pondělí 26. října 2020 Erik

Online chat s Václavem Prospalem

Online chat s Václavem Prospalem
Zahraje si ještě NHL, nebo odejde do hokejového důchodu? Na tyto i jiné otázky se můžete sami zeptat exkluzivního hosta online chatu Budějcké Drbny, jednoho z nejlepších jihočeských hokejistů všech dob, Václava Prospala. Na dotazy čtenářů odpovídal ve středu 30. října 2013 od 16 hodin přímo z Budvar Arény!
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Snadný kredit za 48 hodin Dobrý den, Nabízím Vám kredity s velmi jednoduchými podmínkami nad maximální dobu splatnosti 25 let bez ohledu na zapůjčenou částku. Pokud máte zájem, kontaktujte mě. e-mail: francoisemorandeau@hotmail.com
francoise morandeau

Otázka
Chcete ukončit Karieru v Motoru nebo v NHL ??? §
Vít

Otázka
Ať vše dopadne jakkoliv přeji Vám, aby to bylo pro Vás to nejšťastnější, co si můžete přát, moc si vážím Vašeho přístupu k hokeji a Vašeho srdíčka, které mu dáváte a jako máma hokejisty jsem si vědoma co vše za tím musí být. Jako máma hokejisty Vám také děkuji za to, jak jste se mi o něj loni v Columbusu postaral. Němela jsem na |Vás kontakt a ani příležitost Vám poděkovat. přeji Vám jen to nej s rodinou i hokejem
Eva Sedláková

Otázka
Zdravím chtěl bych se zeptat , jak se ti líbí výkony Motoru v této sezóně ?
Daniel Eliáš

Otázka
pokračování, nechtěně jsem zmáčkul enter. Jelikož si Vás moc vážím jako člověka i jako hokejisty a jste mím vzorem též jako člověk tak i hokejista chtěl(když se mi něco nedaří tak si na vás vzpomenu a znovu do toho jdu a když se to podaří tak vidím jak mlátím do plexiskla :-) ). Chtěl bych vám popřát aby se v NHL vše povedlo a aby jste si ještě někdy zahrál za Motor pro který jste toho moc udělal. Děkuji za to co jste udělal. Opravdu. Když vás vidím mám novou sílu do života obzvlášť když vidím že jste dal v NHL góla.
A.D.

Otázka
Ahoj Venco, Václave... jelikož si tě moc vážím tak pane Prospal.
A.D.

Otázka
Zdravim, chtěl bych pogratulovat ke všem úspěchům a zároveň poděkovat za tvůj přístup, kéž by takových osobností bylo víc. Mluvil si, že bys chtěl založit vlastní hokejový tým, kde by to bylo pro tebe reálnější? V ČR nebo v zámoří?
Lukáš

Otázka
Čau venco chtěl bych se tě zeptat jesli ještě nekdy nastoupíš za mountfield :D !
Michal Pavlásek

Otázka
Jaké je nejhezčí město?

Otázka
Hello, What is your favorite Formula1 team and driver. Thank you and BEST OF LUCK - VINAY
VINAY

Odpověď
It´s simple - Ferrari team and Fernando Alonso. And prior him it was Michael Schumacher. Nice going Vinny, I love you. See you friday evening! :-)
30.10.2013 21:25:39

Otázka
Co budeš dělat po skončení hokejové kariéry? Trenéra? Nebo plánuješ přesun na jinou kolej?
Michal

Odpověď
Hlavně budu otec a manžel. To jsou takové dvě věci, na které se strašně těším. Kvůli věčnému cestování a hraní člověk přijde o spoustu chvil s rodinou. To bych jim pak chtěl vynahradit. U hokeje bych chtěl určitě zůstat. V budoucnu by mě lákalo si postavit svůj vlastní tým. Všechno je to dané i tím, že mám doma třináctiletého syna - tomu chci pomoci předat zkušenosti, aby to jméno mohl táhnout dál.
30.10.2013 17:05:43

