sobota 28. května 2022 Vilém

Předvolební chat s Miroslavem Jochem

Předvolební chat s Miroslavem Jochem
„Je čas posunout město dopředu,“ říká před blížícími se volbami Miroslav Joch z ČSSD. Online chat s volebním lídrem České strany sociálně demokratické proběhl ve čtvrtek 27. září 2018 od 15:00 do 17:00 hodin.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Čau hele co se stalo včera kolem 18 50 cca jeli jsme s merkury za hotelem jak jsou benga a celní správa asi tak tam bylo 4 nebo 4 auta na sracku a jedno auto bylo pomalovane a stal tam typek nad tím autem s nakou tyčí?
Pavel Mareš

Otázka
Ječas posunout
Miroslavem

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
To je dobře, že se můžu ptát už teď.
Test

Otázka
To je dobře, že se můžu ptát už teď.
Test

Otázka
Hot & easy girls ???? ????hottiex.info
Abela

Otázka
i
i

Otázka
Vite, problem je v tom, za oni parkovaci mista maji, ale stejne parkuji v ulici, protoze je to bliz. Je to porad dokola. Bydlim v Kecenicich 3 roky a mistni rikaji, ze aut pribyva, ale nikdo to neresi.
Stanislav

Otázka
Jenze parkovaci dum maji a parkuji zde cim dal vic. Aut zamestnancu Bosche pribyva.
Stanislav

Otázka
Jak chcete omezit dopravu a parkovani v Kecenicich? Dekuji.
Stanislav

Odpověď
Dopravu by měla pomoci řešit plánovaná severní spojka, která je podle mého názoru nejdůležitější dopravní stavbou v Českých Budějovicích. Co se týká parkování, tak budu usilovat o to, aby v dané lokalitě neparkovali zaměstnanci okolních firem. Jsem přesvědčen, že parkování pro své zaměstnance by měl řešit především zaměstnavatel, tak jako to udělala nemocnice a jako to nyní řeší Bosch.
27.9.2018 17:27:56

Otázka
Dobrý den, pane Jochu, v jedné z odpovědí níže se zmiňujete o architektonické soutěži, "kterou prosadil Jura Thoma." Z toho implicitně cítím, že se s tím neztotožňujete. Jaký je váš názor na architektonický a urbanistický rozvoj města? Má mít město městského architekta na plný úvazek a na veřejné stavby vypisovat arch. soutěže (s kvalitním zadáním, ne jako onehdá na halu), na řešení větších celků urbanistické studie apod., anebo vybírat stavaře podle nejnižší ceny i za cenu, že postaví podprůměrné a často napůl nefunkční nehezké stavby, jak to zhusta (v celé republice) dopadá, a město předhodit developerům, ať si staví, co chtějí?
Jan

Odpověď
Vážený pane Jane, ani ve svém podnikání se nerozhoduji při nákupu jenom tím, že bych bral v úvahu pouze cenu. S každým architektonickým dílem jsou spojena i autorská práva. Podívejte na Zimní stadion, kde budeme potřebovat ke každé změně souhlas autora. Architektonické soutěže jsou vítány především při stavbě divadla, opery, muzea a dalších významných celků, ale určitě je nesmysl to používat při výstavbě jednodušších funkčních staveb jednoduchých bytových domů, výměníků tepla atd. Město by mělo mít svého architekta, nejlépe občana tohoto města.
27.9.2018 17:23:33

Otázka
Dobrý den, jsem obyvatelkou sídliště Máj a v prosinci tohoto roku nám tu zavřou jedinou lékárnu, kterou tu máme (v budově OSSZ). Proto se chci zeptat, zda i takovéto věci bude radnice pod Vaším případným vedením řešit. Pro nás co tu bydlíme je to dost důležitá věc.
Veronika Šustrová

Odpověď
Vážená paní Šustrová, vím o tom. Zasadím se o to, aby město nabídlo vhodné prostory k zajištění těchto služeb.
27.9.2018 17:12:33

Otázka
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je město připravené a nebo má nějaký plán jak být připraveno na zákaz skládkování v EU od roku tuším 2024. Děkuji.
Petr Moravec

