sobota 21. května 2022 Monika

Předvolební chat s Jurajem Thomou

Předvolební chat s Jurajem Thomou
„Vrátíme město občanům,“ říká před blížícími se volbami Juraj Thoma z HOPB. Online chat s volebním lídrem Hnutí Občané pro Budějovice probíhá právě teď, ve čtvrtek 20. září 2018 od 13 do 14 hodin.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Dobrý den, nezajimaji mne placena parkovaci mista, planujete na Vltave, Maji,popripade jinde vybudovat i nove parkovaci mista zdarma? I tip dodam.
Roman Charypar

Otázka
Dobrý den.
Martin Cába

Otázka
Dobrý den pane Thomo. Před časem proběhla médii informace o akci v Brně. Kdy někteří brněnští radní avizovali, že jsou ochotní přimout z Itálie určitý počet migrantů z Afriky a Asie. Zajímalo by mě jak byste se při hlasování o takové záležitosti zachoval vy. Přijmout nebo nepřijmout. Děkuji za jasnou odpověď.
Daniel Syrový

Otázka
Dobrý den pane Thomo, mohl bych požádat o Vaší bližší a konkrétnější představu, jak byste ve funkci primátora změnil fungování Městské policie. Děkuji Vám za odpověď.
Martin Janeček

Otázka
Vážený pane Thomo, ke konci vašeho působení v roli primátora se objevil poněkud podivný návrh na vysázení stromů kolem náměstí, vzniklý zjevně bez architektů či veřejné diskuze. Jak se k této věci (zeleň na náměstí - trvalá, i za cenu zničení panoramatu/mobilní) stavíte nyní? Měly by se případné zásadní proměny náměstí řešit architektonickou soutěží, nebo se zase můžeme dočkat obskurních návrhů vzešlých bůhví odkud? Děkuji (a držím palce).
Jan Ctibor

Odpověď
Dobrý den, to je samozřejmé; díky těm mobilním stromům teď v září si lidé alespoň na živo zažili, jak by to mohlo vypadat; ale zásah do náměstí nelze dělat jeřábem a květináčem. To souhlasím. A díky!
20.9.2018 15:14:00

Otázka
Pane Thomo, i když jsem ženská, tak chodím celkem pravidelně na Dynamo. Jak může město pomoct klubu aby se dostal zpátky do 1. ligy? Děkuju za odpověď.
Sára Vančurová

Odpověď
Dobrý den! No kopačky si asi nenazuji já ani jiní kolegové. Je to především o hráčích, ti to musí vybojovat. Město jim poskytuje stadion, kteří opravuje a udržuje, finance na mládež a dalšími je podporuje formou nákupu reklamy (tedy samozřejmě, že všechny - fotbal, hokej a volejbal, celkem 88 milionů na 4 roky a to mi teda málo nepřipadá). Ale postupuje se díky výsledkům na hřišti, tak budeme držet palce.
20.9.2018 15:11:21

Otázka
Pane Thoma, moc Vám fandím. Když jste byl primátor, lidi nadávali a nadávají furt, to se nezmění. Ale řeknu Vám, že proti dnešnímu panu primátorovi jste kabrňák! Ptám se, co změníte jako první až se stanete zase primátorem? Moc Vám to přeju a děkuju za odpověď.
Kateřina Velichová

Odpověď
Dobrý den a děkuji! Jé.. toho bude. Především se změní přístup k občanům, radnice nebude nedobytná pevnost kam se musíte měsíc do předu ohlásit s žmoulat přitom čepici v rukách. Máme plány na zajímavé investice od drobných až po velké, od parků a řek až po náměstí od Vrbného po Vltavu... Razantně si promluvíme s firmou provádějící úklid (dnes spíše mnohde předstírající) a z městské policie nechci mít partu botičkářů. Chci strážníky, které znáte a kteří znají svůj rajon, mrzí mne, kam byli současným primátorem degradování.... Budu rád, když kouknete na náš program na obcaneprobudejovice.
20.9.2018 15:07:49

Otázka
Zdravím, chci se zeptat v čom je ta vaše strana lepší než ostatní a proč by jste měli vyhrát?
Zdeněk Outlý

Odpověď
Dobrý den! Koukněte na program a hlavně na lidi. Neslibujeme hlouposti, jsme ve svých oborech skvěle erudovaní a zkušení a víme, že město není jenom o třítýdenní kampani, po které se z voliče stává nepřítel :) Už jsou za námi hmatatelné výsledky.
20.9.2018 15:02:48

