pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Předvolební chat se Šimonem Hellerem

Předvolební chat se Šimonem Hellerem
Šimon Heller, kandidát do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za KDU-ČSL, mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji, učitel matematiky na základní škole, ženatý, člen akademického senátu Jihočeské univerzity, má za sebou několik expedic do Afriky, Jižní Ameriky a Asie, mimo jiné aktivní šachista a hráč na bicí nástroje, odpovídal na otázky čtenářů v úterý 22. října.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
Vezmeš si mě? Já tě totiž miluju!!!!!
Žena tvých snů

Otázka
Online chat se Šimonem Hellerem skončil. Kandidát zodpověděl všechny dosud došlé dotazy.
Budějcká Drbna

Odpověď
Všem děkuji za dotazy a přeji pěkný zbytek večera. Šimon Heller
22.10.2013 21:24:11

Otázka
proč všude utočíte proti komunistům? Myslíte si, že Vám to ve volbách pomůže? (např. :"Nepřijít k volbám znamená dát hlas komunistům!")
Kateřina

Odpověď
O nebezpečí návratu starých pořádků jsem přesvědčen a poukazovat na to budu, ať už se do sněmovny dostanu, nebo ne. Naopak mě překvapuje, že Vám v demokratickém systému nevadí strana, která se hlásí k revolučnímu násilí.
22.10.2013 21:09:54

Otázka
Dobrý den, proč jste vůbec protestoval kvůli koalici v Jihočeském kraji? Abyste se zviditelnil a byl jste volen? Chápu, že jste se musel zviditelnit hned, ale proč jste se tedy přetvařoval, chodil po středních školách (viz. EDUCAnet ;)) a přednášel o protestech, když jste vlastně protestoval "jen tak"?
Kateřina

Odpověď
Jak jsem zde již dnes psal, pokud bych přemýšlel pouze o zisku, kandidoval bych za strany, které mají větší pravděpodobnost úspěchu. Já jsem ale věrný křesťansko-demokratickým principům. Na EDUCAnet jsem byl pozván, abych zde prezentoval důvod své občanské angažovanosti. Pro některé lidi je těžko pochopitelné, že někdo může dělat něco z přesvědčení a ne pouze pro zisk.
22.10.2013 21:10:16

Otázka
"Přečtěte si jeho poslední dopisy. " Já je znám, pane Hellere. Požadoval především zrušení cenzury, vyzýval ke stávce, byl zklamán, že lidé upadají do letargie, ale nikdy nemluvil o svržení režimu. Vy si přečtěte - přečtěte si, jak na něj vzpomíná jeho vyučující Vladimír Kašík, hovoří velmi zajímavě o Palachově levicové orientaci. Proč to nechcete vidět? Copak i vy jste v područí dnešní propagandy? Ta je stále stejná, jen otočená o 180 stupňů, víte.
Petra Ossovská

Odpověď
Váš názor Vám neberu. Věřím, že pokud si rozumný člověk přečte Palachovy dopisy a podívá se dnes na interpretaci komunistů, udělá si vlastní závěr. Jinak o „dnešní propagandě“ mluví často právě komunisté. Říká se tomu správně výchova k demokratickému občanství.
22.10.2013 21:11:02

Otázka
A jak řešíte kryjící se předměty ve středu odpoledne? Zaznamenal jste u sebe nějaké poruchy, o nichž pan Jošt hovoří?
Petra Ossovská

Odpověď
To, že se povinně volitelné předměty studentům kryjí se bohužel stává. Osobně jsem tuto věc jako senátor připomínkoval v Akademickém senátu PF JU. Bohužel vzhledem k tvorbě rozvrhu prý nelze situaci řešit. To je stanovisko vedení fakulty. Studenti tak musí takovou situaci respektovat a řešit ji individuálně. Bohužel takových je několik desítek.
22.10.2013 21:11:21

Otázka
U vás jsou semináře nepovinné?
Petra Ossovská

Odpověď
Na tuto otázku jsem Vám již odpověděl níže.
22.10.2013 21:11:37

Otázka
Jaký je Váš názor na ÚSTR? Myslíte, že od svého vzniku v roce 2007 funguje správně? Proč myslíte, že i mnoho nelevicově orientovaných historiků má s tímto ústavem problém?
Petra Ossovská