Otázka
Ahoj Venco, v první řadě bych Ti chtěl poděkovat za všechno, cos pro českobudějovický potažmo český hokej ve své velmi bohaté kariéře udělal. Nebylo toho málo a já osobně jsem Ti za to velmi vděčný. Stal jsi se svým přístupem k hokeji i životu mým vzorem - přestože nejsem profesionální sportovec, často si u svých všedních problémů vzpomenu na to, co by asi v mé situaci udělal Venca Prospal. :). Chtěl bych Tě také podpořit ve Tvém úsilí navrátit se do nejlepší hokejové soutěže světa, kterou NHL bezesporu je - věřím, že uspěješ. A i když bych Tě rád ještě někdy viděl prohánět se v Budvar aréně, tak naprosto chápu Tvé případné rozhodnutí ukončit kariéru a věnovat se rodině, poněvadž ta je důležitější než zbožná přání nás fanoušků. ;). Takže ještě jednou hodně štěstí, mnoho gólů a ještě víc radosti. Martin.
Martin Tomšovský

Odpověď
Děkuji mnohokrát. Samozřejmě mě moc těší, že člověk tím, co dělal jako práci, co kdysi byl jeho koníček, když jsemtedy ve čtyřech letech začal hrát hokej, jsem mohl ovlivnit některé lidi, které si z toho chtěli vzít nějaké ponaučení. To si myslím, že je nad všechny výhry, góly, přihrávky, nad všechnu srandu, kterou zažijete s kluky v kabině. Týmový sport učí charakteru, správnému pohledu na život. Lidi, kteří jsou poctiví ve sportu, jsou poctiví i v životě. Jestli tady po tu dobu mého působení mohl ovlivnit nějaké hráče, tak budu jedině rád. Je tady spousta nadaných hokejistů, ať už v Motoru nebo v juniorech. Ti kluci si ale třeba nevěří, nemyslí si, že můžou udělat skok, být tím lepším hráčem. Mně nikdy nechyběla chuť jít si za svým snem a být lepší a lepší. Jestli jsem v tomhle směru někoho ovlivnil, tak budu moc rád a strašně si toho vážím!
30.10.2013 17:03:49

Otázka
Jak se ti líbilo hrát zase v extralize?
Filip M.

Odpověď
Vloni to byly moje první zápasy v extralize. Nikdy předtím jsem ji nehrál. Během minulé výluky jsme hráli Národní ligu a baráž. Těch 19 zápasů, co jsem odehrál vloni, byly moje úplně první.
30.10.2013 16:59:19

Otázka
Zdravím, chtěl bych se zeptat na kolik bodů to letos v NHL vidíte minimálně stejně úspěšně jak v Columbusu? :)
PetrSelf

Odpověď
Začíná to tím, že musím někde sehnat práci. Pak se můžeme bavit o bodech. :-)
30.10.2013 16:58:09

Otázka
Venco, mě by zajímalo, jestli je nějaká šance, že tě uvidíme ještě v Motoru hrát. Neříkám, že teď, teď je mi jasný, že když můžeš hrát v NHL, tak to neodpískáš, ale doufám, že když tě tam někdo nasere, tak bude Motor první tým, na který budeš myslet. :) Měj se a mnoho zdaru za oceánem...
O.S.

Odpověď
Ty jsi si odpověděl sám! :-)
30.10.2013 16:57:19

Otázka
Co návrát do ČB ? Nebyla by to jistota než čekat než se někdo ozve ?
Lukáš P

Odpověď
Je to všechno propojené s rodinou. Člověk nemůže přemýšlet jenom sám o sobě. Mám z domova neskutečnou podporu, abych se ještě pokusil vybojovat si smlouvu s NHL. To, jak jsem hrál vloni, nebylo dostatečně dobré, abych se v Columbusu prosadil dál. Teď se proto snažím čekat, být trpělivý. Nabídky po Evropě - z Ruska, Švýcarska, z Motoru... ta by byla na prvním místě. Když byste hrál 20 let v NHL, bylo by jednoduché to zabalit? Nebo chvilku počkat na další šanci?
30.10.2013 16:56:44

Otázka
Václave, můžete zodpovědně prohlásit, že špína, kterou jste házel na společnost Mountfield, ulpěla na novém hokejovém subjektu právem? Přejete úspěchy svým bývalým spoluhráčům působícím v Hradci Králové?
M.S.

