středa 23. září 2020 Berta

Legendární Žlutý pes zahraje v Budějcích

Modrá je dobrá, Sametová, Náruživá. To jsou největší hity legendární kapely, která přijede v pátek do budějckého Café klubu Slavie. Kdo by ji neznal, Žlutý pes se právem řadí mezi nejdéle hrající české hudební skupiny. Za svou éru získal Zlaté desky i Ceny akademie populární hudby Anděl.

Žlutý pes v čele s frontmanem Ondřejem Hejmou, působící na hudební scéně od roku 1978, vydal a na jaře letošního roku novou desku. Čerstvá novinka Stroj času uvádí desítku songů, z nichž devět v podání téhle kapely už pamatuje málokdo, a studiově nebyly nahrány vůbec.

Přestože je Žlutý pes skoro po celou kariéru ztělesněním „hanspaulské verze“ jižanského rocku, Stroj času ve své většině vlastně zní spíš jako moderní country.

Na nic nečekejte a kupte si lístky v předprodeji buď přímo v klubu, nebo přes CBsystem, protože tohle bude opět nezapomenutelný zážitek.

Koncert startuje v pátek 31. října ve 21 hodin a vstupenky budou k dostání i na místě.

Soutěž o vstupenky

Dva čtenáři, kteří do čtvrtka správně zodpoví otázku prostřednictvím formuláře a následně budou vylosováni, získají od Budějcké Drbny po jednom volném lístku na koncertu Žlutého psa.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Cenu Gramy za kapelu roku dostal Žlutý pes v roce 1997. Správně je tedy možnost C.

Po dvou volných vstupech na dnešní koncert vyhráli Robin Píštěk a Marie Švehlová. Blahopřejeme!

Napsal David Matějíček
Tisková zpráva

Štítky Žlutý pes, Café klub Slavie, České Budějovice, koncert, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.