pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Předvolební chat s Janem Třeštíkem

Předvolební chat s Janem Třeštíkem
Ing. Jan Třeštík (narozen roku 1979 v Českých Budějovicích), softwarový architekt, člen Strany svobodných občanů, vystudoval obor Softwarové inženýrství na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, od roku 2002 je členem vývojového týmu rodinné firmy Třeštík, která se zabývá vývojem software pro monitorování kvality ve výrobě, metrologii a informačního systému pro pivovarskou výrobu se zákazníky po celém světě, má rád dobré jídlo, jazz a rockovou hudbu, rybolov a létání, a jeho životní filosofií je být nezávislý produktivní člověk, odpovídal na dotazy čtenářů ve středu 23. října 2013.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
Very nice site!
Pharmd805

Otázka
Very nice site!
Pharmc576

Otázka
Very nice site! cheap goods http://oixapey2.com/rqstos/4.html
Pharmg313

Otázka
Very nice site! [url=http://oixapey2.com/rqstos/2.html]cheap goods[/url]
Pharme742

Otázka
Very nice site! <a href="http://oixapey2.com/rqstos/1.html">cheap goods</a>
Pharme482

Otázka
Very nice site! [url=http://oixapey2.com/rqstos/2.html]cheap goods[/url]
Pharmc536

Otázka
Very nice site! <a href="http://oixapey2.com/rqstos/1.html">cheap goods</a>
Pharmk350

Otázka
Very nice site! cheap goods http://opeyixa2.com/qvovsya/4.html
Pharmd256

Otázka
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/qvovsya/2.html]cheap goods[/url]
Pharmd869

Otázka
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/oryavkr/4.html
Pharmg749

Otázka
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/oryavkr/2.html]cheap goods[/url]
Pharmk922

Otázka
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/oryavkr/1.html">cheap goods</a>
Pharme715

Otázka
Very nice site!
Pharmc350

Otázka
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/oryavkr/1.html">cheap goods</a>
Pharmc450

Otázka
Very nice site!
Pharme135

Otázka
Very nice site! cheap goods http://yieapxo2.com/qrovsyq/4.html
Pharma780

Otázka
Very nice site! [url=http://yieapxo2.com/qrovsyq/2.html]cheap goods[/url]
Pharme190

Otázka
Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qrovsyq/1.html">cheap goods</a>
Pharmb481

Otázka
Very nice site!
Pharmk682

Otázka
Very nice site! [url=http://opxaiey2.com/oyyavky/2.html]cheap goods[/url]
Pharma183

Otázka
Very nice site! <a href="http://opxaiey2.com/oyyavky/1.html">cheap goods</a>
Pharme658

Otázka
Very nice site!
Pharma894

Otázka
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqstoo/2.html]cheap goods[/url]
Pharmd8

Otázka
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqstoo/1.html">cheap goods</a>
Pharme386

Otázka
Very nice site! <a href="http://apxyieo2.com/qyovv/1.html">cheap goods</a>
Pharmg379

Otázka
Very nice site! [url=http://apxyieo2.com/qyovv/2.html]cheap goods[/url]
Pharmb873

Otázka
Very nice site! <a href="http://apxyieo2.com/qyovv/1.html">cheap goods</a>
Pharme495

Otázka
Very nice site!
Pharmd303

Otázka
Very nice site! cheap goods http://apeyixo2.com/ysyaats/4.html
Pharmb934

Otázka
Very nice site! <a href="http://apeyixo2.com/ysyaats/1.html">cheap goods</a>
Pharmc966

Otázka
Thanks for this article. I'd also like to convey that it can always be hard if you find yourself in school and starting out to initiate a long history of credit. There are many college students who are only trying to live and have long or good credit history can often be a difficult thing to have. cccbcgadeedeffda
Smithd293

Otázka
Online chat s Janem Třeštíkem skončil. Díky za jeho čas a všem čtenářům za zajímavé otázky. Vaše Drbnička
Budějcká Drbna

Otázka
Dobrý den, jsem velkým příznivcem Svobodným a prakticky nevidím jinou volitelnou stranu v Čechách. Nicméně jako Budějčákovi mi vadí jediný bod a to privatizace Budvaru, Vy, jako občas Budějovic určitě víte, kdo na náš pivovar má zálusk a Budvar není až tak úplně státní firma a bojím se toho, že kdyby k privatizaci došlo, tak by mohlo dojít ke zrušení tradice Budvaru a Budvar by se stal jen stáčírna většího nadnárodního kolosu a to určitě nechceme. Co si o tom myslíte Vy? Děkuji za odpověď.
Ondřej Muchka

Odpověď
Dobrý den pane Muchka, jak jsem psal již dříve, Budvar je zákazník firmy Třeštík. S prodejem Budvaru už koketoval určitě nejeden premiér vlád České republiky, ale žádný si to netroufl udělat a tak to myslím dlouho zůstane. Koukám, že Vaše otázka byla dnes poslední. Děkuji Vám všem za výborné otázky. Hezký zbytek dne, já se jdu najíst a dám si také jedno pivo z Budvaru. Na shledanou, Jan Třeštík
23.10.2013 17:58:25

