pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Hejtmani žádají rychlé spuštění databáze na očkování

Hejtmani chtějí, aby ministerstvo zdravotnictví co nejdříve spustilo centrální registrační systém na očkování proti covidu-19. Podle nich je nutné prověřit, jak bude databáze v plném náporu fungovat. Hejtmani tím hodlají předejít případným nedostatkům v systému.

Podle něj je brzké spuštění databáze nezbytné. „Musíme vidět, jak bude systém fungovat, zda se nebude někde hroutit. Jde o to, abychom v momentě, kdy budeme mít dostatek vakcín, neřešili případné chyby systému a mohli se jen soustředit na samotné očkování," řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS), který je předsedou Asociace krajů.

Kuba dnes odpoledne uvedl, že Jihočeský kraj už spotřeboval všech 3510 vakcín, které v úterý od státu dostal. „Další mají přijít až ve čtvrtek. Takže máme prázdnej mrazák a nebudeme tady mít skoro týden co dělat," uvedl Kuba na svém twitterovém účtu.

Dodal, že Asociace krajů zasílá ministerstvu dokumentaci, která zahrnuje i další připomínky k systému. Podle něj však už nejsou tak zásadní. „Nejdůležitější je podle nás otestování té samotné databáze," uvedl. Dnes končí termín, kdy kraje mohou posílat připomínky ke strategii očkování proti covidu-19.

Centrální registrační systém má evidovat všechny zájemce z republiky. Kuba doplnil, že kraje trvají na tom, aby spolehlivě fungovalo úzké propojení s jednotlivými očkovacími centry. „Daná místa si musí sama flexibilně řídit, kolik lidí na jaké termíny si pozvou. Není možné to určovat z jedné registrační databáze. Vše se musí odvíjet od skutečné situace v očkovacím centru, které samo bude nejlépe vědět, kolik lidí už obsloužilo, kolik bude mít k dispozici vakcín na následující dny a podle toho reagovat," dodal Kuba.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, správa, vláda, Jihočeský kraj, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.