středa 23. září 2020 Berta

SOUTĚŽ: Největší rybářská akce na jihu Čech letos přivítá vzácného hosta

V pátek 29. listopadu přesně v poledne začíná 3. ročník největšího rybářského prodejního veletrhu v jižních Čechách. Několik desítek vystavovatelů s nabídkou vybavení pro všechny rybolovné techniky, pódium s celodenním odborným programem, unikátní výstavu rybářských fotografií trojnásobné mistryně a dvojnásobné vicemistryně republiky v muškaření Kateřiny Švagrové, trenažery se simulací sportovního rybolovu, dvě vědecké lodě, jezírko se sladkovodními rybami a další zajímavé exponáty a ukázky najdou návštěvníci v pavilonu T1.

Již třetím rokem se na Výstavišti České Budějovice uskuteční Jihočeský rybářský veletrh. Akce s touto tematikou do našeho regionu jednoznačně patří, a to díky historické tradici rybářství a rybníkářství na jihu Čech. Já osobně to považuji za příležitost se seznámit s novinkami z tohoto oboru. Díky termínu výstavy, který je zvolen na počátek adventu, je to skvělá příležitost spojit návštěvu veletrhu s nákupem vánočních dárků,“ říká předseda představenstva Výstaviště České Budějovice Mojmír Severin.

Navštívit Jihočeský rybářský veletrh může ideálně celá rodina, nejen milovníci rybolovu a rybaření. Tím, že je na začátku adventu, je to skvělá příležitost tady nakoupit vánoční dárky, k dostání bude řada produktů za zvýhodněné ceny. A může to být i příjemně strávený čas, protože zde bude možné ochutnat nejrůznější teplé rybí speciality, uzené ryby, inspirovat se v jejich úpravě a také si živé ryby koupit s sebou domů. Prodávat se budou ryby sladkovodní jako jsou štiky, líni nebo okouni.

Odborné přednášky a speciální host Jakub Vágner

V průběhu všech tří dnů se budou na pódiu střídat přednášky významných odborníků a známých osobností. Jedním z nich je David Havlíček,  jeden neznámějších českých rybářů, spoluzakladatel a  šéfredaktor nejvýznamnějšího rybářského serveru v ČR, který se mnoho let věnoval závodní přívlači na té nejvyšší úrovni. V neděli pak přijede speciální host Jakub Vágner, populární rybář a dobrodruh, a bude přednášet o sumcích.

Závod v Casting sportu

Do Českých Budějovic se sjedou poprvé nejlepší závodníci z celé České republiky a účastní se sobotního závodu v rybolovné technice v pavilonu T2: CZECH INDOOR CUPu v CASTING SPORTU. Casting sport byl světové veřejnosti poprvé představen jako ukázkový sport na Olympiádě v Londýně v roce 1908. Za organizací závodu stojí česká reprezentantka ve sportovním rybolovu, několikanásobná mistryně světa v Casting sportu (jedna z nejúspěšnějších sportovkyň desetiletí) a písecká rodačka Kateřina Marková, která bude také po celou dobu veletrhu učit zájemce základy Casting sportu.

V průběhu Jihočeského rybářského veletrhu bude probíhat návštěvnická tipovací soutěž. Ukončena bude až v neděli. Hlavní cenou bude dárkový poukaz do rybářského e-shopu na zboží dle vlastního výběru v hodnotě šest tisíc korun.

Veletrh začíná v pátek 29. listopadu, končí v neděli 1. prosince. Podrobný program veletrhu je webu www.vcb.cz , informace jsou i na FB. Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketstream nebo na místě. Vstup bude možný hlavní i severní bránou, parkování přímo v areálu Výstaviště ČB.

Soutěž o vstupenky na Jihočeský rybářský veletrh (29. listopadu – 1. prosince, Výstaviště České Budějovice)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může pět čtenářů Budějcké Drbny vyhrát dvě vstupenky na veletr. Stačí jen do středy 27. listopadu do 10 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování.

Soutěž skončila! Vstupenky vyhrává Marián Major, Vlastimil Pešek, Iva Vlnatá, Jaroslav Robenhaupt a Radek Hypš. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky výstaviště, Jihočeský rybářský veletrh, ryby, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.