Otázka
Dobrý den, pane Thomo, bydlím na Palačáku a ty modré zóny, to je něco strašného. Co s tím uděláte, když uspějete ve volbách. Díky.
Pavel Kubizňa

Odpověď
Dobrý den! On to není tak nesmyslný projekt, ale... Chce to změnu časového nastavení režimu; chce to vyhodit nesmyslné retardéry, chce to všude zavést stejnou přednost, zbytečně vysoké jsou poplatky a hlavně to chce všechny další změny projednat s lidmi předem a opakovaně a ne jim namalovat před dům modré čáry, jak to udělalo pánové ze stávající koalice. No a nakonec, aby to mělo smysl, musí to být ucelený systém, tohle jenom přesunulo problém z Palačáku a Pražského na jiné části města. Zažívám to i na vlastní kůži...
20.9.2018 14:59:34

Otázka
Pane Thomo, hodně let jste chodil po soudech a byl jste viněn z něčeho, co jste nespáchal. Je to pro Vás nějaké poučení? Děkuji za odpověď.
Jan Dlouhý

Odpověď
Dobrý den! Trpké, nesdělitelné... Změní to úplně všechno, včetně vašich priorit. Ale koukám raději do budoucnosti :)
20.9.2018 14:55:50

Otázka
Pane Thomo, jak chcete zlepšit bydlení na sídlištích Máj, Vltava a Šumava?
Jiří Kubík

Odpověď
Dobrý den a děkuji! Zkusím to velmi telegraficky: Máj - strážník, kterého znáte a který zná svůj rajon, ne znuděný panák v uniformě, opravdový úklid s přísným dozorem nad provádějící firmou, výměna a častější odvoz odpadu, kde je to možné, kontejnery na separaci pod zem; parkhaus jako mestská investice (pozemky máme, Bosch dokázal za rok postavit parkahaus s 500 místy za cca 50 mil), Šumava - nové právětivé náměstí se vzrostlou zelení, udržovanými plochami a vodou a pro každoroční vánoční strom; konec nonstopů, úprava přechodů na Branišovské; Vltava - nové náměstí, to stávající je staré 11 let a potřebuje změnu; parkhaus jako na Máji a velká oddechová zóna na Vltavě s půjčovnami grilů, židliček a pláží. A další :)
20.9.2018 14:53:27

Otázka
Dobrý den, pane Thomo, velmi mne mrzí, že KD Slavie nefunguje. V programu píšete, že Slavii nedáte. Co s ní tedy provedete? Ráda bych tam zase chodila na koncerty. Děkuji za odpověď a držím palce ve volbách! Ať vyhrajete!!
Ludmila Mlsnová

Odpověď
Dobrý den; jsme přesvědčeni, že ji město nemá dát z ruky. Už ve 2010 až 2014 jsme připravili projekt "oživlé" Slavie, ale hlavně i kompletní studii na její rekonstrukci a dostavbu, včetně projednání s veřejností, památkáři atd. atd. Bohužel ji tato koalice hodila do šuplíku a pustila se do nesmyslného experimentu. My se chceme po volbách k tomu projektu vrátit a udržet Slavii v městských rukách. Z mnoha důvodů :)
20.9.2018 14:47:22

Otázka
Dobrý den, pane Thomo, většina politků se ohání hesly: "Našemu městu chybí vize!", "Dáme našemu městu vizi!" a podobnými slogany. Vy jste začali sbírat nápady na vaši tabuli někdy v polovině srpna. Proč v polovině srpna? Prakticky měsíc a půl před volbami? To do té doby nemá voličův názor smysl? Proč se to nedělá průběžně? Proč se vaše lístečky na tabuli nelepily čtyři roky? Já chci lístečky odlupovat..., chci řešení. Co mi nabídnete prosím?
Jaroslav Kobera

Odpověď
Dobrý den! My jsme podněty občanů sbírali samozřejmě celé čtyři roky :) Svědčí o tom množství interpelací (jsou k vidění na webu města) na zastupitelstvech a spousta podnětů vyřizovaných přímo na jednotlivých odborech. I to nám pomohlo připravit volební program pro 2O18 až 2022. S tímto programem a s pocitovou mapou jsme pak byli (a jsme) v ulicích a ptáme se na další podněty. Celkem se jich sešla téměř tisícovka a jsou zaznačené v interaktivní mapě na našem webu obcaneprobudejovice. Je určitě správné se ptát. Bereme to jako závazek pro naší další práci.
20.9.2018 14:44:03