Odpověď
Město produkuje přibližně 40 tisíc tun odpadu, který je ukládán na skládce v Lišově. Od roku 2024 by měli obce a města přestat skládkovat. Je možné, že se tento termín prodlouží. V současnosti je uzavřena třístranná dohoda mezi městem, spol. FCC a městskou teplárnou o hledání optimálního řešení, čili posuzují se jednotlivé varianty řešení. Představa je taková, že by v těsné blízkosti Českých Budějovic společnost FCC vybudovala třídírnu odpadu a zároveň by zpracovávala nevyužitelný odpad na tuhá alternativní paliva (tzv. TAP) a zároveň teplárna připravuje projekt na úpravu svých technologií, aby tuto komoditu mohla energeticky využít společně s uhlím.
27.9.2018 17:08:55

Otázka
Dobrý den, pane Jochu, do jaké míry myslíte ovlivní "počínání" celostátní ČSSD volební potenciál Vaší strany v regionech? Váš předseda mi připadá nemastný neslaný a lezení z popelnic (ČSSD Brno) tomu úplně nepomáhá.
Stanislav Punčochář

Odpověď
To není jednoduchá otázka, právě jsem přiznal, že na některé věci ve společnosti mám výrazně jiný pohled než moji straničtí kolegové na celostátní úrovni, asi proto zatím pracuji pouze v našem městě. Což mi dává smysl i přímou odezvu od voličů. V konečném důsledku si myslím, že komunální politika je především o jednotlivcích a ne o stranických barvách.
27.9.2018 16:59:19

Otázka
Dobrý den, pane Jochu, možná mám hloupý dotaz...ale...Vy mi vůbec nesedíte k ČSSD. Spíše k ODS. Jste podnikatel a ani nevypadáte jako "Socan", omlouvám se za tento nehezký výraz, ale mě připadáte spíš jako pravičák...
Tereza Hromadová

Odpověď
Jako podnikatel mám hodně názorů, které jsou často spojovány s pravicí, ale mám velmi silné sociální cítění. Zeptejte se mých zaměstnanců. Také nemám rád vyžírky, co nepracují a zneužívají sociální systém, ale určitě je nutné pomoci těm, kteří pomoc potřebují a zároveň jsou ochotní sami pro sebe a společnost udělat. Přiznávám, že mám dost odlišné názory na řadu věcí než moji straničtí kolegové, kteří pracují na celostátní úrovni. Je mi sympatický pohled na společnost, jaký měl třeba Tony Blair, či sociální systém Švédska, ale k tomu se musíme teprve sami dopracovat.
27.9.2018 16:50:08

Otázka
Dobrý den, angažujete se řadu let v teplárenství. Jak vidíte perspektivy dalšího rozvoje českobudějovické teplárny a obecně trendy v zásobování města teplem? Jaký máte názor na vybudování přivaděče tepla z JE Temelín?
Miloslav Procházka

Odpověď
Mám radost, že cena tepla z naší teplárny je jedna z nejnižších z velkých měst naší republiky. Ze strategických důvodů je lepší mít zajištěno dodávání i tepla z jiného zdroje, pokud bude tento zdroj finančně výhodný pro spotřebitele. V současné době má město podepsanou dohodu se společností ČEZ o přivedení tepla z JETE do Českých Budějovic. Čeká se na výsledek výběrového řízení na dodavatele horkovodu. Pokud vše dopadne podle plánu, horkovod by měl být vybudován do roku 2022 a v budoucnu by díky tomuto projektu mohli mít občané našeho města nejlevnější vytápění a teplou vodu v ČR. Pokud se mě někdo ptá, co považuji za největší úspěch své politické kariéry, tak například právě tento projekt.
27.9.2018 16:32:16

Otázka
Dobrý den, líbí se Vám zarostlé a nevzhledné břehy Malše a Vltavy. Některé části břehů jsou vyzděné z kamenů, ale ty už nejsou téměř vidět, jak jsou zarostlé. A přitom na Sokolském ostrově město pořádá Můzy na vodě a není možné si ani na břeh sednout. Možná to není majetek města, a proto se o to nestará. Stejně by bylo město určitě hezčí, třeba jako Linec, kdyby byly břehy vysekané a čisté (aspoň v centru města). Děkuji.
Pave K.