Otázka
Dobry den, jaky mate nazor na povinne poplatky za rozhlas a televizi ? Jak CRO tak CTV se dlouhodobe chovaji znacne nekorektne a v tomto predvolebnim obdobi jiz predvedli nekolik podrazu a podpasovek ( Duka, pozvani do debat jen nekoho atd. ) ?
Josef

Odpověď
Dobrý den, chceme je zrušit.
23.10.2013 17:18:14

Otázka
Pokud by bylo zavedeno vaše „lidové veto“ – nebude se referendum konat příliš často? Zákonů se kterými určitá část lidí nesouhlasí vzniká poměrně dost.
Eva T.

Odpověď
Dobrý den, lidové veto by se snadno dalo spojit vždy s nějakými volbami do senátu, nebo krajských zastupitelstev. Ze zkušeností států, kde institut lidového veta mají zavedený víme, že lidové veto působí na poslance jako prvek, který jim brání v přijímání špatných zákonů. Pokud by zákon lidovým vetem neprošel, došlo by k rozpuštění parlamentu a jak je známo, tak daleko poslanci málokdy chtějí zajít. Lidové veto je pak používáno spíš zřídka.
23.10.2013 17:16:00

Otázka
Na Senovážném náměstí v ČB mne zastavil pán ve slušivé mikince a nabídl mi perník s logem ANO a jestli mne může pozvati k volbám. Odpověděl jsem, že "Estébáky nevolim." Pánovi se však zachtělo diskutovat a tak jsem se dozvěděl, že to že byl někdo u StB nám přeci už stejně dneska nemůže vadit, že tam byli všichni a je to to samé jako když byl někdo jen členem KSČ. Klaus a Zeman prý také určitě byli u StB, ale včas stihli své spisy zničit. Pokud mi toto vadí že byl někdo agentem, tak prý bohužel nemám koho volit. Myslíte si pane Třeštíku, že naše společnost už opravdu klesla tak hluboko, že udavače a estébáky dnes budeme brát za slušné lidi a budeme je dokonce volit?
Jan

Odpověď
Dobrý den pane Jene, já si to nemyslím. Naopak jsme přesvědčený, že většina lidí jsou dobří lidé s pevnými morálními zásadami. Možná se jen někdo snaží lidem vnutit do podvědomí pocit viny a že jsou špatní, aby se je pak lépe dařilo ovládat.
23.10.2013 17:07:10

Otázka
Dobrý den, jestli dobře vím, požadujete okamžitý výstup z EU. Ale chcete zachovat bezcelní prostor a volný trh s evropskými zeměmi. Chtěl jsem se vás zeptat na názor, jestli by to současné země EU přijaly, jestli by chtěly takové smlouvy s naší malou zemí. Stálo by jim to za to? Nezůstali bychom uprostřed Evropy "uzavřeni"?
Petr Vodrážka

Odpověď
Dobrý den pane Vodrážko, postup jak vystoupit z EU detailně popisuje náš pan předseda Petr Mach ve své knize Jak vystoupit z EU (http://petrmach.cz/cze/stranka.php?sekce=110) V České republice působí mnoho firem, jejichž majitel pochází z EU, nejvíce takových firem má německého majitele. Myslíte si, že by například Volkswagen bojoval u paní Merkelové za to, aby jeho pobočka nemohla prodávat do EU? Já si to nemyslím a takových firem je mnoho. Navíc co se týče volného obchodu, tak do EFTA máme dveře otevřené. V schengenském prostoru jsme.
23.10.2013 16:58:50

Otázka
ODS se prý nedávnými událostmi očistila od kmotrů a jejich koní. Stačí se podívat ale na její jihočeskou kandidátku a při přečtení jmen jako Kuba nebo Baštýř je jasné že to tak není. Estébák Babiš, který se navíc na Slovensku zapletl do organizovaného zločinu je pro mne nevolitelný, jihočeská "dvojka" lidovců pan Zasadil je pro mne spojený s krachem Lesů Hluboká a knížetem Dlouhým z Hluboké, u ČSSD mne odrazuje už jen pohled na historii některých bývalých ministrů pana Zemana - několik z nich je zavřených a další soudně stíhaní. Komunisté jsou zloději a vrazi, DSSS jsou náckové, Okamura je dalším podnikatelem, který jako kdysi Bárta a nyní Babiš se chce nalitím svých peněz do kampaně dostat k moci. Vaše strana Svobodných mi tak vychází jako nejsympatičtější možností, která není nakažena kmotry a podobnými. Jakto že Svobodní nemají na předních místech kandidátek žádného miliardáře, který by nasypal peníze do kampaně, ani žádného oblíbeného hokejistu, který by přilákal lidi?
Honza

