupali do zoo a chtěli vykrást pokladnu. Nic v ní ale nenašli

Nepovedenou krádež v zoo v Hluboké nad Vltavou vyšetřují jihočeští policisté. Do objektu zoo se vloupali dva mladíci, kteří si chtěli odnést peníze z pokladny. Vzhledem k tomu, že je zoo už několik týdnů zavřená, v kase žádný finanční obnos nenašli....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.