čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Počet nakažených koronavirem dosáhl na jihu Čech stovky, nově přibylo 16 případů

Během úterý přibylo na jihu Čech 16 lidí nakažených novým typem koronaviru. Celkem je tedy v Jihočeském kraji sto potvrzených případů. Nejvyšší nárůst, o sedm případů, byl zaznamenán na Táborsku.

Do podvečera vyšetřily laboratoře v regionu 375 nových vzorků. „Pozitivních bylo 16, což vyrovnalo dosud nejvyšší denní nárůst na jihu Čech z 25. března. Jednalo se především o nákazu předanou prostřednictvím rodinných nebo jiných kontaktů s již dříve pozitivně testovanými osobami, to znamená, že tyto osoby již byly většinou v karanténě. Někteří nemocní uváděli ve své anamnéze také pobyt v zahraničí nebo v Praze,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

K úterní 18. hodině bylo podle dat hygieny v regionu mezi nemocnými 59 žen a 41 mužů. „Šestadvacet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku. Jednadvacet jich je z Českokrumlovska, sedmnáct z Českobudějovicka, čtrnáct z Prachaticka, čtrnáct z Táborska, pět z Písecka a tři z Jindřichohradecka,“ konstatovala zástupkyně epidemioložky KHS Jihočeského kraje Gabriela Žampachová. Mezi nemocnými jsou tři děti, jeden nemocný je v kategorii od 15 do 19 let. V produktivním věku 20 až 64 let je 69 pozitivních případů a celkem 27 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech indikováno k vyšetření už celkem 3906 osob. V povinné karanténě se k úterní 18. hodině nacházelo 1193 Jihočechů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo17 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, vir, České Budějovice, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.