Odpověď
Dobrý den Honzo, Svobodní mají na předních místech kandidátky členy dle výsledků primárních voleb, kterých se může účastnit každý člen nebo registrovaný příznivec strany. Pokud k nám někdo chce vstoupit a hájit náš program, může to udělat prostřednictvím internetové přihlášky na: http://volby.svobodni.cz/novy-clen
23.10.2013 16:47:49

Otázka
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně privatizace Budvaru, zachování tradice této značky a zda-li je pravda, že do státní kasy nejde ani koruna z výdělků tohoto státního podniku. Děkuji.
Jenik Šimek

Odpověď
Dobrý den pane Šimku, s koupí každého piva od Budvaru, stejně tak jako od jakéhokoli jiného pivovaru, plyne do státní kasy, spotřební daň z alkoholu, DPH. Dále Budvar pro svou produkci zaměstnává celou řadu lidí a odvádí tak celou řadu dalších daní. Sám sebe musím z případného rozhodování o privatizaci vyloučit, byl by to střet zájmů. Budvar je můj dlouhodobý vážený zákazník a já jsem smluvně i morálně vázaný dostát svým závazkům.
23.10.2013 16:30:40

Otázka
Dobrý den, včera v pořadu paní Drtinové pan Mach říkal, že by Svobodní podpořili menšinovou vládu (jsem rád, že neřekl koho), ale jen za jasných podmínek. Diskutovali jste ať už na krajské úrovni nebo na celorepublikové úrovni jaké by to podmínky byly? Předpokládám, že by vycházely z programu Svobodných.
Karel

Odpověď
Dobrý den, ano, podpořit nějakou vládu by pro nás mělo smysl, jen v tom případě, že by vláda provedla to co je pro nás důležité dle našeho programu. Pokud bych měl říct co konkrétně, tak by to bylo například vyjednání trvalé výjimky na zavedení eura, ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu, zrušení daní, úřadů a dotací.
23.10.2013 16:01:43

Otázka
Dobrý den, u vašeho volebního programu píšete na otázku 'Podporujete adopce dětí homosexuály?', že nejlepším adeptem pro adopci jsou manželé. Přímá odpověď tam ale není- jste tedy pro adopci homosexuály nebo proti? Z jakého důvodu si případně myslíte, že může dítěti uškodit výchova dvěma osobami stejného pohlaví? Ohledně zavedení školného- tvrdíte, že školné zavedete, ale že se náklady lidem vrátí díky zrušení daně z příjmu fyzických osob. Co když ale zrušení daně neprosadíte? Stále budete usilovat o zavedení školného? V jakém časovém horizontu si zavedení školného představujete. Uvědomujete si, že české rodiny /z velké části/ nejsou připraveny /a schopny/ školné platit? Děkuji za odpověď :-)
Lenka V.

Odpověď
Dobrý den, přiznám se, že jsem o adopci dětí homosexuály ještě nepřemýšlel. Sám jsem na holky a děti bych chtěl. Zároveň si svoje osobní věci velmi chráním a záleží mi na tom, aby stát do vztahů s mojí partnerkou vstupoval co možná nejméně. Myslím, že můj osobní vztah s partnerkou včetně toho jestli budeme mít děti nebo ne, je na mě a na ní. Co se týče školného. Svobodní prosazují placené vysoké školství. Samozřejmě s přechodným obdobím. Je to soukromá investice do svého vzdělání ať už s vidinou lepší kvalifikace a lepšího uplatnění na trhu práce, nebo prostého zájmu o obor. Průměrný roční náklad na jednoho studenta vysoké školy je v současné době zhruba 66 tisíc korun. Myslím, že není správné, aby mi ten kdo vysokou školu studovat nechtěl, musel platit na moje vzdělání. Pokud byste se se mnou ještě chtěla pobavit na otázky kolem adopce dětí, kontaktujte mě prosím emailem, nebo telefonem, rád si Vaše argumenty vyslechnu.
23.10.2013 17:53:17

Otázka
Dobrý den.Nemyslíte si, že zrušení Státního úřadu inspekce práce ,potažmo i zákoníku práce přinese větší tlak na zaměstnance.Souhlasím, že úřad může být překopán a zákoník práce upraven k větší svobodě,ale neměli by tu být určité mantinely,které zaměstnavatel nesmí překročit?Aby se zaměstnanec nestal otrokem:
Petr Novák