Otázka
Dobrý den, v první řadě děkuji a držím palce. Na kandidátce HOPB vidím největší zastoupení lidí, kteří mají elán a dlouhodobě se svými malými i velkými činy zasluhují o rozvoj a život našeho města. A proto můj dotaz směřuje na ně. Je jasné, že většina z nich se do zastupitelstva nedostane. Máte představu, jak jen zapojit i po volbách, aby do dění mohli promlouvat i přes to, že nebude "na radnici"? Děkuji.
Milan Pleva

Odpověď
Dobrý den a děkuji! Máme :) Všech 45 kandidátů asi zvolených nebude, počítáme však se všemi do komisí, výborů a pracovních skupin. Jsou to erudovaní lidé ve svých oborech, s velkým elánem a tahem na branku.
20.9.2018 14:38:17

Otázka
Pane Thomo, v programu máte napsáno, že zřídíte osadní výbory pro městské části. Chci se zeptat: Jak to chcete provést a hlavně co dobrého to pro obyvatele daných městských částí přinese? A ještě: Co dobrého by přineslo začlenění okolních obcí, např. Litvínovic nebo Mokrého, do Českých Budějovic? Děkuji za odpovědi.
Ladislav Vrábel

Odpověď
Dobré odpoledne! Osadní výbor lze zřídit na prvním pracovním zasedání zastupitelstva. Nepředstavuje tpo žádnou administrativní ani finanční komplikaci. V letech 2010 až 2014 jsme zřídili v částech města pzemní komise, které měla na starosti konkrétní radní, účelem bylo zapojit co nejvíce lidí do rozhodování o městě a o rozhodování v místě kde přímo bydlí. V nějako trochu zmotané podobě to převzala i dnešní koalice. My chceme docílit po změně jednacího řádu zastupitelstva a rady města toho, aby předseda osadního výboru dostával podklady jako radní a zastupitel a aby se mohl účastnit jednání rady města a zastupitelstva s hlasem poradním bez omezení. To je velká změna a k dobrému. Jsem si jistý, že pokud se máme bavit (a musíme se bavit) s našimi sousedy o nějaké míře integrace, je nezbytné garantovat jim statut městských částí se svým zastupitelstvem, rozpočtem a pod.
20.9.2018 14:36:29

Otázka
Dobrý den, jedné maličkosti nerozumím – proč vaše hnutí dnes kritizuje sochu zakladatele města, když ji vaši členové v tehdejší radě města (v čele s vámi) schválili? Jste dnes rád, že se vám ji povedlo prosadit?
Přemek

Odpověď
Dobrý den. Líbit se či nelíbit je velice subjektivní kategorie. Já jsem přijetí daru sochy podpořil, ostatně nebývá to často, že by někdo chtěl městu něco věnovat (spíše naopak). Architekti namítnou, že měla být vyhlášena soutěž, kritici umění polemizují o estetickém dojmu a každý má svoje kritéria, kterými poměřuje. Ale přijmout ten dar bylo podle mne správné.
20.9.2018 14:29:38

Otázka
Chtěl jsem jen zeptat, nečetl jste náhodou povídku Zikmunda Wintera "Rakovnický primátor"? Pokud ne, tak doporučuju! Je to reálný příběh z poloviny 16. století, který v něčem silně připomíná vaši kauzu, kdy je člověk ve vedení města bez důkazů obviněn a ačkoli je vždycky osvobozen, vleče se to s ním celý život. Tak to berte jako povzbuzení, že nejste první ani poslední :-)
Vít

Odpověď
Dobrý den! Ke své hanbě, neznám. Dík za tip.
20.9.2018 14:25:30

Otázka
Dobrý den, pane Thomo. Ani ve vašem hnutí určitě nesouhlasí za všech okolností všichni se všemi (jak o tom svědčí i váš dřívější úmysl z hnutí vystoupit) a asi by to ani nebylo normální. Ale jako pro voliče je pro mě užitečné vědět – v jakých tématem je u vás největší pestrost názorů?
volič

Odpověď
Dobrý den! Děkuji za otázku. Ne, skutečně nejsme hnutí jednoho názoru a nikdo nás ani neřídí na dálku mobilem... Velice ilustrativní může být například otázka, zda má město ze svého rozpočtu podporovat profesionální sport. Hojek, volejbal, fotbal... Na tom se teda opravdu názorově rozcházíme od rezolutního ne až po souhlasné vyjádření.
20.9.2018 14:24:46

