sobota 26. září 2020 Andrea

Gurmánům se sbíhají sliny. Svatomartinské hody jsou tady

Martinové se mají! Oslavu jejich jména každoročně doprovází dokonalý gurmánský požitek. Opečená, zlatavá, voňavá... Svatomartinská husa je tradice, na kterou se mnozí těší už několik týdnů dopředu. Chuťové pohárky slaví a váš žaludek si úlevou oddychuje. Má proč!

Legendy tvrdí, že pokud si svatomartinskou husu nedáte, budete rok hladovět. Těch povídaček kolem svatomartinských hus je ale plno. Říká se také, že kejhavé husy rušily svatého Martina při kázání. Skončily proto na pekáči.

Rozšířená je i legenda o tom, jak se svatý Martin schovával v husníku. Co udělaly potvory husy? Práskly ho! Neměly to však dělat... I v tomto případě se totiž následně ocitly na pekáči. Každý strůjce svého štěstí, že?

Tak či tak, svatomartinská husa je skutečně každoroční stálice, na které si pochutnávají jak ve velkých městech, tak i na vesnicích. Sbíhají se vám sliny? Tak s chutí do toho! A nezapomeňte si dát i svatomartinské víno!

Soutěž o svatomartinskou husu

Učinit tak můžete například v českobudějovické Restauraci U Solné brány, která od 6. do 15. listopadu bude svatomartinskou husu svým návštěvníkům nabízet.

„Navazujeme tak na tradici, kterou jsme v naší restauraci před několika lety zavedli. Hosté se rádi vrací, aby si tento gastronomický zážitek vždy začátkem listopadu užili,“ říká majitel Restaurace U Solné brány Petr Pelíšek. „Snažíme se, aby naše husa byla co nejlepší!“ směje se.

Pokud chcete i vy rozbouřit své chuťové buňky nad tímto podzimním pokrmem, zapojte se do soutěže. Tu připravila Budějcká Drbna právě ve spolupráci s Restaurací U Solné brány.

Hraje se o voucher v hodnotě 850 Kč, který příchozí dvojice vymění dvě porce svatomartinské husy a dva pohárky svatomartinského vína.

K účasti v soutěži stačí do pátečního poledne 7. listopadu kliknout na tlačítko ‚To se mi líbí’ a prostřednictvím formuláře zodpovědět následující otázku. Jeden vylosovaný šťastlivec si pak bude moci po boku svého nejbližšího užít příjemného svatomartinského zážitku.


SOUTĚŽ SKONČILA

Restauraci U Solné brány najdete v českobudějovické Radniční ulici. Správně je tedy možnost A.

Poukaz v hodnotě 850 Kč na dvě porce svatomartinské husy a dva pohárky svatomartinského vína vyhrála čtenářka Marie Jungová. Blahopřejeme!

Napsali Václav Votruba a Pavel Kacerovský

Štítky svatomartinská husa, svatomartinské víno, svatomartinské hody, Hotel U Solné brány, České Budějovice, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.