Odpověď
Myslím si, že ÚSTR fungoval až do puče na Daniela Hermana výborně. To že s tím řada lidí měla problém je přirozené. Možná, že někomu vadila příliš rychlá digitalizace. Přeci jen, co je neskenováno, už nelze skartovat.
22.10.2013 21:11:56

Otázka
Prozradíte svým voličům, která jména na kandidátce v pátek zakroužkujete?
Petra Ossovská

Odpověď
Prozradím, že využiji všechny čtyři preferenční hlasy a že zcela jistě budu kroužkovat Honzu Bartoška.
22.10.2013 21:12:18

Otázka
Našel byste na době před rokem 89 nějaká pozitiva?
Petra Ossovská

Odpověď
To je velmi široce položená otázka. Zcela jistě by se pozitiva našla. Nic není černobílé.
22.10.2013 21:12:42

Otázka
Nemyslíte, že Váš pohled na dobu před rokem 89 je zkreslený? Že vidíte vše jen z jedné strany a nechcete vidět tu druhou?
Petra Ossovská

Odpověď
Každý názor je subjektivní. Znám osobně řadu lidí, kteří byli za minulého režimu vězněni, šikanováni nebo byli donuceni odejít ze země. Nechci to pro jakousi rádoby objektivitu zažít sám a ani nechci aby v takové době žily jednou moje děti.
22.10.2013 21:12:59

Otázka
Hovoříte zde o školské reformě, můžete nějak přiblížit vlastní vizi školské reformy? Jak si to představujete? Jaké metody používáte ve svých hodinách, jak ozvláštňujete výuku? Nemyslíte, že místo státních maturit by lepším řešením byly nové studijní plány, či osnovy? Nemyslíte, že jednotná maturita je trochu hloupost v době, kdy maturitou končí kdejaká škola - gymnázium, ale i odborné školy, to se přeci nedá srovnávat, když na odborných školách mají žáci díky praxi daleko méně hodin u některých předmětů? Nezdá se vám, že to vede k tomu, že je snižována úroveň gymnázií a naopak neúměrně zvyšovány nároky na studenty odborných škol? Není to trochu porovnávání hrušek s jablky, přičemž hruškám vytýkáme méně kulatý a více protáhlý tvar, ačkoli tento tvar je jejich přirozeností?
Petra Ossovská

Odpověď
Kdybych měl odpovědět na všechny Vaše otázky dopodrobna, bylo by to možná na několik desítek stran. Takže v krátkosti. Je zcela jistě více otevřít české školství alternativním metodám. Je třeba nepochybně posílit vztah učitel-žák. Je třeba zvýšit objem financí směřující do školství. Já osobně jsem pro povinné sebevzdělávání učitelů, které je dnes pouze dobrovolné. Je třeba reformovat pedagogické fakulty. A mohl bych pokračovat dál. Co se týká osnov, myslím že RVP a ŠVP byl dobrý nápad, ale nebyl přijat učiteli samotnými, a proto zůstává celý projekt často jenom na papíře. Co se týká státní maturity, srovnávání žáků je v nynější situaci dobrá věc. I když tento projekt zažíval těžké porodní bolesti. Jak píšete, pokud končí maturitou kdejaký obor, je třeba to řešit.
22.10.2013 21:13:19

Otázka
Co přesně z matematiky máte nejraději? Myslím například kombinatorika, stereometrie,...
Petra Ossovská

Odpověď
Momentálně se snažím zabývat finanční gramotností na základních školách, myslím, že zde je velký problém žáků ŽŠ. Jinak mě baví hlavně matematická logika.
22.10.2013 21:13:35

Otázka
Ráda bych se Vás zeptala, jaké jsou Vaše názory na Erica Hobsbawma, souhlasíte s jeho pojetím americké intervenční politiky?
Petra Ossovská

Odpověď
Bohužel toho pána neznám.
22.10.2013 21:13:51

Otázka
Dobrý den pane Hellere, mám jen skromný dotaz čím by jste mne jako občana přesvědčil abych Vám dal svůj hlas. Děkuji.
Jiří Císař