Otázka
Dobrý den, jak byste jako bývalý primátor, tedy se znalostí věci, kolegiálně a přitom upřímně ohodnotil současného primátora? Co byste na něm ocenil a co byste mu vytkl? Jsou obecně nějaké vlastnosti, které by měl dobrý primátor mít?
Vít

Odpověď
Dobré odpoledne! V USA mají takový nepsaný zvyk, že předchozí prezident nekomentuje kroky a počínaní prezidenta úřadujícího. Takže jako předchozí primátor bych nekomentoval počínaní toho stávajícího. Možná bych se pouze ptal: slyšel někdo někdy názor a jasné vyjádření úřadujícího primátora k něčemu? A vůbec, kde byl ty čtyři roky?
20.9.2018 14:21:09

Otázka
Dobrý den, za poslední 4 roky toho radnice pro nás občany moc neudělala a pravděpodobně ani nic nepřipravila do budoucna. Nemáte strach, že budete sklízet shnilé plody jejich špatně odvedené práce?
Michael

Odpověď
Zdravím Vás a děkuji za otázku! S trochou nadsázky bych řekl, že nebude vůbec co sklízet; ani ty shnilé plody... Pro další roky máme vynikající program a vynikající lidi a s tím jdeme do voleb. Víme, co budeme dělat!
20.9.2018 14:17:14

Otázka
Dobrý den, dovedete si představit povolební spolupráci (ať už koaliční nebo opoziční) s Martinem Kubou?
Samson

Odpověď
Dobrý den, Samsone! Ať již z kašny, nebo odkudkoliv. Věřím, že o takové koalici nebudeme muset uvažovat, protože na jihočeské ODS se od dob, co ji vede pan Kuba nezměnilo vůbec nic k lepšímu.
20.9.2018 14:15:22

Otázka
Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jako původní profesí archeologa. Myslíte, že Budějovice umí pro svoji atraktivitu dostatečně těžit ze svojí historie, památek a génia loci? A pokud ne, čím to zlepšit? Máte nějaké nápady?
Jiří

Odpověď
Dobrý den! Děkuji velice za otázku. Odpověď je nikoliv. Škoda, dvě řeky, koněspěžka, kus středověku, kus renesance, lidé mající své město rádi. To co vyčítám stávající končící koalici je, že město úplně uspala, ustrnulo, což je nepochybně absencí jakékoliv vize. Skoro bych řekl, že pokud by se tak, jako se k městu chová končící koalice, choval jeho zakladatel Přemysl Otakar II., žili bychom dodnes v bezvýznamné vesnici u vltavského brodu...Ale on přišel s velkým projektem, který byl opravdu na svoji dobu velkolepý a Budějovice z něj žijí přes 750 let. Ta se k němu hlašme a buďme velkorysí a odvážní.
20.9.2018 14:13:13

Otázka
Co uděláte pro taxikáře proti taxify. A
Tax

Odpověď
Dobrý den! Co třeba debata nad umožněním jízdy vozů taxi v preferenčních pruzích MHD? Mělo by to smysl?
20.9.2018 14:07:13

Otázka
Dobrý den pane Thomo, děkuji vám za to, že po tom, čím jste si v posledních letech musel projít, máte chuť znovu pro město pracovat. Zajímalo by mne, co byste ve funkci primátora udělal jako první? A co pokládáte za vůbec nejdůležitější z úkolů nového primátora? Jakým způsobem byste bojoval proti korupci? Děkuji a držím palce.
Monika

Odpověď
Dobrý den a děkuji. Mluvit s lidmi, obnovit důvěru v radnici. "Neznám horší větu než: jsem z radnice a přicházím vám pomoct" - parafráze Reaganova výroku, kterým popsal stav důvěry mezi voliči a vládou. A tak to nějak je dnes u nás. To musí skončit. Pokud jde o druhou část otázky nejlepším způsobem je co nejvíc informací a naprostá komunikační otevřenost.
20.9.2018 14:06:27

Otázka
Nemáte pocit, že většina diskuse o rozvoji Budějovic se točí jenom kolem dopravy? Přece nežijeme v autech a na parkovištích. Jaká jiná témata a projekty nabízí Vaše strana?
CB

Odpověď
Dobrý den; souhlasím. Ostatně o všech velkých a strategických stavbách v dopravě je rozhodnuto, jsou hotové, nebo víme kdy budou hotové, osobně bych ale tlačil na rychlou realizaci severní spojky. Jasně že město nejsou pouze silnice a parkoviště. Na našich stránkách - dovolím si doporučit do pozornosti - obcaneprobudejovice je řada projektů od veřejných prostrantsví, přes rekreační a oddechové zóny, až po infrastrukturní projekty a možná i trochu provokativní témata jako je budoucnost Mariánského a Senovážného náměstí. Koukněte, budeme rádi za názor.
20.9.2018 14:01:18