Odpověď
Špína, jakou jsem házel... v jakém smyslu? Hlavně ta špína nemá co dočinění s kluky, kteří byli pod smlouvou a museli odejít do Hradce Králové. Samozřejmě jim fandím, protože mezi nimi mám kamarády a hodně jsem toho s nimi prožil. Nebylo pro ně jednoduché to tady zabalit a odejít. To, co tu provedl Mountfield, ale špína byla - a za tím si budu stát. Ty informace, které jsem získal, a všechny schůzky, které jsem podstoupil... ty byly s tím spojené, spoustu věcí se veřejnost ani nedozvěděla. Já prostě nejsem zvyklý chodit na jednání a přetvařovat se tam. Mountfield přece po mně nemůže chtít slyšet slávu a chválu, když nám tady za 14 dnů (i když nevěřím tomu, že to bylo jenom 14 dnů), odvedl hokej.
30.10.2013 16:54:32

Otázka
Vašku, vraťte se nám prosím do Budějovic. Postup do extraligy je největším snem všech hokejových příznivců na jihu Čech a s Vámi bychom byli o mílový krok dál.
Jana Kmentová

Odpověď
Znovu musím poděkovat za poklonu. Samozřejmě, že ten cíl je postoupit, ale bohužel já svoji účast v dresu Motoru nijak nevidím.
30.10.2013 16:50:44

Otázka
Ani nevíte, jak moc si (všichni fandové) přejeme, abyste znovu nastoupil v dresu Motoru. Jste pro všechny prototypem profesionála v nejlepším slova smyslu, pro ostatní hokejisty velkým vzorem. Pomůžete nám?
Václav Sirový

Odpověď
Děkuji za poklonu, ale teď to bohužel není aktuální. Jak už jsem odpovídal předtím, nikdy neříkej nikdy.
30.10.2013 16:49:45

Otázka
Venco, v Budějovicích jsi největší ikonou z aktivních hokejistů. Vrátíš se podruhé do téže řeky, abys nastartoval něco výjimečného? Už jednou se Ti to povedlo...
J. Jandač

Odpověď
Já už jsem tady dvakrát byl. :-) Timing té otázky se ale v součanosti nehodí. Teď pár týdnů, co jsem tady byl, jsem nepřemýšlel o ničem jiném, než NHL. A chci o ní přemýšlet dál. Jak jsem odpověděl níže, nikdo neví, co se stane dál. Určitě nejste sám, kdo mě přemlouvá, abych do té řeky ještě jednou vstoupil.
30.10.2013 16:49:07

Otázka
Dobrý den Václave, zajímalo by mě, zda a kolik přezpíváte na charitu či jinam? Děkuji a hezký den
Michal Vránek

Odpověď
Na charitu se přispívá v NHL. Každá organizace si dává hodně záležet na tom, aby se spolupracovalo s různými charitativními akcemi, aby tam hráči přišlo. Nemusí to tedy být příspěvek pouze finanční, důležité je se takové události účastnit. V USA, ale i na Hlubokou, nám domů přichází poštou prosby o finanční pomoc, co se týká třeba různých balíčků, příspěvků na děti, na rodinu. Se ženou nás to nenechává chladné. Čím víc na dopisy odpovíte a pošlete někam šek, tím víc jich chodí. :-) Máme dvě nebo tři organizace, na které přispíváme. Jde hlavně o dětičky. Nedokážu vyslovit, jak moc šťastní jako rodiče jsme, že máme zdravé děti.
30.10.2013 16:46:39

Otázka
V ašku , jsi jedním z nejlepších hokejistůa nechceš náhodou zůstat doma a pomoci MOTORU??? Byl by si určitě lákadlem motoru.
Josef Tůma

Odpověď
Děkuji moc za poklonu. Nevím, co se stane v budoucnu, nic bych nevylučoval.
30.10.2013 16:42:38

