pátek 14. května 2021 Bonifác

ONLINE CHAT: Ptejte se E.ON rádce

ONLINE CHAT: Ptejte se E.ON rádce
E.ON Rádce je online encyklopedie rad a tipů ze čtyř oblastí – energetické úspory, ekologie, alternativní doprava a nové technologie v energetice (chytrá domácnost). Kromě vyhledávání mezi stovkami praktických rad a informací se na cokoliv z těchto oblastí můžete také zeptat našich rádců, a to prostřednictví kontaktního formuláře, Facebooku a nyní také prostřednictvím online chatu zde. Vyzkoušejte E.ON Rádce, zeptejte se nás na to, co vás zajímá.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Jak mám prosím postupovat při vyzvednutí přeplatku za energii po zemřelém otci, dědické řízení je ukončeno, jsme dva sourozenci.
Hana Štědronská

Otázka
Dobrý den měla bych dotaz
Ladislav Kuča

Otázka
Mám otázku .. můžu být nasraná na lidi, kteří jsou nemocní, mají chřipku či co .. a nenosí roušku a v pohodě si vyjdou mezi lidi? Jako já jim mám vždycky chuť něco říct ale bojím se jich ..????
Lucoušek

Otázka
Dobrý den. K 1.4. měl být převedena elektrika a plyn na nové majitele bytů z důvodu prodeje. Já však mám stále smlouvu aktivní a byly mi strhnuty zálohy !! Kde je problém ?
Jan Válek

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
Dobrý den. Mám na Vás dotaz. Doneslo se nám že splatnost záloh na el. je vždy do 15. Máme platby na inkasním lístku a tam je vždy do posledního v měsíci splatnost. Co je na tom pravdy,že pokud do 15 v měsíci není záloha uhrazena nebude započteno že platba byla uhrazena. Děkuji za odpověd a přeji hezký den.
Rozália Lebedová

Otázka
dobrý den mám dotaz jestli už vám přišel podepsanej papír a kdy mi hodláte připojit vaší elektřinu nebo s čezu mi vyhrožují že mě chtějí odpojit ?
sara sivaková

Otázka
dobry den mam dotaz zjistila jsem ze elektrina nam.nejede na nocni rezim ..co pro toho mohu udelat a jak to.zmenit?
jana hendrichova

Otázka
Dobrý den chtěl bych se optat mám zářivku tlumivku startér ale nemám patice je možné připájet rovnou kapely na zářivku
Jan Hajný

Otázka
Dobri den mela bich dotas v kilik hodin pripojuje e.on
Misa

Otázka
ON-LINE CHAT SKONČIL.
Redakce Budějcké Drbny

Otázka
Dobrý den, dnes jsem u popelnic viděl vyhozenou LCD televizi. Tuším, že to není správný způsob, jak se nefunkčního spotřebiče zbavit. Jak bych měl správně ekologicky postupovat?
Jury Orlov

Odpověď
Dobrý den Jury, nejlepší způsob, jak se zbavit starého velkého spotřebiče, je odvézt jej do nejbližšího sběrného dvora. Zde totiž mají na elektroodpad speciální kontejner. Firmy, které se zabývají recyklací elektronického odpadu, čas od času pořádají různé sběrové akce, které je možné využít také.
28.11.2016 11:15:53

Otázka
Dobrý den, líbí se mi možnost vzdáleného ovládání teploty vytápění v panelovém bytě. Co všechno obnáší přestavba na tento systém?
Pavel V.

Odpověď
Dobrý den Pavle, v panelovém domě máte nejspíš radiátory napojené na centrální zdroj tepla. Jediný způsob, jak takový otopný systém ovládat na dálku, je náhrada běžných termostatických hlavic u radiátorů digitálními termostatickými hlavicemi s možností připojení k bezdrátovému internetu. Obecně jsou ale digitální termostatické hlavice dražší a modely s wi-fi připojením obzvlášť (okolo 2000 Kč/kus). Výměnu termostatických hlavic by vám také nejspíš muselo odsouhlasit společenstvo vlastníků.
28.11.2016 11:16:41

Otázka
Dobrý den, je reálná výstavba Tesla Gigafactory v ČR? Co by to ČR Přineslo?
Petr Mašek

Odpověď
Dobrý den Petře, o možné výstavbě Gigafactory v ČR se zatím pouze spekuluje s ohledem na místní zásoby lithia a již schválenou těžbu. Každá investice do továrny, která není primárně jen montovnou, je podle našeho názoru pro ČR dobrá. Elon Musk je ale pověstný svou velkou vstřícností ke státním dotacím a Tesla nejspíš zahájí velmi tvrdá jednání o investičních pobídkách, ať už bude její evropská továrna stát kdekoli.
28.11.2016 11:17:02

Otázka
Dobrý den, k jaké může dojít roční úspoře, pakliže je televize v režimu stand by a nebo je "vytažen" ze zásuvky? Děkuji
Miroslav Stašek

Odpověď
Dobrý den, spotřeba v pohotovostním režimu velmi záleží na typu televizoru. Moderní LCD televize mají spotřebu ve stand-by režimu menší než jeden Watt. Při spotřebě jednoho Wattu by vás provoz televize ve stand-by režimu stál okolo 40 korun ročně. Starší televizory mají spotřebu elektřiny v pohotovostním režimu větší. Náklady na pohotovostní režim rostou, pokud máte takto zapojených spotřebičů více. Jde hlavně o starší videorekordéry, různé napájecí zdroje v zásuvce a straší nabíječky.
15.11.2016 03:24:20

Otázka
Co vlastně znamená takzvaný noční proud?
Kamil Nedorost

Odpověď
Noční proud je staré označení levné elektřiny spotřebovávané v pozdních nočních hodinách. V současnosti už noční proud neexistuje a nahradily jej dvoutarifní sazby elektřiny pro spotřebitele, kteří elektřinou topí nebo ohřívají vodu. Dvoutarifní sazba obsahuje levný nízký tarif a dražší vysoký tarif. Nízký levný tarif se přitom spíná kdykoli během dne pomocí hromadného dálkového ovládání (HDO). Zdaleka už tedy neplatí, že například elektrický bojler ohřívá vodu jen v noci.
9.11.2016 15:23:39

Otázka
Řada lidí hází do odpadu klasické baterie. Jaké může mít jejich počínání následky?
Milan Dobš

Odpověď
Díky obsahu těžkých kovů patří baterie mezi nebezpečný odpad a rozhodně by neměly být vyhazovány do směsného odpadu. Jedovaté těžké kovy by se totiž mohly snadno dostat do ekosystému a tam škodit. Třídění baterií je navíc velmi snadné, sběrné boxy na staré baterie najdete třeba v supermarketech nebo v obchodech s elektronikou. Recyklace starých baterií je technologicky zvládnutá a firmy jsou z nich schopné dostat většinu surovin zpět k dalšímu využití.
9.11.2016 15:23:16

Otázka
Mohou se LED žárovky zničit častým spínáním? Co je důvodem, že přestanou fungovat dřív, než je uvedená životnost?
Petr K.

Odpověď
Podobně jako u většiny elektronických zařízení i u LED žárovek platí, že je spínání nějakým způsobem zatěžuje. LED žárovky však častým spínáním zdaleka netrpí tak, jako třeba běžné nebo úsporné zářivky. Výrobci obvykle u LED žárovek deklarují životnost minimálně 20 000 - 25 000 sepnutí. Lze tedy říci, že LED žárovky je možné spínat bez omezení. Platí také, že méně náchylné k poruchám by měly být kvalitnější LED žárovky od renomovaných výrobců.
9.11.2016 15:22:57

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.