Odpověď
Dobrý den, pane Pavle, souhlasím a máte pravdu i v tom, že toto není v majetku města, nicméně toto je téma, kterým se chci zabývat a to nejen kvůli Můzám na vodě, na které rád chodím. Musíme jednat s Povodím Vltavy a dojít k vzájemnému konsenzu.
27.9.2018 16:18:20

Otázka
Jako zástupce současného vedení města ČSSD se Vás ptám proč dodnes nemají ČB novou sportovní halu, proč není vyřešená Slavie, proč není vyřešeno koupání v ČB a parkování v ČB?
Antonín

Odpověď
Poprvé se nepodařilo úspěšně řešit novou sportovní halu kvůli napadení architektonické soutěže, kterou prosadil Juraj Thoma. Podruhé bylo zrušené výběrové řízení na dodavatele stavby. Investiční návrh předložil náměstek Holický s částkou, která byla ve výši okolo 300 miliónů korun, ale proběhlo výběrové řízení na dodavatele stavby a nejnižší nabídnutá cena byla 500 miliónů korun. Na takto razantní navýšení se zatím nenašla podpora napříč politickým spektrem. Osobně jsem jako jediný v radě města navrhoval, aby se nejnižší cena dala znalecky posoudit a pokud by by posouzení dopadlo pozitivně, tak bych její výstavbu prosazoval.
27.9.2018 16:14:29

Otázka
Dobrý den, líbí se Vám všude opřená (i válející se) a uzamčená růžová kola o lampy, značky, stromy, ploty apod. Nechtělo by to aspoň nainstalovat více kolostavů, třeba na Sokolském ostrově, na náměstí, u nádraží a v ostatních frekventovaných ulicích. Děkuji za odpověď.
Pavel K.

Odpověď
Dobrý den, Pavle. Naprosto s Vámi souhlasím a nejednou jsem to kritizoval. Máme vytipovaná místa pro nové kolostavy a budeme o tom jednat s veřejností.
27.9.2018 16:04:17

Otázka
Jak dlouho po volbách vydrží nová radniční koalice? Shodíte ji zase po roce nebo až po dvou?
Petr Rej

Odpověď
Nikdo neví co bude po volbách, nejsem věštec. V každém případě jsme nic neshazovali. Koalice se rozpadla sama, protože měli vnitřní rozpory. Pokud by fungovala, tak by nová koalice vůbec nevznikla.
27.9.2018 16:01:51

Otázka
Zajímavý nápad s Bagrem. Proč ale až teď? Vždyť ten projekt připravila ještě minulá radnice ne? Popravdě mi přijde, že spoustu takových projektů oprašujete až zase před volbami.
Martin

Odpověď
Tuto oblast mělo v současném volebním období na starosti hnutí ANO. Pokud nyní uspějeme ve volbách a obsadíme příslušný rezort, tak zahájíme jednání s dalšími vlastníky a máme nově připravenou vizi řešení celé oblasti, aby se plně využil celý potenciál parku i Bagru. Chybí nám tu například cvičící stroje pro veřejnost, jak to známe z moderních západních měst, dále toalety a další zázemí.
27.9.2018 15:59:23

Otázka
"Je čas posunout město dopředu"?To má být vtip?Co jste tedy dělal řadu posledních let, kdy byl ve vedení města?
Marie Novotná

Odpověď
Dobrý den, paní Novotná. Radnici vládne koalice čtyř politických stran. Naše strana je zastoupena panem náměstkem Podholou a jsem přesvědčen, že oblast školství se rozhodně nepotýká s kritikou veřejnosti. Například elektronické zápisy do škol, vybavení škol a jejich rozvoj je velmi dobrý. Uvedli jsme do provozu další základní školu. Zvýšili jsme počet přijatých dětí do školek. Podpořili jsme nákup nových vozů pro MHD a řadu dalších aktivit. Máme reálné vize jak zatraktivnit užití volného času pro všechny spoluobčany a dále možnosti řešení lepší průjezdnosti městem.
27.9.2018 15:51:21

Otázka
Dobrý den, pane Jochu. Bude ČSSD uplatňovat princip dědičnosti míst v dozorčích radách městských firem i v dalších letech a dalších firmách podobně, jako to udělala v případě Teplárny ČB, anebo se poučí např. z nedávného pádu ODS, která na podobné kamarádšofty dojela, pochopí, že to veřejnosti vadí a proč a přestane sama sobě škodit podobnými praktikami? Děkuji.
Jan C.

