pátek 18. září 2020 Kryštof

SOUTĚŽ: Figaro se znovu žení v Jihočeském divadle

Světoznámá operní verze Beaumarchaisovy „zakázané“ divadelní hry se zrodila ve Vídni roku 1786. Figarova svatba je osudově spojena s Prahou, přestože se světová premiéra konala ve Vídni. Teprve v Praze zažila svůj triumf, díky kterému impresário Bondini objednal u Mozarta operu určenou výhradně pro Prahu - Dona Giovanniho. Tak bohatý a zamotaný děj, který by trefně vystihoval název literární předlohy, totiž Bláznivý den, má jen málo oper. Téma žárlivosti a lásky je Mozartem mistrovsky přetaveno do celé galerie postav v čele s vtipálkem Figarem, který se svou nastávající komornou Zuzankou čelí nenapravitelnému sukničkářství hraběte Almavivy… Představení začíná ve středu 23. září v 19 hodin.

Soutěž o vstupenky na Figarovu svatbu

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou dva čtenáři vyhrát dvě vstupenky na Figarovu svatbu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do úterní 20. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Kdo je režisérem Figarovy svatby v Jihočeském divadle?

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Foto Michal Siroň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.