sobota 16. ledna 2021 Ctirad

SOUTĚŽ: Dynamo dnes večer hostí pražskou Slavii

Českobudějovickému Dynamu se v minulém kole povedlo přivést první letošní výhru z venku, když uspělo v Hradci. V pátek na to chce navázat doma se Slavií, kterou loni Jihočeši na Střeleckém ostrově porazili. Duel o důležité body startuje ve 20.15 před kamerami stanice Fanda.

Pražská Slavie letos zažívá mnohem povedenější sezonu než ve třech předešlých sezonách. V aktuální tabulce jí patří 6. pozice s osmnácti body. Sešívaní patří mezi nejlepší celky ligy na domácím stadionu v Edenu, kde posbírali čtrnáct bodů.

Naopak venku jenom čtyři za čtyři remízy. A venku nedali gól Pražané už pět zápasů, naposledy ve druhém kole na začátku srpna v Ostravě!

Trenéru Petru Radovi se před duelem na jihu Čech rozpadla obranná řada. Čtyři žluté karty vystavily stop Martinu Latkovi a Milanu Nitrianskému. Ten má navíc problémy s rukou a do utkání by stejně nenastoupil. Nadále jsou dlouhodobě mimo Vošahlík a Zákostelský.

Dynamu se povedlo o víkendu v Hradci urvat první letošní vítězství venku, čímž se posunulo mimo sestupovou zónu. Před utkáním se Slavií se tedy bude Jihočechům lépe dýchat. Loni dokázali Pražany doma porazit a o něco podobného by se chtěli pokusit i v dnešním duelu.

Marodka Dynama se nemění. Nadále chybějí Riegel a Linhart. Stoprocentně fit není ještě ani Klesa. Disciplinární trest běží Řepkovi. Sestava trenéra Miroslava Soukupa se však zřejmě moc měnit nebude. Není důvod. Po prvním vítězství venku a dobrém výkonu nelze očekávat nic převratného.

Utkání 14. kola Gambrinus ligy začíná dnes ve 20.15 na Střeleckém ostrově. Zápas odvysílá v přímém přenosu stanice TV Fanda. Jako hlavní sudí ho odřídí Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat pánové Blažej a Kříž.

Soutěž o vstupenky

Také dnes můžete vyhrát šest volných vstupenek na Střelecký ostrov. Stačí správně odpovědět na následující otázku, svůj tip poslat e-mailem na adresu redakce@budejckadrbna.cz a počkat, zda budete vylosováni. Tři šťastlivci získají po dvou lístcích na zápas se Slavií.

Kdo v minulém kole vstřelil v Hradci Králové vítěznou branku Dynama?

A) Rudolf Otepka
B) Ivo Táborský
C) Jakub Řezníček

Odpovědi posílejte do dnešní 14. hodiny odpolední. Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a telefonický kontakt. To proto, abychom se mohli s výherci bezprostředně po losování spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Branku Dynama v Hradci Králové vstřelil Jakub Řezníček. Správně je tedy možnost C.

Při losování výherců se štěstí usmálo na čtenáře Martina Silovského, Jakuba Berana a Lucii Pencovou! Všichni získávání po dvou volných lupenech na dnešní duel Dynama proti Slavii. Blahopřejeme!

Foto: Jan Škrle
Napsal Pavel Kortus ml., www.dynamocb.cz

Štítky Gambrinus liga, Dynamo, Slavia, 14.kolo, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.