Odpověď
Dobrý den pane Nováku, svobodní prosazují nejen zrušení Státního úřadu inspekce práce, ale i legalizování švarcsystému. Navíc prosazujeme i úplné zrušení minimální mzdy. Zastánci minimální mzdy argumentují, že při zvýšení minimální mzdy dojde ke zvýšení platů. Pokud potřebuji, aby pro mě někdo vykonal nějakou práci, pak musím zkalkulovat jakou cenu za vykonanou práci si mohu dovolit zaplatit, jestliže stát nařídí minimální mzdu, která je větší než vykalkulovaná cena, pak si nemůžu dovolit najmout na takovou práci dalšího člověka. A nejen že nedojde ke zvýšení mzdy, ale vůbec takové pracovní místo nevznikne. Pokud již zaměstnávám lidi a přesto dojde ke zvýšení minimální mzdy, musím část zaměstnanců propustit, protože na ně jednoduše nebudu mít. Svobodní prosazují, aby se smluvní strany mezi sebou mohly dohodnout na podmínkách a ceně. Bude tak snadné si například domluvit dělníky, kteří Vám provedou nějakou opravu na Vašem domku. Pokud smluvní strany nebudou ochotné na takovou dobrovolnou smlouvu přistoupit, nechť použijí stávající smluvní vztah. Zaměstnání je kontrakt dvou svéprávných smluvních stran a je na zaměstnanci, aby případně vypověděl pracovní smlouvu, pokud mu nevyhovuje, nebo aby eventuálně zažaloval zaměstnavatele, pokud smluvní podmínky porušuje. Zaměstnanci nejsou nevolníci, a tak nepotřebují úřad, který by kontroloval plnění smluvních podmínek.
23.10.2013 15:50:00

Otázka
Dobrý den pane Třeštíku, jak jste se dostal do SSO? A následně jakým způsobem na kandidátku?
Klára Nová

Odpověď
Dobrý den paní Nová, krátce po založení Strany svobodných občanů jsem se přihlásil jako příznivec. Tím jsem získal volební právo a mohl jsem ovlivňovat umístění členů strany na kandidátkách v primárních volbách. Letos jsem dospěl k názoru, že být pouze příznivec nestačí. Mohlo by se mi totiž velmi snadno stát, stejně jako při volbě prezidenta, že nebudu mít koho volit. Nakonec by se mi mohlo stát, že bude situace v zemi natolik špatná, že by tu již nebylo možné žít a já bych musel emigrovat. Přestože jsem si vědom toho, že se jako software architekt umím uživit kdekoli ve svobodnější části planety, nerad bych opouštěl svojí rodnou zem, svojí rodinu a přátele.
23.10.2013 15:29:16

Otázka
Dobrý den, co by podle Svobodných pomohlo tomu, aby u nás nestála stavba kilometru dálnic několikanásobně víc, než ve většině evropských zemí?
Jan Malík

Odpověď
Dobrý den pane Malíku, zastáváme názor, že každá smlouva na stavbu dálnic a podobně by měla být veřejně dostupná a neměla by být předmětem obchodního tajemství. Požadavek na veřejnou dostupnost by měl být zahrnut již ve výběrovém řízení. Osobně si umím představit, že by silnici mohla postavit a provozovat i soukromá firma. Ta by si investici svých peněz určitě ohlídala. Vzhledem k síti silnic již postavených, ale tuto možnost nevidím jako nějakým zásadním způsobem v blízké budoucnosti rozšiřitelnou.
23.10.2013 15:15:49

Otázka
Dobrý den, dočetl jsem se ve vašem programu, že chcete zrušit některé daně, včetně daně z příjmu. Je toto vůbec reálná myšlenka ? Jak zajistíte po tomto zrušení finanční chod státu ? Děkuji
Petr Novotný

Odpověď
Dobrý den, chceme zrušit daň darovací, daň dědickou, daň silniční, daň z převodu nemovitostí, daň z uhlí, elektřiny a daň z příjmu fyzických osob. Ano je to reálné. Některé daně jsou tak neefektivní, že se jimi vůbec nebo jen sotva vyberou prostředky potřebné na jejich vybrání. (daň z uhlí, daň z elektřiny) Ty můžeme zrušit rovnou. Na silniční dani stát vybere 5 miliard korun. Svobodní prosazují zrušení povinného přimíchávání biopaliv do pohonných hmot, tím se sníží cena nafty a benzínu zhruba o korunu. Díky tomu budou zejména nákladní auta častěji čepovat benzín a naftu u nás místo toho, aby natankovala v Rakousku nebo Polsku a Českou republikou pouze projela. Tím se zvýší výběr ze spotřební daně a eliminuje se tak výpadek daně silniční. Navíc mnozí z těch, kteří sledují spotřebu svých vozů ví, že spolu s přimícháváním bionafty do poctivé nafty vzrostla spotřeba i o 8-12%. Na dani z převodu nemovitostí se vybere zhruba 7 miliard korun. Nespravedlnost této daně spočívá v opakovaném zdanění. Svobodní prosazují zrušení státní dotace ke stavebnímu spoření, které je v současnosti také 7 miliard. V souvislosti se zrušením daně z příjmu fyzických osob Svobodní prosazují zrušení 26 zbytečných úřadů a dotací. Chod státu tak nebude nijak ochromen. V současné době je na chod státu včetně zdravotnictví potřeba 1500 miliard korun. Opatřením Svobodných dojde ke snížení přerozdělování zhruba o 100-120 miliard korun.
23.10.2013 15:09:10