Odpověď
Jak jsem zde již psal, největší přidaná hodnota lidovců je v osobnostech, které za nás kandidují. Za mnohými jsou vidět výsledky jejich práce. KDU-ČSL prošlo 2010 vlastní katarzí a generační obměnou, která nám myslím prospěla. Tři roky mimo sněmovnu mělo samočistící efekt.
22.10.2013 21:14:12

Otázka
Proč volit právě KDU? V čem je nejzásadnější rozdíl jejího programu a zásad oproti jiným stranám?
Tomáš Bach

Odpověď
Jako hlavní přidanou hodnotu KDU-ČSL vidím v personální otázce. Za lidovce kandiduje řada lidí, za kterými jsou vidět výsledky. A to ať už v protikorupčních aktivitách nebo jiných. Možná i proto KDU-ČSL podpořil Karel Janeček. Nejdůležitějším programovým cílem je pak koncepční podpora rodiny. To neznamená zvyšování dávek, ale zvýšení odpisu na děti. Tím zůstane více peněz v kapsách rodin a tato forma podpory je prakticky nezneužitelná.
22.10.2013 21:14:26

Otázka
Dobrý den, v jednom z předchozích příspěvků píšete, že nemáte problém s komunisty jako takovými, ale máte problém ve chvíli, kdy vám chtějí začít vládnout a uplatňovat komunistickou ideologii. Jakožto matematik berete spojku A v předešlé větě jako logický součet nebo logický součin? Pokud jako logický součin, máte pocit, že komunisté v koalici na kraji uplatňují nějakým způsobem komunistickou ideologii? Děkuji.
Petr Tollner

Odpověď
Když odhlédnu od toho, že komunisté neplní své nerealizovatelné sliby a například chtějí likvidovat střední školství v periferních regionech v našem kraji, ona koalice je necitlivá, nemorální a nelegitimní. V Karlovarském kraji volají lidé od komunistů ředitelům a říkají, kdo může a nemůže na školách přednášet. To nepovažuji za demokratický znak. Kraj má mimo jiné právo a povinnost vybírat ředitele středních škol. Jak může odpovědně vybírat takové lidi člověk, který se hlásí k revolučnímu násilí? Žádný komunista se dodnes revolučního násilí nezřekl, protože by popřel svoji ideologii. Tím i KSČM porušuje naši Ústavu, konkrétně článek 5.
22.10.2013 21:14:54

Otázka
Dobrý den, pane Hellere, nemyslíte si, že právě učitelé jako jste Vy, jsou příčinou toho, že naše školství vypadá tak, jak vypadá? Osobně jsem pro, aby učili jen odborníci, ne neumětelové, kteří místo studování jezdí po světe a pak ani nenapíší kvalifikační práci, respektive ji musí opravovat. Nemyslíte, že den má jen 24 hodin a tudíž si člověk musí vybrat, kterému oboru se bude věnovat naplno a ve kterém bude navždy jen laikem? Nemyslíte si, že pro své velké vytížení (studium, zaměstnání, cestování, politika, ...) šidíte všechny oblasti, kterým se věnujete? Nebylo by lepší zaměřit se na jednu či dvě a tam skutečně vynikat, než dělat všechno a neumět vlastně nic?
Černý "Petr" Vláďa

Odpověď
Ano, máte pravdu, den má jenom 24 hodin a někdo ho je ochotný proflákat. Já se snažím dle svého nejlepšího vědomí a svědomí den naplnit prospěšnými věcmi. Jestli se mi to daří, je na posouzení druhých.
22.10.2013 21:26:40

Otázka
"Odpovím otázkou: Víte proč se Jan Palach upálil? Ne kvůli obdivu k Marxovi. Kdyby viděl, jak si ho berou za svého dnešní komunisté, asi by mu bylo smutno." - nemyslím, pane Hellere, Jan Palach byl silně levicově orientovaný člověk, to porevoluční propaganda mu dala nálepku bojovníka nikoli proti letargii společnosti, ale proti komunismu.
Petra Ossovská

Odpověď
Přečtěte si jeho poslední dopisy.
22.10.2013 12:30:30

Otázka
Dobrý den, pane Hellere, ptát se na nic nechci. Jen věřím, že voliči prokoukli Vaší s prominutím "vyčůranost" a pochopili, že Váš boj s KSČM nebyl vůbec upřímný. Jste jen další oportunista, který jde do politiky kvůli penězům, které nemáte.
Honza

Odpověď
Pokud bych šel do politiky z prospěchu, nekandidoval bych za KDU-ČSL, ale za strany, které budou mít větší procentuální úspěch a s tím i více poslanců. Takové nabídky jsem odmítl a rozhodl jsem se kandidovat za lidovce.
22.10.2013 12:26:33

Otázka
Dobrý den Šimone, procestoval jste mnoho zemí světa a viděl tudíž svět tak trochu "z nadhledu", získal zkušenosti s různými státními zřízeními. Může Vás tato zkušenost být užitečná v rámci Vaší politické angažovanosti?
Josef Paco

Odpověď
Cestování obrovsky rozšiřuje obzory. I když jsem aktivně nezažil minulý režim, procestoval jsem řadu nedemokratických států (Afrika, Asie, Jižní Amerika). Kromě drobné policejní korupce a dalších záležitostí jsem se setkal v Gambii i s protiprávním zadržením mé osoby na necelý týden. Jsem přesvědčem, že demokracii je třeba chránit a cestování mě v tom jenom utvrzuje.
22.10.2013 12:23:37

Otázka
Dobý den, jak vysvětlíte, že právě nesedíte na Jeronýmce na dějinách matematiky :-)? Můžete svým voličům dát trochu nahlédnout do svého studentského života a říct, kolik přednášek a seminářů v týdnu navštěvujete? Nemyslím kolik jich máte zapsáno, ale kolik jich reálně absolvujete, případně jak se domlouváte s učiteli, kteří vyžadují docházku? Děkuji.
Petra Ossovská

Odpověď
Jak píšete, mimo jiné právě dokončuji studia na Pedagogické fakultě. Pokud Vás zajímá předmět Dějiny matematiky, docházka není povinná, pro žádné studenty. Nepožívám tak nijakých zvláštních výhod. Předměty, které jsem nebyl schopen zkloubit se svojí prací jsem si odhlásil a zapíši si je v dalším semestru. Kolik přednášek a seminářů navštěvuji považuji za osobní věc, ale pokud Vás to zajímá, týdně mám 12 vyučovacích hodin a v rámci povolené absence (stejná pravdila pro všechny studenty) všechny řádně navštěvuji. Onen studenstký život nežiji. Když studenti odcházejí na pivo, většinou jdu dělat přípravy na hodiny nebo se zapojuji do kampaně.
22.10.2013 12:18:11

Otázka
Myslím si, že posledním pořádným předsedou KDU-ČSL byl pan Lux. Po jeho smrti strana téměř vymizela. Myslíte, že je máte v současnosti nějakého podobného "tahouna"? Jinými slovy, proč vás volit?
Honza P.

Odpověď
Jsem přesvědčen, že ano. Nynější předseda strany Pavel Bělobrádek byl podle mě tou nejlepší volbou od dob Losefa Luxe.
22.10.2013 12:08:32

Otázka
Jaký máte rád film? Předpokládám, že Pelíšky... :-)
Mirka

Odpověď
Ano, Pelíšky mám rád. Jinak mezi mé další oblíbené filmy patří například Útěk do divočiny, Gran Torino nebo Monty Phyton
22.10.2013 12:07:13

Otázka
Dobrý den, říká se, že politika je taková šachová partie. Máte jako šachista dopředu promyšlené nějaké tahy? V případě, ze se dostanete do parlamentu co bude Vaší prioritou? Pro případ, že nikoli, budete dál učit?
L. Příhoda

Odpověď
Pokud se do sněmovny dostanu, chci se věnovat stále stejnému oboru, školství. Jsem i členem komise KDU-ČSL pro školství a vědu. Mimo jiné chci být stále aktivní v poukazování na zločiny doby minulé. Dále bych si přál, aby KDU-ČSL pomohla zlepšit politickou kulturu v naší zemi. Ať už se do sněmovny dostanu nebo ne, v budoucnu se chci k učitelskému řemeslu vrátit, protože mě baví.
22.10.2013 12:05:05

Otázka
Dobrý den. Myslíte si, že potraty by měly být povoleny nebo zakázány? Od křesťana bych očekával jako odpověď možnost č. 2, ovšem vy jste velmi liberální (důkazem budiž protesty proti komunismu apod.), takže by od vás bylo pokrytecké vzít rodiči právo rozhodovat se. Vztáhnout věc k "nemožnosti" rozhodnutí se ze strany dítěte je irelevantní vzhledem k tomu, v jaké fázi vývoje plodu se potrat provádí.
Josef Husák

Odpověď
Jsem přesvědčen, že život je třeba chránit od jeho početí až do přirozené smrti. Povoleno a zakázáno jsou krajní meze. Tak to ale v životě často nechodí. Dokáži si představit případ, že je ohrožen život potenciální matky a potratem se výrazně zvýší šance na přežití ženy. Potom je to zcela jistě v pořádku. Už ale není v pořádku, pokud nastavíme knoflík v dvanácti letech na „nechci dítě“ a v pětatřiceti otáčíme na „chci dítě“ a pokud se cokoli nepovede, řeším to potratem. Znám řadu lidí, kterým početí změnilo naprosto plány a často se ocitli v tíživé situaci. Potrat ale nepovažuji za správné řešení. Jsem přesvědčen, že krize dnešní politiky je spjatá s krizí našich hodnot. Počet dobrovolných potratů je toho bohužel také důsledkem. Jinak sám sebe považuji za konzervativního člověka.
22.10.2013 21:22:39

Otázka
Dobrý den pane Hellere, mluví se o rozkrádání státu. V této souvislosti by mě velmi zajímalo, jak se díváte na církevní restituce v souvislosti s "navrácením" majetku i církvím, kterým evidentně nemohlo být v minulosti cokoli zabaveno. To není rozkrádání?
Jana

Odpověď
Co bylo ukradeno, mělo by být navráceno. Majetky církvím byly v minulosti zabaveny, to je z dokumentů prokazatelné. Tyto majetky by měly být i navráceny. Rozkrádáním státu byla divoká privatizace devadesátých let. Církevní restituce měly být již dávno vyřešené, protože řada nemovitostí je dodnes v obcích blokována a brání rozvoji obcí a měst.
22.10.2013 12:00:58

Otázka
Dobrý den, na Vašem facebooku jsem viděl, že se zaměřujete především na boj proti komunismu. Opravdu to vnímáte jako ten nejzásadnější problém české společnosti? Jaké jsou vaše další priority, ambice? ... děkuji
Zdeněk Šulista

Odpověď
Považuji za velkou hrozbu pro společnost aktivní účast komunistů ve vládě. Každopádně naše země má celou řadu dalších problémů. V první řadě je třeba podpořit zaměstnanost. Je třeba podporovat rodiny s dětmi jako základní jednotku státu. Mimo jiné je třeba chránit chudé občany a postavit lichvu mimo zákon (půjčky max 20% RPSN). Já osobně jako učitel chci být aktivní při tvorbě školské reformy a pokusit se prosadit řadu protikorupčních zákonů.
22.10.2013 11:57:34

Otázka
Dobrý den, Šimone, jste věřící? děkuji za odpověď
Magdalena Syrová

Odpověď
Jsem praktikující římský katolík.
22.10.2013 12:35:17

Otázka
Dobrý den, pane Hellere, opravdu si jako strana myslíte, že vládní výdaje, rozuměj investice, jsou tou správnou cestou jak ozdravit českou ekonomiku?
Jaroslav Somerauer

Odpověď
V první řadě si myslíme, že zvýšení daňové zátěže občanů není cestou z krize. Tak reagovala na ekonomickou krizi vláda, která se profilovala jako pravicová. Je spočítáno, že na každý investovaný milion se vytvoří cca 4 až 5 pracovních míst. Myslíme si, že tudy vede cesta. Říkáme neomezovat investice, ale šetřit ve státní správě. Nemalé peníze naší ekonomiku stojí korupce v naší zemi. I proto drtivá většina našich kandidátů podepsala návrhy iniciativy Rekonstrukce státu.
22.10.2013 11:49:21

Otázka
Dobrý den, jaký máte jako učitel matematiky názor na povinnou maturitní zkoušku z tohoto předmětu a jaký máte obecně názor na státní maturity? Děkuji
Simona Janadáková

Odpověď
Myslím si, že státní maturita je dobrý pokus zlepšit stav našeho školství. Obecně srovnávací zkoušky (5. a 9. třídy nebo maturita) mohou být ku prospěchu věci. Bohužel státní maturitu provázela řada problémů a celý projekt byl na počátku nezvládnut. Například státní maturita z češtiny minulý rok byl obrovský průšvih. Pokud se tyto porodní bolesti podaří odstranit, může to naše školství posunout o kus dál. Osobně jsem pro to, aby matematika byla povinná součást státní maturity. Považuji tento předmět za jeden z nejdůležitějších. Učí totiž studenty analyticky myslet.
22.10.2013 12:36:31

Otázka
Dobrý den, pokud mám možnost sledovat Vaše názory, nabývám dojmu, že komunisty nenávidíte až za hrob. Nemáte s tím ve škole problém? Mezi kolegy komunisty, nebo u žáků o jejichž rodičích víte, že jsou komunisti-nemáte nutkání potomka "převychovat"?
Luděk Bárta

Odpověď
Osobně nemám problém zajít s komunistou na pivo. Mám problém ve chvíli, kdy mi chce začít vládnout a uplatňovat komunistickou ideologii. Ve škole se svými antikomunistickými respektive demokratickými názory nemám problém. S rodiči svých žáků vycházím velmi dobře. Jsem učitel matematiky, kde se komunismus neřeší. Základní počty jsou jaké jsou již několik tisíc let.
22.10.2013 11:37:54

Otázka
Dobrý den pane Hellere, po minulých volbách se KDU-ČSL stala stranou Jižní Moravy a to zejména kvůli velkému počtu věřících. Myslíte si, že se to po současných volbách změní? Proč věřící (křesťani) nevolí "svoji stranu? Je jich přeci dost i jinde než na JM.
Š.Vávra

Odpověď
Máte pravdu, že výsledky KDU-ČSL jsou na jižní Moravě pro nás příznivé. Každopádně lidovci prošli 2010 velkou personální proměnou a již v krajských volbách se ukázalo, že i v jiných krajích KDU-ČSL dokáže uspět. Jinak musím zdůraznit, že nejsme stranou křesťanů. Jsme strana stojících na křesťasnsko demokratických základech. Stejně jako v Německu, kde Angela Merkelová získala ve volbách přes 40%.
22.10.2013 11:33:18

Otázka
jakožto cestovatele by mě zajímalo, co pro vás znamenají cesty do zahraničí a kterou inspiraci byste uplatňoval v poslanecké sněmovně?
Jan Novotný

Odpověď
Cestováním si člověk obrovsky rozšiřuje obzor. Vidí, že věci mohou fungovat jinak. Lépe, ale i hůře. Každopádně většina zemí, které jsem navštívil (Asie, Afrika, Jižní Amerika) na tom rámcově není lépe než my. Určitě bych nechtěl jít směrem jako například Mauritánie, Rwanda, Kazachstán nebo Kolumbie. Pokud bych se do sněmovny dostal, jednoznačně se chci věnovat poukazování na zločiny doby minulé. Dále bych chtěl být aktivní ve tvorbě tak potřebné reformy školství.
22.10.2013 11:26:49

Otázka
A ještě další otázka. Před několik dny jste na svém blogu psal i o Marxovi. Smím se Vás zeptat, zda víte, že Jan Palach Marxe velmi, až přehnaně obdivoval? Víte, že Jan Palach nebojoval za svržení komunistického režimu? Co z těchto faktů pro Vás plyne, co z nich vyvozujete?
Anna Nováková

Odpověď
Odpovím otázkou: Víte proč se Jan Palach upálil? Ne kvůli obdivu k Marxovi. Kdyby viděl, jak si ho berou za svého dnešní komunisté, asi by mu bylo smutno.
22.10.2013 11:19:23

Otázka
Dále bych se Vás ráda zeptala, jak je možné, že vytýkáte KSČM zločiny z jejich minulosti (pomineme, že je to jiná strana než KSČ), zatímco u katolické církve Vám její někdejší prohřešky nevadí?
Anna Nováková