Otázka
Čau Vinny,za prví ti chci popřát ještě nějakej rok v NHL..slyšel jsem něco o Rangers..to by byla paráda:),ikdyž každej fanoušek Motoru by tě chtěl vidět na ledě v Budvar aréně nejen na tréninku..:) ale každej musí respektovat tvý rozhodnutí..nakonec doufám že se ještě někdy objevíš v restauraci Metropol :D za chvíli se vyučim a rád bych tě tam ještě uviděl:D:)
Tomáš Tesař

Odpověď
Děkuji moc, ale všechno jsou jenom spekulace. Dokud není nic podepsaného, bohužel nemůžu ničemu věřit. Tahle "fáma" vyšla z toho, že novinář v New Yorku napsal článek, že by mě mohli Rangers podepsat. Pak se to dostalo do českých novin. Kdyby se něco takového stalo, určitě bych o tom informoval.
30.10.2013 16:42:00

Otázka
Ahoj Vinny, vzdy kdyz Te vidim na tribune, vypada to jako bys vubec neprozival to co se deje na lede. Pritom na lede jsi nikdy chladnej nebyl. Vazne se dokazes takhle hodit do klidu a brat to s nadhledem, protoze to neni "tvuj boj" a nebo zdani klame ? :-)
Siky

Odpověď
Zdání klame. Já se na to dívám z pozice někoho, kdo ten hokej hrál a ještě hraje, a vím, že hokej z tribuny vypadá jednodušeji než ze střídačky. Druhá věc je ta, že to nejsem schopen shora ovlivnit. Takže to může vypadat, že jsem klidný, tady se ale snažím objektivně pozorovat dění nejen kolem Motoru, ale i druhého mužstva. Snažím se vzít pár poznatků, kdyby se mě Radek Bělohlav zeptal na radu, abych mu mohl něco k tomu zápasu říct. Snažím se na hru koukat nejen jako fanoušek, ale někdo, kdo by mohl tu informaci předat dál. V budoucnu bych chtěl zůstat u hokeje, už jsem třeba trénovat svého syna. Byla to práce, která mě nesmírně bavila. Když tady sedím, beru to z pozice kouče, dívám se na různé hráče, na systém hry, kde kdo stojí při přesilovce... A musím znovu zopakovat: Opravdu ten hokej vypadá z tribuny až neskutečně jednoduše.
30.10.2013 16:40:01

Otázka
K předchozí otázce -zde fotka vítězů: http://kurthubl.rajce.idnes.cz/Historie/#IMG_0002.jpg http://kurthubl.rajce.idnes.cz/Historie/#IMG_0001.jpg
Pavel

Odpověď
Díky moc za fotky, je to hezká vzpomínka. :-)
30.10.2013 17:08:31

Otázka
Ahoj Václave,jestlipak si vzpomeneš na turnaj v hokejbale co jsme hráli a vyhráli kdysi na Pedáku?
Pavel

Odpověď
Samozřejmě, že si na to pamatuji. :-) Co se týká hokejbalu, na to se nezapomíná. Byl to pěkný turnaj, i když tomuto týmu scházeli hráči. Hrál jsem tam s Romanem Bezpalcem. Ten tým nás oslovil, jestli si s nimi chceme zahrát, a my jsme do toho šli. Byl to moc krásný zážitek! Co se ale týká fotky, bohužel bych dneska už ty chlapce nevyjmenoval, a možná i nepoznal, za což se omlouvám. :-)
30.10.2013 16:35:44

Otázka
Pojd hrat za motor :)
Petr

Odpověď
Čas nám to zodpoví. :-)
30.10.2013 17:08:04

Otázka
Budeš hrát za Motor?
Vaclav Prospal

Odpověď
Pakliže bych se rozhodl pokračovat a nebylo by to NHL, o Motoru bych přemýšlel jako o jednom z prvních.
30.10.2013 17:07:41