Odpověď
Budeme se snažit, aby v dozorčích radách byli především odborníci, kteří jsou s danou problematikou seznámeni a budou vykonávat práci se znalostí věci.
27.9.2018 15:41:00

Otázka
Dobry den, mate nejaky recept, jak z Knezsky Dvoru udelat zase misto k zivotu? Mam na mysli to, ze Kecenice jsou dnes jedno velke parkoviste firem Bosch a Motor Jikov. Chapu, ze maji penize a kontakty, ale mistni lidi zde take chteji zit a vychovavat deti. Dekuji.
Stanislav

Odpověď
Dobrý den pane Stanislave, Kněžské Dvory (Kecenice) jsou opravdu průmyslovou zónou se svými klady a zápory. Jsem si vědom zatížení této lokality a už nyní máme vizi, jak tu vytvořit prostor pro volnočasové aktivity všech věkových kategorií, včetně parků, herních a sportovních plácků. Už nyní pracujeme na tom, jak omezit negativní vliv místní dopravy. Za působení ČSSD na radnici se zatím podařilo prosadit vyprojektování chodníků a přechodů. Tento záměr byl fyzicky dokončen v nedávné době. Dále vznikl projekt na vybudování mateřské školky nedaleko podniku Motor.
27.9.2018 15:37:54

Otázka
Ve volebnim programu chcete aby zamestnanci meli 5 dnu dovolene navic... Chystate to zavest napriklad ve vasem podniku?? Myslim ze by jste mel jit razne prikladem .. hezky den....!
Pavel Pacovsky...

Odpověď
Dobrý den, pane Pacovský, ano celostátně je otevřená diskuze o zavedení delší dovolené, tedy ze současných čtyř na pět týdnů. V mém podniku se osvědčila jiná struktura benefitů, takže nechystám, ale rozhodně se nebráním diskuzi na téma jakýchkoliv benefitů. Klidně se přijďte zeptat přímo mých zaměstnanců, zda by vyměnili pátý týden dovolené za současné benefity.
27.9.2018 15:29:23

Otázka
Dobrý den, co uděláte pro vyšší zatraktivnění MHD? Budete též tlačit na kraj, který svojí nekompetencí v oblasti veřejné dopravy (jejím nehorázným omezováním pod vedením dua Žemlička
Petr Z.

Odpověď
MHD v našem městě je dostatečně atraktivní,. Kvalitou patříme ke špičce republiky. Faktem je, že v současné době je realizován pilotní projekt integrovaného dopravního systému, jehož smyslem je propojit aktivity jednotlivých dopravců navzájem za pomoci jediného platebního dokladu. Nyní probíhají přípravy, že by platebním nástrojem byla platební karta jakékoliv banky.
27.9.2018 15:22:32

Otázka
Dobrý den,
Petr Z.

Otázka
Dobrý den, Vaše východoevropské buranoidní standarty bohužel nebudí ani trochu důvěry - byl jsem svědkem, jak s nonšalatním úsměvem předbíháte na "pasovce" všechny pokorně čekající lidi. Já vím, že nás máte "na háku" - ale přesto budu doufat, že toto město (společnost) má na víc...
Pavel Čech

Odpověď
Dobrý den, pane Čechu, Vaše otázka je typickým příkladem nedorozumění plynoucí z neznalosti. Pokud se podíváte na dále uvedený odkaz, uvidíte, že jste ani Vy nemusel čekat ve frontě: http://www.c-budejovice.cz/cestovni-doklady-obcanske-ridicske-prukazy-objednavky Každý občan našeho města si může domluvit termín návštěvy předem a elektronicky a tak jsem to udělal i já.
27.9.2018 15:15:35

Otázka
Dobrý den ane Jochu,
Pavel Čech

Otázka
Dobrý den, pane Jochu, většina politiků se před volbami ohání slogany, které staví na změně. Avšak většina z nich seděla v koalici a změny mohli dávno provést. Jakou konkrétní prospěšnou věc udělala ČSSD v předchozím volebním obdobi?
Karel Langer

Odpověď
Za působení ČSSD v předchozích koalicích mohu uvést například vykoupení desítek pozemků a dalších nemovitostí potřebných pro stavbu Zanádražní komunikace. Dále byly vytvořeny desítky nových míst v mateřských školách, vzniklo mnoho dalších míst pro seniory, a ve výčtu bych mohl pokračovat velmi dlouho.
27.9.2018 15:10:52

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.