St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Dynamo po gólu Suchého zdolalo Kroměříž

VVáclav Kucul2 minuty čtení19. 4. 2026, 20:18
Dynamo po gólu Suchého zdolalo Kroměříž
Dynamo po gólu Suchého zdolalo Kroměříž · Foto: SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši po dvou nezdarech potřebovali zabrat a duel s Kroměříží byl další šancí k tomu, aby mužstvo pod vedením Nikodimose Papavasilioua získal tři body do tabulky. A povedlo se. O výhře Dynama jedinou brankou zápasu ve 30. minutě rozhodl Daniel Suchý, jenž vstřelil premiérový gól v černobílých barvách.

Utkání začalo opatrně, žádný z týmů se za ničím nehnal a oba týmy oblehávaly spíše střed hřiště. Ve 13. minutě se výborně středem hřiště probil Suchý, který následně doprava předal míč Chizurumovi. Ten vystřelil, jeho pokus však mířil jen těsně vedle tyče hostující branky. Na druhé straně hřiště se snažil míč do vápna Dynama poslat Čelůstka, domácí ale míč odhlavičkovali mimo hrací plochu. Domácí byli aktivnější a zaslouženě šli do vedení. Hostující obránce Němeček poslal balon do běhu Danielu Suchému, jenž se ocitl sám před gólmanem Vajnerem a bylo to 1:0. Ve 41. minutě šli hráči Českých Budějovic do přečíslení tři proti dvěma, jenže Krch situaci nevyřešil ideálně.

V 56. minutě měli domácí velkou šanci k navýšení skóre. Suchý z pravé strany zpětnou přihrávkou do vápna našel nabíhajícího Adama, který ale z výborné pozice poslal balon po zemi do Vajnera. Čas rychle plynul a hosté se pokoušeli o vyrovnání. V 79. minutě Kroměříž předvedla zajímavou kombinaci a ve vápně se k zakončení dostal Kudela. Jeho rána mířila do brány, ale míč dobře zablokoval Rajtmajer. V závěru už si Dynamo všechno pohlídalo a mohlo oslavit tři důležité body do tabulky. 

Ohlasy trenérů

Nikodimos Papavasiliou: Velmi důležité vítězství z mnoha důvdoů. Zasloužená výhra a skvělý týmový výkon všech hráčů. Zlepšujeme se a bylo velmi důležité, abychom začali čím dál víc myslet na řízení hry. Po vstřelení gólu jsme měli spoustu příležitostí z protiútoků, ale chyběla nám klidná hlava a správné rozhodnutí. Jak jsem řekl, velká pochvala všem v klubu a také fanouškům, kteří nám v těžkých chvílích pomohli.

SK Dynamo -  Kroměříž 1:0 (1:0)

SK Dynamo: Borne – Ochoche, Rajtmajer, O. Novák, Alves – Krch (80. Adams), Hubínek (C), Adam (64. Tischler) – Chizurum, D. Suchý (90+1. Skalák), Sunday (64. Štindl).

Kroměříž: Vajner – D. Němeček (63. Toman), Hlinka (C), Otrísal, Čelůstka – Mach (63. Kudela), Saal (46. Holík), Kříž – Dočkal (76. Bartolomeu), Večeřa, Ovesný (63. Koryčan).

Branky: 30. D. Suchý. Žluté karty: 15. Chizurum, 47. Krch – 33. Kříž, 47. Mach, 73. Holík

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zloději v noci přelezli plot a odnesli sto bažantů. Škoda je téměř 30 tisícČeskobudějovicko

Zloději v noci přelezli plot a odnesli sto bažantů. Škoda je téměř 30 tisíc

Neobvyklou loupež řeší policisté v Hluboké nad Vltavou. Neznámí pachatelé se v noci dostali přes plot do areálu hlubocké bažantnice a odnesli odtud rovnou sto bažantů.

MODA Fashion Day[s] oslaví deset let galavečerem v Českém KrumlověSpolečnost

MODA Fashion Day[s] oslaví deset let galavečerem v Českém Krumlově

MODA Fashion Day[s] letos slaví 10. výročí. Galavečer se uskuteční 19. září 2026 v Českém Krumlově a jeho součástí bude také vyhlášení 8. ročníku Výzvy Žena Českokrumlovska a Žena Českobudějovicka s udílením cen Rut Kolínské.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook