Anketa: Dynamo hostí Vlašim, připíšou si Jihočeši první výhru sezony?

Českobudějovičtí fotbalisté mají za sebou čtyři kola a na kontě jen jeden bod. Po vysoké prohře 1:6 se Slavií B je čeká Vlašim. Ta dorazí na Střelecký ostrov v pátek v podvečer. Oba celky mají co napravovat a potřebují zabrat, atmosféra zápasu tak slibuje pořádné napětí.
Dynamo zatím v nové sezoně marně hledá pevnou půdu pod nohama. Po domácí porážce s Brnem a debaklu v Opavě přišla sice první jiskra naděje – remíza 2:2 s Baníkem B – jenže ji rychle sfoukla slávistická rezerva. Šest gólů v síti Jihočechů a pouze jediný vlastní zásah – takový byl nedělní výjezd do Radotína.
Trenérský štáb se s hráči pustil do důkladného rozboru chyb a tréninky v týdnu směřovaly k nápravě. Kabina podle záložníka Antonína Vaníčka zůstává odhodlaná. „Samozřejmě jsme si všichni uvědomovali, že to na Slavii nebyl výsledek, jaký jsme chtěli. Hned po zápase jsme si k tomu sedli, rozebrali chyby a na trénincích jsme se zaměřili na věci, které musíme zlepšit. Nikdo neskládá zbraně, naopak ještě víc makáme, abychom to otočili,“ říká.
Dynamo ale nečeká nic jednoduchého. Vlašim sice stejně jako Jihočeši vstoupila do sezony třemi porážkami, ovšem v minulém kole doslova rozmetala nováčka z Kroměříže 5:0. Dvakrát se prosadil Daniel Michl, stejný počet zásahů přidal osmnáctiletý Jan Franěk, poslední gól si připsal David Kašpárek.
Tým z Podblanicka dlouhodobě staví na mladých hráčích – ať už z vlastního dorostu, nebo na hostování z prvoligových klubů. Díky této filozofii se ve Vlašimi odrazili do vyšších soutěží třeba Matěj Jurásek, Tomáš Rigo nebo Denis Višinský.
„Vlašim má mladý a hodně běhavý tým. Čekáme od nich aktivitu a snahu nás zatlačit. My ale víme, co chceme hrát, připravujeme se na jejich silné stránky a věřím, že když budeme disciplinovaní a přeneseme na hřiště to, co trénujeme, tak můžeme zápas zvládnout,“ říká odhodlaně Vaníček.
V posledních letech se oba týmy potkaly hlavně v přípravě. Ze čtyř zápasů vyhrálo Dynamo tři, Vlašim jen jeden. V jediném soutěžním klání – poháru MOL Cup – byli Jihočeši taktéž úspěšní, když vyhráli 3:1.
Zápas začíná v pátek 8. srpna v 17:30. Pro Dynamo je to ideální šance napravit dojem z prvních kol a konečně zlomit nepříznivou sérii. Proti bude hladový a fyzicky dobře připravený soupeř. Hraje se o hodně.