Otázka
Vy se nestydíte kandidovat s Vaší minulostí? Kdy vrátíte městu (tedy nám občanům) peníze o které jste nás při Vaší kauze připravil? Děkuji za odpověď
Dan

Odpověď
A za co bych se měl stydět?
20.9.2018 13:56:00

Otázka
Ahoj Juro, jsem ráda, že ses rozhodl znovu kandidovat na primátora v Č.Budějovicích. Vím, že to bylo těžké rozhodování po tom všem, co tě v posledních letech potkalo. Ale vše dopadlo dobře,samozřejmě ses obhájil a přeji Ti úspěch. Pokládám si za čest, že jsem také na kandidátce Hnutí Občané pro Budějovice. Jsme výborná parta a politická práce mě moc baví. Zdravím Jaroslava Šporclová
Jaroslava Šporclová

Odpověď
Ahoj a díky!
20.9.2018 13:55:07

Otázka
Jak se po volbách pomstí město KRAJINSKÉ ulici skrz křižovatku NASADECH ? Obnoví se MHD v nejkratší trase do centra a z centra aby nemusela přes věčně ucpané SADY ve špičkách ? Kdy se opraví ulice U Malše rekonstrukce je slibovaná 26 let a furt nic !!!!!!!
JAN

Odpověď
Dobrý den! Proč pomsta? Pokud bude vše v ažúru, projednáno jak má být, bez chyb... Osobně mi teda připadá, že původní trasa 24 naopak zcela hloupě nejela ulicí Na Sadech a vynechala tak jakoukoliv možnost přestupu z linky na linku a tři zastávky na náměstí? No... Měla by se opravovat s části ulice Tylova; navrhnu, aby byla zařazena do rozpočtu 2019.
20.9.2018 13:54:51

Otázka
Chodite rad nakupovat do Globusu?Chutna Vam maso z reznictvi?Kdyby ste tam delal vedouciho zmenil by ste neco?
Milan Pavlis

Odpověď
Dobrý den! Jo, jo, chodím tam s manželkou nakupovat moc rád. Skvělí lidé na svých místech. Coby zákazník bych neměnil nic a to je to jediné, co mohu zvenčí posuzovat. :)
20.9.2018 13:50:27

Otázka
Dobrý den. Když budete ve vedení města, co bude dělat p. Popelová? Velká část města si myslí, že je to velice neschopný člověk.
Josef

Odpověď
Zdravím Vás! A dovoluji si odkázat na komentář u jedné ze starších otázek.
20.9.2018 13:47:50

Otázka
Dobrý den, pane Thomo, před startem volební kampaně jsem na Drbně zaznamenala Váš názorový veletoč ohledně toho, zda budete či nebude lídrem HOPB. Mohl byste mi prosím jako vaší podporovatelce napsat o co šlo? Obecné vyjádření jsem četla, ale myslím si, že transparentnost je něco co mi u politiků chybí. Ráda bych svůj hlas odevzdala s čistým svědomí a vědomím toho, že strana, kterou zvolím bude názorově stabilní. Děkuji
Anežka Hávová

Odpověď
Přeji dobré odpoledne! Transparentnost a otevřenost je naším principem a bere jej vážně a dokazujeme to i jako politici. Od kompletních přehledů financování, přes zavedení zveřejňování smluv už v době, kdy jiní o tom vášnivě diskutovali, např. Věřte, že za tím nebylo nic tajemného a neprůhledného. Prostě jsme se velmi emotivně názorově střetli nad některými aspekty kampaně a nad nějakými personálními otázkami. No a pohádali jsme se u toho. Já myslím, že to není nic, za co bychom se museli stydět, alespoň je vidět, že nejsme hnutí jednoho názoru. Bylo to fakt ostré, ale nakonec když jsme vychladli jsme se dokázali zase sejít u jednoho stolu a domluvit se. To se prostě stává. Jak se říká, dokonce i v lepších rodinách... :)
20.9.2018 13:46:52