Odpověď
KSČM převzala víceméně celou členskou základnu KSČ, takže se v podstatě o stejnou stranu jedná. Je to stejné, jako kdyby se nějaká rodina přejmenovala, stále to budou stejní lidé. Jinak katolická církev si své zločiny v minulosti uvědomuje, omluvila se za ně skrze papeže a hlavně se poučila. Komunistická strana bohužel ne. Rádoby omluva z počátku devadesátých let směřuje spíše ke svým poškozeným straníkům, ale ne ke všem lidem. Marta Semedlová je důkazem. Tvrdí, že zločiny padesátých let byly naprosto v pořádku. A tato žena dostala od strany důvěru být lídrem v Praze za KSČM.
22.10.2013 11:16:09

Otázka
Dobrý den, pane heller. Mohl byste uvést alespoň 5 titulů odborné literatury, ze které čerpáte své vědomosti o době před sametovou revolucí.
Anna Nováková

Odpověď
Vzhledem k tomu, že minulý režim zažila větší část dnešní popupace, řadu informací tak přirozeně mám od lidí, kteří minulý režim zažili a kterých si velmi vážím. Například profesor Skalický, Daniel Herman, Jan Urban, Karel Herbst a mimo jiné moje rodina, která má s dobou minulou své zkušenosti. Z literatury, která se týká doby minulé a komunismu doporučuji například Dějiny Komunistické strany Československa (Rupnik), Komunistický manifest, Kapitál (Marx), O anarchismus (Lenin), Souostroví gulag (Solženicin), Jeden den Ivana Děnosivoče (Solženicin), Útěk z tábora 14 a řadu dalších knih. Řadu hodnotných publikací vydal v posledních několika letech také ÚSTR. Nemám u sebe svůj čtenářský deník, rád však poskytnu i další tituly.
22.10.2013 11:08:54

Otázka
Dobrý den, pane Hellere, KDU-ČSL vnímám jako stranu, která v minulosti vládla prakticky s kýmkoliv. S levicí, s pravicí...bylo jí to prakticky jedno. Jaké je KDU-ČSL dnes? Půjde do do holportu s kýmkoliv? Nebo prošla změnou (kterou deklaruje na billboardech) a dokáže odmítnout nabídku na spolupráci?
Martin Valeš

Odpověď
KDU-ČSL v žádném případě nepůjde do koalice či jakékoli jiné spolupráce s komunisty. Pokud nebudeme schopni realizovat náš program, nemáme problém skončit v opozici. Jsem přesvědčen, že v tomto se naše strana poučila ze svých chyb v minulosti.
22.10.2013 10:48:23

Otázka
1) které 3 osoby považujete v KDU-ČSL za příklad proměny ve straně2) která 3 témata považujete v KDU-ČSL za zásadní a příklad 3 voličů, kteří vám utkvěli v paměti z osobní kampaně
Ondra Valeš

Odpověď
Za příklad proměny KDU-ČSL považuji celé nejužší vedení strany. Dále je pozitivním signálem skutečnost, že do vedoucích funkcí ve straně a na přední místa kandidátky se nevybírá podle složení finančního obnosu, jako u některých jiných stran, ale podle výsledků práce jednotlivých lidí. 3 nejdůležitější témata KDU-ČSL? Snažíme se prosazovat sociálně tržní hospodářství, akcentujeme důležitost fungující rodiny jako základní jednotky státu, chceme omezit lichvářské praktiky v naší zemi (půjčky max 20% RPSN) a bojovat proti hazardu. A mohl bych pokračovat dále. Vzhledem k tomu, že naše kampaň je hlavně kontaktní, zážitků z kampaně mám celou řadu. Lidé reagují převážně pozitivně, ale i negativně. Řada lidí chce vysvětlit proč kandiduji nebo proč jsem vystoupil proti koalici v Jihočeském kraji. I když s mými názory řada lidí nesouhlasí, oceňuji každého, který je otevřen věcné diskuzi.
22.10.2013 10:44:03

Otázka
Navíc, tvrdil jste, že se nejedná o politickou přípravu cestiky pro vás.... A hle, neuplynulo pár let a vy kandidujete za KDU-ČSL............. Navíc v čele Třeboňského Gymnázia jsou osoby spjaté s ODS, a jinými stranami..
Petr Kroupa