Otázka
Co říkáte na to jak dokázal pan Babiš zblbnout tolik lidí?
Jan Vávra

Odpověď
Dobrý den pane Vávro, ano dokázal. Posíláme mu každým nákupem na benzínce obrovské nezasloužené prostředky. Pan Babiš chce řídit stát jako firmu, jenže rozdíl mezi firmou a státem také spočívá v tom, že jako majitel firmy platíte lidi, aby dělali to co chcete vy. Stát žádné peníze nemá, na všechno si musí vzít od svých občanů prostřednictvím daní. Pan Babiš tedy říká, vezmu Vám Vaše peníze a nařídím Vám co s nimi máte dělat, jinak uvidíte. Někteří toto neprohlédli a co hůře, ještě si myslí, že v tom mohou najít nějakou svobodu. S tím já zásadně nesouhlasím!
23.10.2013 14:30:36

Otázka
Dobrý den, ve svých proklamacích jste proti dotacím. Ale jak se zemědělskými dotacemi? Zde je trh tak narušen, že kdybychom české zemědělce odstavili od dotací, tak nemají prakticky šanci uspět na trhu. Evropská zemědělská politika je totiž narušena již od 50.let minulého století a upřímně nevidím cestu jak nedotovat tento obor. Kdyby se to řešilo celoevropským nedotováním zemědělství, tak Francouzi vyhodí balíky slámy na dálnici, ppostaví k nim traktory a nehnou se, dokud dotace opět nedostanou. Moc děkuji
Jana Winterová

Odpověď
Dobrý den paní Winterová, ano je to složité, ale ne nemožné. Na jedné straně totiž stojí dotace do zemědělství a na druhé straně všechny nařízení, kvóty a až téměř nepředstavitelná byrokracie spojená jak s vlastní zemědělskou produkcí, tak s vyřizováním dotací. Rozepsal jsem se o tom níže v otázce pana Jírovce. Jsem přesvědčen, že pokud jak dotace tak všechna nařízení, kvóty a byrokracii zrušíme, pak zemědělci budou umět na trhu obstát. Před časem podobnou situaci řešili na Novém Zélandu, obhájci dotací také argumentovali, že bez dotací všichni zemědělci ukončí svojí činnost a potraviny se budou muset na Nový Zéland dovážet. Nicméně dotace byly skutečně zrušeny a zemědělci to zvládli.
23.10.2013 14:11:23

Otázka
Dobrý den, ještě bych se rád zeptal na jednu otázku. Jak mi Strana svobodných občanů zaručí, že až bude jednou nejsilnější pravicovou stranou v PS, že se z ní nestane to, co se stalo s ODS, kterou už nelze považovat za pravici stejně tak jako TOP09. Případně, jak mi zaručí, že se nerozpadne jako VV, protože věřím, že získáte více jak 5 % a dostane se to Poslanecké sněmovny již tento víkend. Děkuji
Petr Jírovec

Odpověď
Dobrý den, program Strany svobodných občanů stojí na pevných ideologických základech vycházejících ze správné politické filosofie. Svobodní sestavují kandidátky na základě primárních voleb, ve kterých volí všichni členové a registrovaní příznivci. Není tak možné, že se do čela dostane nejúspěšnější velrybář, nebo ten kdo má podporu nějakého kmotra. Uspěje ten nejlepší.
23.10.2013 13:54:01

Otázka
Dobrý den pane Třeštíku, nepodcenili jste tak trochu Vaší propagaci? Nebýt tohoto chatu, skoro bych o Vás nevěděl a to hledám pravicovou alternativu. Jasně, je to o asi penězích, ale je to škoda.....
Libor M.

Odpověď
Dobrý den, naše kampaň je placená z příspěvků a darů našich členů a příznivců, které jsou viditelné na našem transparentním účtu u FIO Bank (https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100382818). Museli jsem velmi pečlivě zvažovat a odhadovat, jaká forma naší propagace je nejefektivnější a kolik do kterého typu kampaně investujeme peněz. Do kampaně se zapojila celá naše členská a příznivecká základna. Každý dělal co uměl. Někteří jsou vidět, jiní tvrdě pracují na pozadí. Základem kampaně je kvalitní, srozumitelný a dobře uchopitelným program, který se snažíme dostat mezi lidi přímo kontaktní kampaní. Na ulicích oslovují naše voliče přímo ti, kteří jsou na kandidátních listinách. Podařilo se nám umístit asi stovku bilboardů po celé zemi. Velmi účelně pracujeme s Facebookem a celým internetem. Zde musím poděkovat majitelům Budějovické Drbny, vnímám to jako akt osobní statečnosti, který nám umožnil prezentovat Svobodné, protože podpora medií je velmi malá. Často si vymýšlejí prapodivné důvody, jen aby o Svobodných nebylo slyšet. To je ale fakt, se kterým si musíme umět poradit :-)
23.10.2013 13:44:08

Otázka
Dobrý den. Jsem bývalý volič ODS, bohužel od roku 2006 kdy jsem je naposledy volil nepamatuji z jejich strany jedinné významné rozhodnutí, které by nebylo přímo proti základním pravicovým myšlenkám a hodnotám tak jak je chápu já. Prošel jsem si Váš volební program a chtěl bych se zeptat na změny v oblasti zdravotnictví, které nevím jestli jsem dobře pochopil. Rozumím že chcete přeorientovat systém zdravotnictví z daňového na opravdové pojištění. Nehrozí tím ale situace kdy mě pojištovna odmítne pojistit vzhledem k špatnému zdravotnímu stavu, tak jako nemovitost v korytě řeky?
Jindřich Fuka

Odpověď
Dobrý den, s Vaší historickou zkušeností s jsem na tom stejně. Jako Svobodní chceme současné zdravotní pojištění, které není skutečným pojištěním ale daní, rozdělit na dvě části. První povinná menší část by zajišťovala první pomoc, záchranu života a právě ty nepojistitelné nemoci. Druhá část by byla skutečným pojištěním, které by si každý z nás zvolil přesně podle toho na co a do jaké míry by chtěl být pojištěný.
23.10.2013 13:17:34

Otázka
Dobrý den Honzo, nemohli byste ve firmě vymyslet nějaký SW na "obejití" mobilních operátorů? Levné volání, ale i mimo wi-fi... :-) Hrozně mě ti současní štvou a nemyslim s že by se to příchodem čtvrtého operátora zlepšilo. Myslim, že by Vás volila celá republika.
Stáňa

Odpověď
Dobrý den Stáňo, firma Třeštík se zabyvá vývojem software pro monitorování kvality ve výrobě, software pro metrologii a software pro evidenci pivovarské výroby. Pokud by jste potřebovala takový software, rád Vám ho nabídnu. Software pro obcházení mobilních operátorů nevyrábíme. :-) Myslím, že pokud se nám povede prosadit alespoň část z programu Svobodných, pak budete mít dostatek peněz a účty za volání pro Vás nebudou tak zásadní. Je důležité si uvědomit, že stejně tak jako u dalších produktů, tak i služby operátora jsou zatíženy vysokými daněmi. Lidé se například často zlobí na pumpaře, že mají drahý benzín. Pokud ale odečteme DPH, ekologické daně a daň spotřební dostaneme se z aktuálních 35kč za litr benzínu na nějakých 15 korun.
23.10.2013 11:26:56

Otázka
Dobrý den, z jaké země by si Česká republika měla vzít příklad a proč? Prosím o příklad nějaké evropské země. Děkuji
Sabina Kroulíková

Odpověď
Dobrý den paní Kroulíková, takový příklad evropské zamě je Švýcarsko. Mají zde nízké daně, nízkou míru přerozdělování, nízkou nezaměstnanost. Lidé zde mohou žít daleko svobodněji než u nás. Mají zde ústavou zajištěnou maximální sazbu daní, politici tak nemohou donekonečna zvedat daně kdykoli se dostanou vlivem svého špatného hospodaření do úzkých. Moc politiků je zcela zásadním způsobem omezena. Například nemohou schvalovat schodkový rozpočet, mají zde ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu. Pokud by poslanci parlamentu Švýcarska schálili takový zákon, se kterým by nesouhlasila většina voličů, pak je takový zákon možné zrušit lidovým vetem. Jakmile ale k tomu dojde, pak je to známka toho, že poslanci nevykonávají vůli lidu a parlament končí. Kdyby takový zákon platil u nás, nebylo by například možné přes silný odpor obyvatelstva prosadit zákon o církevních restitucích. Institut lidového veta, stejně tak ústavní zákon o vyrovnaném státním rozpočtu bychom jako Svobodní zavedli i u nás. Švýcarsko je také členem schengenského prostoru a evropské zóny volného obchodu EFTA.
23.10.2013 11:48:28

Otázka
Dobrý den, pane Třeštíku, jako strana jste mi velice sympatičtí! Jste prakticky jedinou pravicovou stranou v Čechách. Nebojíte se však, že lidé nakonec vyberou jinou stranu, která má větší šanci dostat se do parlamentu. Moc děkuji
Jaroslav Mansta

Odpověď
Dobrý den pane Mansto, toho se nebojím. Přestože Vašim obavám rozumím, ze straceného hlasu nemusíte mít strach. Svobodní nejsou stranou na jedno použití. Od roku 2009, kdy byla strana založena, neustále rostem. Přidávají se k nám příznivci, členové i voliči. V současnosti nás členů a příznivců je přes 2000 a každým dnem přibývají další. Působíme ve všech krajích ČR. Pracujeme na sobě, učíme se dobře argumentovat a obhajovat principy, na kterých naše ideologie stojí. I kdyby to nakonec nedopadlo a do parlamentu jsme se nedostali, tak každý Váš hlas působí jako obrovská podpora v našem jednání nepřestat a pokračovat. Letos však máme velkou šanci se do parlamentu dostat. Cítíme to všichni, kteří každý den působíme na mnoha mistech po celé zemi mezi lidmi. Lidé nás znají, tomu co jim říkáme rozumějí a chtějí.
23.10.2013 12:07:00

Otázka
Dobrý den pane Třeštíku, rád bych Vás se zeptal, jak by Strana svobodných občanů řešila dostupnost kvalitních potravin. Rozhoduji se mezi Vámi a Stranou zelených. Obě strany máte kvalitně zpracovaný program a působí u vás řada mladých úspěšných lidí, opravdových kapacit. Děkuji za zodpovězení, hezký den a hodně úspěchů do voleb. Petr J.
Petr Jírovec

Odpověď
Dobrý den, kvalitní a dostupné potraviny umějí vyrobit naši zemědělci. Myslíme si, že pokud přestanou mít svázané ruce celou řadou direktiv, kvót a omezení, které k nám přicházejí z evropské unie, tak ani nebudou potřebovat všemožné dotace, které z evropské unie doposud přicházejí. Ono totiž ani tyto dotace nebudou přicházet věčně a až za pár let evropské dotace skončí, zbudou tu jen všechny omezení, kvóty a byrokracie. Nedávno jsem hovořil s jedním chovatelem ovcí. Představte si, že každý chovatel ovcí je povinen vést takzvaný pastevecký deník, který spočívá v každodenním evidování, která ovce šla, nebo nešla na pastvu. Až se divím, že také nemusí zjišťovat, jestli jim na pastvě chutnalo. Nejen že nám evropská unie zakazuje nazývat pomazánkové máslo pomazánkovým máslem, ale zakazuje našim vinařům vysazovat další vinice, uvaluje kvóty na pěstování cukrové řepy a výroby cukru, nařizuje nám povinné přimíchávání biopaliv do pohonných hmot, nařizuje chovatelům maximální počty kusů dobytka, které chovají na svých pozemcích, snaží se uvalit další daně například na pivo a další tradiční produkty producentů z České republiky. To všechno vede k tomu, že zemědělci neprodukují potraviny, ale pěstují slunečné elektrárny a naftu. Co jsem měl možnost slyšet zástupce strany zelených, tak chtějí podporovat pěstování biomasy. Rozumím tomu tak, že po fotovoltalických elektrárnách prosazují další omezení zemědělské půdy pro pěstování něčeho co přijde ke spálení, nebo zpracování v bioplynových stanicích. Tuto snahu vnímám jako špatnou. Uvedu příklad z Třeboně. Po dlouhá léta žili místní zemědělci v symbióze s místními rybníkáři. Zemědělci pěstovali obilí, kterým rybníkáři krmili svoje kapry. Pak se postavila bioplynová stanice. Všichni byli ujišťováni, že se v bioplynové stanici bude zpracovávat jen nějaký odpad a jaká to bude paráda. Realita je však jiná. Odpadu je málo a provozovatelé stanice přišli na to, že je daleko lepší od zemědělců kupovat kukuřici, kterou pak ve stanici zpracují. Výsledek je takový, že stále více zemědělců pěstuje kukuřici pro výrobu drahé dotované energie v bioplynových stanicích a rybníkáři mají velké problémy, aby nakoupili obilí pro svoje kapry. Cena obilí se tak zvyšuje, cena ryb také a nakonec i cena energií. Nebýt nesmyslné podpory neefektivních výrob energie, nikdy by toto nemohlo nastat.
23.10.2013 12:59:04

Otázka
Dobrý den pane Třeštíku. V referedndu na Budějcké Drbně máte solidních 12% hlasů. Jak jste na tom v ostatních krajích? Myslím si totiž, že JČ jsou převážně pravicové, což v jiných krajích není.
Jana P.

Odpověď
Dobrý den Jano, potěším Vás. Nejen v Jižních čechách, ale i v ostatních krajích se nám daří naší osobní kontaktní kampaní, kterou oslovují naši členové lidi přímo na ulicích, zaujmout. Vnímáme obrovský zájem o náš program. Lidé často přistoupí s jistou dávkou opatrnosti, ale mnohokrát jsem se osobně setkal s člověkem, který po rozhovoru se mnou, nebo s některým z mých kolegů odcházel se slovy: "pane Třeštíku přesvědčil jste mě, já vám ten hlas dám. To co říkáte má logiku a je to správné". Myslim, že letos máme opravdu šanci se do parlamentu dostat.
23.10.2013 11:12:59

Otázka
Dobrý den, co Svobodní nabízejí jako alternativu k vystoupení z EU?
Jan Dvořák

Odpověď
Dobrý den pane Dvořáku, jsme pro zachování volného obchodu a volného pohybu osob. To nám snadno může zajistit členství v evropské zóně volného obchodu EFTA a členství v Schengenském prostoru. EFTA má zároveň vyjednaný jak volný obchod se současnými státy EU, tak některými dalšími státy na světě.
23.10.2013 11:03:06