Otázka
Ahoj Venco. Sice bych tě hrozně moc rád viděl v dresu Motoru, kterej by tě potřeboval jako koza drbání, ale toho se bohužel asi už nedočkám, tak se zeptám na NHL :) chápu, že v současný situaci bys bral asi jakýkoli tým, ale pokud by sis mohl vybrat, kam bys šel hrát nejraději? Hlavně prosimtě už žádnej Columbus, někde v Kanadě by tě bezpochyb docenili nejvíc! Každopádně přeju, ať spravedlnost promluví a dostaneš ještě v NHL šanci, protože si to po minulý sezoně bezpochyby zasloužíš. Ale kdybys měl jít do KHL nebo něco takovýho, tak to poď radši hrát tady!!! :))
Andy28

Odpověď
Pakliže bych si mohl vybrat, tak bych si vybral tým, který hraje ofenzivně, dává spoustu gólů, vyhrává, drží se v popředí tabulky, rok co rok má ambice hrát o Stanley Cup. Napadá mě Chigago, Vancouver, Los Angeles King, dejme tomu i třeba Toronto, Tampa, kde jsem prožil značnou část své kariéry. Odehrál jsem tam pomalu 500 zápasů. Kdybych měl tu možnost si vybrat jeden z třiceti týmů, tak si vyberu ten, který má šanci na Stanley Cup. Nebylo by nic krásnějšího se rozloučit jako vítěz. Doufám, že se to neděje jenom v pohádkách a mohlo by se to povést i v realitě. :-) To, že mě Motor potřebuje jako prase drbání, mi moc lichotí. A ruská KHL? O té teď vůbec nepřemýšlím, i když pár nabídek jsem měl...
30.10.2013 16:32:51

Otázka
dobrý den Václave! moc si přeji, tak asi jako každý fanda budějického hokeje, aby jste klukům pomohl v motoru... jistě nikdo nepochybuje že by jste byl na nhl už starý, nebo výkonostně nestačil, ale přesně takového hráče, jako jste Vy, teď Motor potřebuje!! hráče, který má neskutečný přehled na ledě, dokážete vypracovat plno golů pro spoluhráče a v pravý čas vzít zodpovědnost na sebe a rozhodnout zápas... Věřím, že pokud vám nhl nevjde, rozhodnete se správně! ;) budu doufat, že jste hrdý na to, že jste budějičák a pomůžete dostat Motor tam, kam patří! jinak vám přeji hodně štěstí a hlavně zdraví ve vašem osobním životě! :)
saty6

Odpověď
Děkuji mnohokrát, moc si vážím podpory, kterou mi ve všech otázkách projevujete, za všechny ty komplimenty týkající se mé hry. Jsem moc pyšný, že jsem z Českých Budějovic, nikdy nezapomenu na to, odkud jsem vzešel. Bohužel čas nejde zastavit. To, co se děje s mojí kariérou teď, taková je realita...
30.10.2013 16:28:26

Otázka
Máš rád chleba?
Petr

Odpověď
Mám. :-) Teplej, voňavej, křupavej. Radši tmavší, než světlejší. S kmínem, pěkně osolenej. :-D
30.10.2013 17:07:14

Otázka
Ahoj Venco, předně bych ti chěl moc poděkovat za tvojí pomoc našemu klubu při dvou výlukách NHL a taky ti popřát hodně štestí při hledání dalšího angažmá. Zajímalo by mě, jestli je nějaká naděje, že bysme tě ještě v dresu Motoru uviděli? nebo jestli je pro tebe hokej v Evropě už uzavřená kapitola... A také jestli by si měl chuť po skončení kariéry (nemyslím okamžitě) nějak v Motoru působit? Díky moc a ještě jednou hodně štěstí!
Kuba

Odpověď
V tento moment ta otázka není na místě. Moje mysl se zaměřuje opravdu jenom na NHL. Samozřejmě nikdy se nemá říkat nikdy, nevím, jak to bude teď, až se vrátím za manželkou a dětmi do Tampy, jak to bude s tréninkem, jak to bude celé vypadat... Nevím, jak se rozhodnu. Křišťálovou kouli nemám. Jakoukoliv jinou možnost bych tedy předem nezavrhoval. Na šest týdnů jsem přiletěl jenom kvůli tomu, že budu trénovat. Dál bych to nechal otevřené. Až jednou úplně skončím s hokejem, samozřejmě by mě lákalo v nějaké pozici u hokeje zůstat. U mě se bude všechno odehrávat v závislosti na rodině. Se ženou bychom chtěli, aby děti dochodily školu ve Spojených státech. Možnost seberealizace do budoucna je tam pro ně daleko větší než tady. Po skončení kariéry bych se chtěl věnovat jim, můj třináctiletý syn hraje hokej. Dokud tedy děti neodrostou, chtěli bychom působit tam. A jak jsem už řekl, v nějaké funkci bych chtěl působit. Hokej je můj život, strávil jsem u něj 90% života. Když se chodím dívat tady na zápasy, v budoucnu bych chtěl být v pozici, abych si mohl postavit svůj vlastní tým. Jinak moc děkuji za podporu!
30.10.2013 16:25:57