Odpověď
Pokud se občansky někdo angažuje, nevidím jediný důvod, proč by se nemohl zapojit i do politického života. Ba naopak. Můžete vyčítat třeba Ondřeji Závodskému nebo Leo Steinerovi, že poukázali na korupci pouze kvůli své kariéře. Je to ale nesmysl. Navíc jak sám píšete, v naší protikomunistické iniciativě jsou lidi různého politického smýšlení. Vždy ale demokratického odmítající ideologii komunismu.
22.10.2013 10:30:58

Otázka
Jak si máme všchni vysvětlit protest proti paní Baborové (KSČM), která byla z oboru- učitelka, studenti protestovali. Poté však na ono místo radního pro školství nastoupil jiný člen KSČM (pan Tomáš Vytiska. je advokátem), takže není vůbec spjatý s tímto oborem- těžko mu porozumí ve velmi krátké době. Toto však studentům nevadí... Ptám se tudíž: Proč byly protesty pouze proti p. Baborové? Mám si to vysvětlovat tím, že se Vám nelíbila v postu radní pro ŠKOLSTVÍ a chtěli jste mít ,,známého¨ v postu radního? Vám nevadí KSČM- potřebovali jste se zbavit p. Baborové a teď je to už ok?
Petr Kroupa

Odpověď
Jednoznačně nám vadí člen KSČM ve vedení tak důležitého a citlivého rezortu jako je rezort školství. Jak to bývá, média informovala hlavně o začátku protestů, kdy byla v čele paní Baborová. I po nastoupení pana Vytisky jsme jednoznačně jeho angažmá odmítali. Osobně si myslím, že je to ještě horší varianta. Je to člověk, který tvrdí, že se školstvím v kraji žádnou vizi nemá a na druhé straně se snaží likvidovat střední školství v malých městech, například v Kaplici (tento návrh byl před volbami stažen, aby nesnižoval zainteresovaným stranám preference). Nevadí nám paní Baborová jako člověk, ale vadí nám jakýkoli člen zločinecké organizace ve vedení tak důležitého rezortu.
22.10.2013 10:26:57

Otázka
Je mi trochu líto, že tu již nejsou žádné dotazy, tak se zeptám já: Proč byly předešlé dotazy smazány / cenzurovány? Chtěl to tak pan Heller, protože se mu nelíbily?
Lukáš Šustr

Odpověď
Veškeré zaslané dotazy jsem krátce po jejich obdržení skryla. To proto, aby se kandidát na ně nemohl připravit s předstihem a prokázal, jak dokáže bezprostředně reagovat. V online chatu se tedy zobrazí až po jejich zodpovězení. Díky za pochopení. Vaše Drbnička
21.10.2013 18:51:48

Otázka
Pane Hellere, v KDUCSL jste hodně krátkou dobu a kromě výkřiků proti komunistům - bez výsledku - jste zatím nic nepředvedl, vaše zkušenosti s politickou prací jsou nepochybně velmi malé. Domníváte se, že vaše kandidatura je oprávněná?
Michal Novák

Odpověď
V KDU-ČSL jsem necelé dva roky a uznávám, že zkušenosti s politikou nemám velké. Jenom zmíním, že jsem člen komise KDU-ČSL pro školství a vědu a zkušenosti mám také z Akademického senátu Jihočeské univerzity a Akademického senátu PF JU, kde jsem již druhé volební období. V roce 2010 došlo v KDU-ČSL k výrazné generační obměně, kdy dostali prostor později narození. Na základě této politiky jsem i já dostal důveru strany. Věřím, že KDU-ČSL pomůžu se vrátit do sněmovny. Jinak není pravdou, že protesty byly bezvýdledné. Hlavním cílem bylo vyvolat ve společnosti diskuzi, jestli takové koalice jsou v pořádku. A to se nám myslím povedlo.
22.10.2013 10:17:04

Otázka
Vy děláte ty protesty už jen proto, že Vás to baví ne?
Petr M.

Odpověď
Protesty proti účasti komunistů v Radě Jihočeského kraje začly minulý rok. Komunisté jsou v Radě stále a proto se snažíme poukazovat na onu necitlivou a nemorální koalici, kterou uzavřela jihočeská ČSSD v čele s hejtmanem Zimolou. Jinak neorganizuji protestní akce proto, že mě to baví. Ale proto, že to považuji za svou občanskou povinnost.
22.10.2013 10:08:10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.