Otázka
Dobrý den pane Třeštíku, zrušení silniční daně? Skvělé!!! Na současných silnicích se jezdit nedá, ničíme si auta a proto je naprosto nehorázné ještě vybírat daň. Spíš by měl stát naopak přispívat firmám. Jaký na to máte názor Vy?
Aleš Pánek

Odpověď
Dobrý den pane Pánku, nemyslím si, že by stát měl přispívat firmám. Jsem pro zrušení dotací, zároveň jsem nejenom pro zrušení silniční daně, ale například i daně dědické, darovací, daně z převodu nemovitostí, daně z uhlí, z elektřiny a zejména pro zrušení daně z příjmu fyzických osob, kterou jako Svobodní vnímáme jako jednu z nejhorších daní. Tím by se nejemom firmám, ale všem občanům výrazně ulevilo.
23.10.2013 10:52:57

Otázka
Dobrý den pane Třeštíku, pokud jsem měl možnost poznat program Vaší strany, velmi se blíží mé pravidcové představě. Bohužel si myslím, že budou nakonec zvoleni populisté, STB-áci a jim podobní. Proto se moje otázka bude týkat voleb následných. Budete se zajímat o komunální volby, nebo máte zájem pouze o ty celostátní.
Hawky

Odpověď
Dobrý den, Strana svobodných občanů působí ve všech krajích České republiky. Jsme stranou, která není pouhý účelový slepenec bez jasné ideologie, nebo nějaký podnikatelský projekt, který má zajistit pokračování dotování sítě svých firem například povinným přimícháváním biopaliv do pohonných hmot. Jsme stranou, která má pevné ideologické základy, naše ambice jsou v dlouhodobém působení. Máme zájem jak o komunální, tak celostátní, tak evropské volby.
23.10.2013 10:45:40

Otázka
Dobrý den, Ze Svobodných znám pouze pana Macha. Jsou ve Svobodných nějaké další lidé, na které byste doporučil zaměřit moji pozornost?
Jaroslav Hrček

Odpověď
Dobrý den, ano ve Svobodných je celá řada lidí, kteří si zaslouží Vaši pozornost. Například pan Karel Zvára (www.zvara.cz), nabo pan Martin Pánek, nebo pan Tomáš Pajonk, pan Radim Smetka, pan Vít Jedlička a další. Kompletní seznam našich kandidátů najdete na: http://volby.svobodni.cz/kandidati/
24.10.2013 00:37:55

Otázka
Dobrý den, mám dvě otázky, za prvé co bylo dle Vás hlavní příčinou nedávných problémů na budějovickém sídlišti Máj a jaké by bylo potřeba přijmout opatření aby k podobným situacím nedocházelo ? Druhá otázka se týká obecně toho co vy osobně pokládáte za nejpalčivější problémy a co byste chtěl prioritně řešit pokud se dostanete do sněmovny. A ještě jedna otázka : které strany jsou pro Vás přijatelné jako koaliční partner ?
Josef

Odpověď
Dobrý den, podle mého názoru hlavní problém spočívá v tom, že se neměří všem stejným metrem. Po vyeskalování banálního dětského konfliktu na pískovišti došlo podle informací které mám, k úmyslnému napadení těhotné ženy a dalším agresím. O případu sice nemám další informace, jestli vůdči někomu bylo/nebylo zahájeno trestní řízení. Nicméně myslím, že právě liknavost na straně našich ochránců, přehlížení a bagatelizování problému některými našimi radními a beznaděj na straně obyvatelstva vedla k vzplanutí nepokojů. Jako řešení vidím především v tom, aby policie a soudy jednali bez ohledu na politickou korektnost. Ti kdo páchají fyzické násilí musí byt za svoje činy zodpovědní. Jednoduše ať se měří všem stejným metrem. Svobodné nejvíce trápí přilišná moc politiků nad našimi životy. Nespravedlivé přerozdělování, dotování jedněch na úkor druhých. Vysoké daně - více než polovinu toho co každý z nás vydělá nám stát vezme. Stát přestává postupně zasávat funkci obrany proti násilí a spíše se snaží řídit každý krok našich životů. Prioritou pro nás je zrušit některé daně, zároveň s tím rušit dotace a regulace. Zrušit celou řadu zbytečnych úřadů. Ústava by měla zakázat hospodaření státu na dluh a zvyšování daní chceme podmínit referendem. Se schodkovým rozpočtem bý musel parlament souhlasit tří pětinovou většinou. V případě přírodní katastrofy, nebo války se snadnou shodnou. Chceme vyjednat vyjímku pro zavedení eura v naší zemi. V těchto volbách nepředpokládáme s tím, že získáme dostatek hlasů pro vstup do nějaké koalice. Podpoříme, ale takovou vládu, která bude ochotná splinit podstatnou část věcí, které chceme prosadit.
23.10.2013 10:39:01

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.