Otázka
Ahoj Venco, držím palce aby klapla ještě smlouva v NHL a my tě třeba měli šanci vidět i v dresu repre v Soči. Byla by obrovská škoda skončit a vím, že jsi sám uvedl, že za Motor nenastoupíš. Přesto, existuje alespoň šance nástupu v rámci pomoci v případném play off? Ještě bych se chtěl zeptat, jakou máš rád hudbu? Díky za Tvou odpověď a za to, co jsi pro hokej jako sport udělal, moc Ti fandím!
Peťan Kolář

Odpověď
Je to hrozně spekulativní otázka, teď se dívat na play off, kdybych celý rok nehrál. Bez tréninku ani zápasu člověk nemůže naskočit do jakékoliv soutěže. V první lize umí kluci dobře bruslit, jsou na tom dobře fyzicky... když budu mluvit sobecky, šel bych s kůži na trh. Dneska mám určitou výkonnost, kterou držím 20 let, takže by to nepřipadalo v úvahu. Děkuji ale mnohokrát, co se týká NHL i reprezrentace. Bylo by fantastické smlouvu na jeden rok podepsat a třeba i do Soči se podívat. V tomhle momentu mě však Soči nemůže zajímat, protože jsem v NHL ještě nenašel práci. Je to momentálně jediná soutěž, která mě zajímá - ať už po sportovní stránce, tak i co se týká rodinného života. Všichni bychom tak mohli být spolu. A jakou mám rád hHudbu? Líbí se mi Linkin Park, Bon Jovi, U2, ABBA, Karel Gott, hudba 80. a 90. let... mám rád i muzikály - Drákula, Monte Cristo, Angelika, muzikály třeba od Zdeňka Bartáka, Karla Svobody. Hudba od nich je fantazie. Líbí se mi i divadlo pana Pikla na Hluboké. To je krása. Když to začínalo, byli to lidé, s kterými se člověk na Hluboké potkával. Je to prostě podle nálady.
30.10.2013 16:19:37

Otázka
Vinný ať ti to vyjde v NHL... ano byla by radost se dívat na tvou hru tady na MOTORU.. ale když víš co chceš neni co řešit :-) tady budeš pro fanoušky vždy MOTORÁK!!! :-)
Jakub Husinecky

Odpověď
Díky moc! :-)
30.10.2013 16:13:30

Otázka
Dobrý den. Na vás ani otázku nemám jenom vám chci poděkovat ,že v sezóně 12/13 jste hrál za budějovice moc jsem si to užíval jak jste hráli, pro mě to byl velký zážitek. Ale hlavně vám přeju abyste ještě ujednal smlouvu v NHL protože vy na to MÁTE!!!!
Jaroslav Kaša

Odpověď
Děkuji mnohokrát. Budu na tuhle část života, kterou jsem tady mohl prožít, vždycky vzpomínat. Ať už to byla sezona 2004/2005 v první lize , nebo ty tři měsíce vloni.
30.10.2013 16:13:07

Otázka
Zdravím, proč pak nechcete už hrát za Motor? Motor je na tom teď špatně MTF odešel do hradce a nově založený klub HC Motor je na tom špatně a potřebuje vás zkušené odchované hráče.. Motor vas potřebuje!
Tomáš Radosta

Odpověď
To je sice pravda, že Motor potřebuje jakoukoliv pomoc, ale já čekám na nabídku z NHL.
30.10.2013 16:11:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.