Otázka
Včera jsem si na profilu Jihočeské televize přečetl, že Vás nepozvali do jejich předvolebních debat. Argument, že tam zvou jenom zástupce stran, kteří by podle nějakého průzkumu uspěli ve sněmovních volbách, mi přijde neskutečně hloupý. Asi bude něco na šuškandě, že tuto televizi přes bílé koně vlastní jeden jihočeský politik (M.K., asi budete vědět, koho mám na mysli). Tohle by mu přesně bylo podobné. Budete se proti tomu nějak bránit?
Vladimír Škvarek

Odpověď
Přeji dobrý den! Tak to je; argument, že zvou na téma komunální volby pouze strany parlamentní je nikoliv pouze úlet, ale zlý úmysl. Asi se nás bojí, možná i ten jehož iniciály jste napsal :-) Nějak se s tím ale popasujeme. Díky!
20.9.2018 13:37:15

Otázka
Kdy se dokončí revitalizace sídliště Máj? Mám na mysli napr. nedokončené chodníky u domu V. Volfa 17, žluté betonové polokoule v centrálním parku od pošty k hospodě U Evžena.
Petr

Odpověď
Dobrý den přeji! Formálně již projekt Revitalizace Máje skončil, byl vázán na předchozí programové období, takže všechno, co probíhá nyní a bude probíhat v dalších letech již není onen velký projekt Revitalizace... Jo, na ty koule se lidé ptají i při našich akcích s mapou při výjezdech na Máj. Byl to pokus architekta obzvláštnit něčím (co vydrží cokoliv) veřejný prostor. Čas ukázal, že to nebyl úplně bezva nápad... Ale je to odstranitelná věc nahraditelná případně něčím jiným. Chodník ve V. Volfa 17 jsem poslal na odbor správa veřejných statků. Bylo mi přislíbeno, že to zařadí do oprav nejpozději na jaře 2019.
20.9.2018 13:34:17

Otázka
Dobrý den, zajímalo by mě jaký je váš názor na prázdný prostor na Mariánském náměstí. Celkově Mariánské náměstí působí provizorním dojmem, jeho prostor je nevyužítý, dale by se říci zanedbaný a nikdo se k tomu nemá. Renovace a zkulturnění v nedohlednu. Nedavno se začalo opět uvažovat o stavbě nového divadla, která tam podle původních plánů mělo již stát. Doplním, že současné Jihočeské divadlo v ulici Dr. Stejskala je kapacitně nevyhovující a některé představení se musí konat v Metropolu na Senovážném nám. Děkuji za odpověď.
Joza Jiří

Odpověď
Dobrý den i Vám! Jasně, Mariánské náměstí potřebuje kvalitní dostavbu. Schválený strategický plán předpokládá, že na něm vznikne i nová budova divadla, kromě jiného. Jde v podstatě o poslední možnost, jak do centra města přinést kvalitní architekturu a zajímavě vyřešit celý prostor náměstí a podle mne by ruku v ruce s tím měla proběhnout i soutěž na novou úpravu Pražské, která se také dramaticky mění. Podporujeme velice aby další podoba náměstí a budov vzešla z architektonické soutěže.
20.9.2018 13:28:57

Otázka
Dobrý den, nejde si nevšimnout, že znovu kandidujete spolu s kolegyní Popelovou. Mám to chápa tak, že v případě vašeho zvolení by se vrátila doba,kdy vašich experimentů s dopravou v Č.Budějovicích? Duo Thoma/Popelová to kdysi byl pojem v dopravě v Č.B. Bohužel v tom negativním smyslu.
Jan Pilíček

Odpověď
Dobrý den přeji! Nový autobusák s obchody a podzemním parkováním pro veřejnost, parkahus u E.ONu, parkoviště u fotbaláku, kompletní zanádražka, propojení Milady Horákové - Strakonické, preferenční pruhy pro MHD na Lidické a Husově třídě, propojení okruhů od bývalé Škodovky do Nádražní, 391 parkovacích míst na Máji, příprava severní spojky, zákaz vjezdu vozidlům nad 6t do zóny kolem centra, dohoda s okolními obcemi na výškovém a směrovém uspořádání D3 umožňující konečně vydání stavebního povolení. To mne napadá hned jako rychlá reakce na Váš dotaz. Já tomu teda experimenty neříkám a jsem moc rád, že se to všechno povedlo a že jsme tomu mohli i my dva pomoct na svět. Pravda, ne všechno bychom dnes dělali úplně stejně, ale takový je život. Já se spíše marně pokouším přijít na něco (kromě střihnutí pásky na hotové stavbě), čím přispěla dopravě ve městě končící koalice za poslední čtyři roky...
20.9.2018 13:22:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.